Şimdi Ara

Zayıf yapiliyim ama 4 aylık hamile göbeğim var nasıl eritebilirim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba boyum 1.87 kilom 82 bu kilolara çok zor geldim 72 73 kiloydum yıllarca yaşım ise 36.
    Yıllarca düzensiz beslendim işim gereği, sabah kahvaltı yapmadan evden çıktım öğlen oldu mu genelde fastfood beslendim akşamda genelde börek köfte patates v.b beslendim extra çikolata cips kolada çok şık tuketiyorum. uzun zamandır kendini bildim bileli böyleyim.
    Diyeceksiniz ki aliskanligini değiştir şekeri bırak tamam onları yaparım ama az yiyen birisiyim bunları bırakırsam zayiflarim diye endişelerim var göbeğimi spor yaparak v.b hızlı yoldan nasıl eritebilirim tek şikayetim başlıkta belirttiğim gibi ince yapılı olmama rağmen önünde 4 aylık hamile gibi göbeğinin olması.

• Doğurunca geçer
  • Hocam vücut tipin skinny fat muhtemelen. Bunu araştır ve buna göre beslenmeni ayarla. Spora başla
  • Tek sporla olmaz bu saydıklarını yememen gerekiyor, sağlıklı beslenmen gerekiyor.

Yaşın ilerlemiş olay artık göbek değil kalp sağlığın için de bir tehdit. Genç olsan çok sorun olmazdı lakin unutma kalp hastalıkları en çok öldüren grup. Sağlığın için kendine iyi bakman gerekiyor.

Sabah gerekirse 30-40 dakika erken kalkıp yumurta yapıp peynirini koyup balını koyup yiyeceksin. Yok öyle 30dk daha yatıp poğaça yiyerek geçiştirmek. Çikoloata aburcubur vb haftada 1 ancak tüketebilirsin, o da alıştırma süreci olacak; 1-2 aya tamamen bırakman gerekiyor. Fastfood ara sıra yiyeceksin evindeysen oturup kendine güzelce yemek hazırlayacaksın, dışarıdaysan 5-10tl fazla verip sağlıklı şeyler yiyeceksin ev yemeği yiyeceksin.

Böyle yaşamaya devam edersen 10 seneye kalp sorunları patlak vermeye başlar ne zaman kalp krizi geçiricem korkusuyla yaşarsın sürekli.

• 1-Spor(fitness) yapmıyorsan evde bile olsa spor yapmaya başla.

2-Pilav-makarna gibi karbonhidratlı gıdaları sadece ağırlık çalıştıktan sonraki öğünde tüket. Bunun dışında karbonhidrat yerine protein ağırlıklı öğünler ye.

3-Beyaz ekmeği azalt veya hiç yemesen daha iyi.

4-Şeker yeme, özellikle küp şeker falan çaya atıyorsan bunu bırakman iyi olur. (2 haftada bir tatlı falan yiyebilirsin)

1-2 haftadır bunları kendi üzerimde deniyorum göbeğim baya azaldı. Yine de var ama 1-2 ay daha bunları uygulayabilirsem tamamen gidecek diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgabbb -- 26 Haziran 2020; 11:15:14 >
  • Xakler kullanıcısına yanıt
    Haklısın bu dediklerini okuyunca ayrı bir dehşete kapildim
  • kd7 kullanıcısına yanıt
    Evet aynen öyle arastiracagim
  • tolgabbb T kullanıcısına yanıt
    Amin inşallah yani önceleri onemsememistim sonradan baktım aldı başını gidiyor saçma bir hale geldi 🏃🤸
  • Şanslısın o tip herkeste olmaz.

Ama yine de o göbek erisin istiyorsan şunu yapacaksın;

Biraz mıcır, çakıl taşı gibi şeyi yere ser. Üzerine bolca porçöz dök ve göbeğini tam çakıla denk getirecek şekilde göbek üstü uzan ve ellerini ayaklarını kaldır.

Birisine rica et ve senin ellerinden ayaklarından hızla çevirsinler.

Oluşacak aşırı ısıdan korunmak için çakıl ve göbeğin temas ettiği kısıma hortumla soğuk sıkılması iyi olur.

Bunu 10 dakika yapın göbek kalmaz.

• por favor kullanıcısına yanıt
    Etimize verdiği tahribatı nasıl engelleyecegiz 😀
  • şeker ve yağ tüketimini çok çok azaltırsan göbek gider özellikle şekeri bırakman lazım sadece göbek değil hayat kalitenide artırır.

• microsoft1998 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle önceden merdivenleri koşarak çıkıyordum şuanda kesiliyorum anında nefes nefese kalıyorum 2 sene öncesine böle birşey yoktu.
  • pctamircisivolkan kullanıcısına yanıt

ben şeker bağımlısıymışım sonrada farkettim günde 15 çay bardak 2 kaşık şeker de yanlarda çikolata puskivet citos sonradann farkına vardım ben ne yapıyorum diye arada zorlanıyorum ama deyicek

• microsoft1998 kullanıcısına yanıt
    Aynı benn
  • pctamircisivolkan kullanıcısına yanıt

sadece et değil bağırsakları da ele alabilirsin ama burada amaç göbeği yok etmek. oraya fazla takılma.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.