DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
ZAVOLİ KULLANANLAR/KULLANACAKLAR BURAYA
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
5.484
Cevap
48
Favori
513.690
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> LPG Dönüşümü >> ZAVOLİ KULLANANLAR/KULLANACAKLAR BURAYA
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      43 Mesaj
      07 Mart 2017 21:44:59

merhabalar,

2015 Fiat 500x 1.4 140 bg otomatik vites aracıma lpg montakı düşünüyorum. Aklımda zavoli 4 silindir odb akıllı kit var. Acaba bu kit benim aracıma uygun mudur? Ya da bana önereceğiniz başka bir marka var mı benim arabam ile uyumlu yada montaj yapılırken dikkat etmem gereken püf noktaları?

Ayrıca öğrendiğim kadarıyla (tam emin olmamakla birlikte) aracımda magnezyum alaşımlı subap kullanıldığı için belli bir km sonrası sübap erimesi olabilirmiş. Bunun için sigorta yapmamı önerdiler. Ne dersiniz?

Şimdiden cevaplar için teşekkürler
      |
      |
      Bahsedilenler: mehmet_usta

mpx.gen.tr
    • Yarbay
      4205 Mesaj
      09 Mart 2017 20:31:09

iyi günler melih bey. sanırım aracınızın motoru Alfa romeo motoru ile aynı. yanlışım varsa düzeltin. ve bu araç turbo. sizin araca uygun kit 4 silindir obdli zavoli bora süper kittir.

Bu araca daha önce kendim montaj yapmadım. ancak alfa romeo olarak 3 adet montajım mevcut. ben onlarda en ufak bir sıkıntı dahi yaşamadım. süpap sorunu var. ancak uzun vadede sorun çıkar. lpg ile en az 60 , 70 bin km sorunsuz kullanırsınız. bu maliyet olarak süpapların parasını bile amorti eder.
      |
      |
      melih43 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

DEKİ; Rahman ve Rahim olan ALLAH'ın Adıyla.
    • Çavuş
      43 Mesaj
      09 Mart 2017 21:04:35

mehmet bey ilginiz için teşekkür ederim.

Aracımın motoru turbo multi air motor diye geçiyor ( alfa romeo ile aynı mı tam bilmiyorum ) ama aklımda olan bir kaç soru işareti sizin cevabınız ile gitti.
      |
      |

mpx.gen.tr
    • Çavuş
      43 Mesaj
      22 Mart 2017 18:07:41

Aracıma bir hafta önce zavoli odbli süper kit takıldı. Şu an için arac 22 krş seviyelerinde yakıyor ama bir sorun var.

Aracım gün de bir kere "motoru kontrol et" mesajı verip motor arıza lambasını yakıyor (Lambayı kendi odb cihazım ile söndürüyorum ve sorunsuz kullanmaya devam ediyorum). Bu lamba ve uyarı çıktığında çekişte bir sorun oluşmuyor ve araba tekleme yapmıyor. Sadece lamba yakıyor.

Hata kodu olarak P1170 hatası veriyor ve açıklama olarak
      1)"Mixture ratio [Minimum lean fuel]
      2)"Voltage Condition 2

Bu pazartesi izmirde Polaris LPG'de tekrar gaz ayarı yapıldı bu hata mesajı göze alınıp, otobana çıkılıp araç bilgisayara bağlı olarak yaklaşık 15 km yol yapıldı ve ustanın dediğine göre ayarları yaptı. 1 gün ışık yanmadan kullandım aracı ama bugün tekrar motor arıza lambasını yaktı aynı hata kodu ile. P1170

Acaba bu hatayı neden veriyor? Ne gibi bir ayar yapılması lazım acaba?

PS: Aracım fiat 500x 1.4 multiair turba 1.4 otomatik

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melih43 -- 22 Mart 2017; 18:13:58 >
      |
      |

mpx.gen.tr
    • Yarbay
      4205 Mesaj
      23 Mart 2017 17:34:17

Araç karışım hatası sistem çok fakir diye arıza lambası yakıyor. açıkcası basit bir arıza ancak araç turbo ve yeni nesil olunca uğraştırabilir. sadece ayar ile alakalı bir sıkıntı var. bence polarise gidip biraz yakıtı zenginleştirmelerini isteyin. muhtemelen üst devirlerde bu arızayı veriyor onun için üst tabanı işaretleyip + 10 felan yapılırsa yada 15, bir sorun kalmaz.
      |
      |
      melih43 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      276 Mesaj
      02 Nisan 2017 17:44:29
      Mehmet Ustam, geçen yıl 2001 model A6 steyşın Audi, 1.8T araç aldım. Üzerinde, ne zaman takıldığını bilmediğim Zavoli sıralı LPG sistemi takılı. Geçen yaz boyunca çok memnun kullandım. Havalar soğuyunca ve kış aylarında yakışım biraz arttı. Şimdi sizin paylaşımlarınızı okuyunca, bu sistemlere kalibrasyon ve yeni ayar yapılması ve filitrelerinin değişmesi gerektiğini anladım. Ben ANKARA'yım. Şöle uygun bir şekilde filitre değişimi ve bakım için ne önerirsiniz.

• Yarbay
      4205 Mesaj
      03 Nisan 2017 08:49:04

İvedik organize sanayide zavoli bölge distribitörü var. orayı arayarak bilgi alabilirsiniz.
      |
      |
      yetki kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      319 Mesaj
      04 Nisan 2017 06:09:57
      merhabalar ford focus 2011 aracımda zavoli easy kit bulunmakta aracın performansından gayet memnunum benzinde mi lpg de mi belli değil lakin lpg enjektörleri (pan veya panjet) biraz sesli çalışıyor şıkır şıkır şıkır bu normal mi ?

• Yarbay
      4205 Mesaj
      04 Nisan 2017 18:12:23

pan jet enjektörler biraz sesli çalışır gayet normal.
      |
      |
      DefenSe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      319 Mesaj
      04 Nisan 2017 20:57:20

teşekkürler sıcaklığı 30 derece ve her araç stop ettiğinde önce benzinde çalışmaya ayarlattım.... gaz kesici iç filtrenin değişim aralığı nedir ? orijinal olmayan filtre kullansak sıkıntı olur mu ?
      |
      |
      mehmet_usta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      46 Mesaj
      06 Nisan 2017 11:42:26
      Merhabalar, yeni aldığım hyudai i20 1.4 otomatik aracıma 2015 yılında zavoli tüp takılmış, takıldığından beri 20 bin km yol yapılmış fakat sanırım hiç kontrole gidilmemiş. Üzerinde 43 lt tank var ve bir depoyla 230 km yol yapıyorum. Acaba tüpteki sıkıntı ne olabilir. Gaz ayarı çözüm olabilir mi yoksa kit felan değişmesi gerekir mi?

• Yarbay
      4205 Mesaj
      08 Nisan 2017 10:20:44

Araç geçiş sıcaklığını 30 derecenin altına almayın. iyidir. gaz kesici filitrelerin değişimi 20 bin 50 arası durumunuza göre değişitrin. orjinal filitre kullansanız iyi tabi ancak muadillerde aynıdır değişen bişey olmaz. bakımlarını aksatmayın bütcenize göre filitrelere karar verin. sistemi etkileyecek bir durum yok
      |
      |

• Yarbay
      4205 Mesaj
      08 Nisan 2017 10:46:26

Çok fazla yakıyor araç. zavoli servisine giderek bakımlarını kontrollerini yapın. düzelir.
      |
      |
      alenes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      120 Mesaj
      09 Nisan 2017 19:38:54
      Merhaba,

2010 model Ford Fiesta 1.4 Titanium Paket Otomatik Vites aracıma tüp taktıracağım.

Zavoli önerir misiniz?

Önerirseniz hangi modeli acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aekaya -- 9 Nisan 2017; 19:41:46 >

• Yarbay
      4205 Mesaj
      10 Nisan 2017 00:43:12

kesinlikle önerim yeni zavoli bora S32 ktidir.
      |
      |
      aekaya kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      173 Mesaj
      12 Nisan 2017 13:44:30
      2017 Toyota corolla 1.6 için önerebilieceğiniz kit nedir acaba? BRC mi Zavolli mi? ve hangi modeli? birde LPG için ne kadar beklenmeli araç sıfır henüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m@xman -- 12 Nisan 2017; 13:45:24 >

• Yüzbaşı
      319 Mesaj
      13 Nisan 2017 09:19:04
      merhaba arkadaşlar sarı arıza ışığı neden yanar ? sarı arıza ışığı yanıyordu lpg ayarı yaptırdım arızayı sildiler araç benzinde çalışıyormuş gibi güçlendi performansı arttı yakıt tüketimi aynı kaldı aha dedim işte bu ya süper oldu dedim ama 500 km sonra yeniden yandı. sürekli ben lpg ayarı mı yaptıracağım ? aracım 1.6 (100 bg) atmosferik ford focus hani turbolu yada lpgye uyumsuz bir motor olsa anlayacağım ve kabulleneceğim. cumartesi günü memleketime adanaya gidiyorum fırat otogazı aradım randevu aldım inşallah işinin ehli kişilerdir. lpg ayarını yaptırmak o sarı ışığı söndürmek bu kadar mı zor ? yada ayar yapıldıktan 500 km yada 1.000 km sonra yanmasının sebebi nedir ?

za voli alisei siyah plastik beyinli kit benim aracıma takılan.

• Yüzbaşı
      762 Mesaj
      13 Nisan 2017 14:24:24
      1.6 civic için zavoli kit baglattım altı ay önce kısa mesafe kontak kapa acım cok diye gece hafta dereceyi 30 yaptım geciş süresi 10 sn ustam 35 den gecirmemek için cok zorladı arıza ışıgı yakar bilmem bişeyler söyledi bir haftadır kullanıyorum soru yok bu derecein ve sürenin miniumum kaç yapılmasını tavsiye edersiniz

• Yarbay
      4205 Mesaj
      14 Nisan 2017 15:36:59

Bence beklemeyiniz. kesinlikle hemen aracı lpgye geçirin. tavsiyem yeni zavoli obdli bora s32 kitidir.
      |
      |
      m@xman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      4205 Mesaj
      14 Nisan 2017 15:40:25

sayın DefenSe . arıza ışığının neden yandığını söyledilermi. arıza kodunda ne yazıyordu. belki lpgden ötürü değildir arıza lambasının yanması. ona bakmak lazım. akabinde müdahale edilir. Fırat lpg bölge distribitörü. Zavolide çok başarılıdırlar
      |
      |

Reklamlar
SEO
SEO
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.