Şimdi Ara

Zamanınızı verimli kılmak için neler yapıyorsunuz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba,herkese en iyi akşamlar diliyorum :)

Başlıktan alıyorsunuzdur sanırım,çok merak ettim ve belki bu konuda birbirimize faydalı şeyler gösterebiliriz diye düşündüm.Aşırı derecede zaman sorunu yaşıyorum özellikle bu yıl son derece fazla olmaya başladı.Sabah uyanıyorum ve gece yatağa girdiğimde resmen kendime hiç vakit ayıramadığımı hissediyorum ya. Ufak bir örnekle anlatayım; sabah altı sularında uyanıyorum yani uyanmak zorundayım,arkadaşları uyandırıyorum yada biri tarafından uyandırılıyorum ama genel olarak aynı saatlerde monoton bi havada uyanıyoruz işin özü.Sonra kahvaltı,hazırlan et falan derken bi otuz-kırk dakika geçiriyoruz en az,saat yedi gibi durağa varmış oluyoruz yedi de otobüse biniyorum otobüslerde her sabah yaklaşık bi yetmiş beş dakika kadar ayakta durmak zorunda kalıyorum,ardından okula varmış oluyorum on dakikaya ders başlıyor,ortalama iki gün sabah saatlerinde labarotuarlar blok oluyor saat onbire kadar hiç kafayı kaldıramıyorum bi dışarı çıkamıyorum malesef. Diğer günler tenefüslerde yani on dakikalık molalarda kahve,çay falan içiyoruz genelde eh hoş beş et derken ders başlıyor ve öğlen aramız,yemek molamız On iki buçukta başlıyor,bir buçukta bitiyor. Saat bire doğru yemeğimi alıp oturmuş oluyorum masaya onu ye,lavaboya git derken Bir çeyrek falan oluyor yine bi vaktim kalmıyor doğru dürüst. Ardından yine dersler oluyor anormal bi durum olmadığı sürede 4 çeyrekte bitiyor okulum. Okuldan çıkıp eve gitmem tahmini olarak saat altıyı buluyor. Akşam yemeği hazırlıyayıp yiyoruz evi toparla yatakları düzle bi çeki düzen ver sofra,bulaşık falan derken saat yedi oluyor. Sonra malum biraz ders çalışıyorum yaklaşık bi iki-üç saat kadar düzenli olarak ders çalışıyorum ki bu yüzden sınav dönemleri düzenimi bozmama gerek kalmıyor.Ders bittikten sonra telefonla konuşuyorum biraz ne bilim kitap okuyorum arada,yada arkadaşlarla muhabbet ediyoruz,misafirimiz oluyo ya da,böyle böyle saat onbirde kendimi yatakta buluyorum,resmen bitmiş,gözler kaymış bir halde.Ve yukarda anlattığım gibi bir güne merhaba diyorum ardından... Cuma akşamları ve cumartesi akşamları biraz dışarı çıkabiliyorum,pazar günü gündüz de çıkabiliyorum ama maddi olanaklarım çok fazla olmadığından dolayı çoğu zaman arkadaşlarımla ya da kitaplarımla,ya da sadece gezerek geçiriyorum. Çok sosyal bir insanım aslında kendi içimde,normalde böyle monoton bi hayata sahip değildim ve iyi bir şey değil bunun da farkındayım. Kendime yeni bi düzen kurup biraz daha relaks biraz daha heyecanlı,arada bi dalgalanmalar olan bi hayat istiyorum,ve bunun için gerekli olan zamanı yaratmak için kendime,bi arayış içindeyim,sizin önerileriniz varsa lütfen buyrun

• Maalesef böyle okul bitip çalışmaya başlayınca da büyük ihtimal anlattığına benzer bir durum olur. Can Yücel - Gitmek şiirinin son 3 kıtasını koyuyorum

Ne mümkün.
    Sabah 9, akşam 18
    Sonra başka mecburiyetler
    Sıkışıp kaldık.
    Sırf yeme, içme, barınmanın bedeli
    Bu kadar ağır olmamalı.

Hayatta kalabilmek için bir ömür veriyoruz.
    Bir ömür karşılığı, bir ömür yani.
    Ne saçma...
    Bahar mıdır bizi bu hale getiren?
    Galiba.

Ben her bahar aşık olmam ama
    Her bahar gitmek isterim.
    Gittiğim olmadı hiç,
    Ama olsun... İstemek de güzel.

Can Yücel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi compitir -- 8 Aralık 2010; 17:42:51 >
  • Gunde 2-3 saat ders calisabiliosn ne guzel ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: compitir

Maalesef böyle okul bitip çalışmaya başlayınca da büyük ihtimal anlattığına benzer bir durum olur. Can Yücel - Gitmek şiirinin son 3 mısrasını koyuyorum

Ne mümkün.
    Sabah 9, akşam 18
    Sonra başka mecburiyetler
    Sıkışıp kaldık.
    Sırf yeme, içme, barınmanın bedeli
    Bu kadar ağır olmamalı.

Hayatta kalabilmek için bir ömür veriyoruz.
    Bir ömür karşılığı, bir ömür yani.
    Ne saçma...
    Bahar mıdır bizi bu hale getiren?
    Galiba.

Ben her bahar aşık olmam ama
    Her bahar gitmek isterim.
    Gittiğim olmadı hiç,
    Ama olsun... İstemek de güzel.

Can Yücel

Çok güzel bir şiir ancak koyduğunuz kısım mısra değildir. Mısra diğer adı ile dize şiirin her bir satırıdır.

Şiirin son üç mısrası aşağıdaki gibidir;

"Her bahar gitmek isterim.
    Gittiğim olmadı hiç,
    Ama olsun... İstemek de güzel. "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeIimavi -- 8 Aralık 2010; 14:37:36 >

• DeIimavi,

Doğrusunu da söylemekte fayda var. Doğrusu "kıta" dır, diğer adı ile "bend".
  • hemen düzeltiyorum arkadaşlar tşkler düzeltme için
  • Ahhh tam olmuş bu işte aman ne moral buldum ne moral

Doğru diyosunuz aslında ne yapalım elimizden gelen bu,hayatın şartları bu katlanıcaz,çok teşekkür ederim :)
  • bırak abi sen o okulu
  • aslında hepimiz sistemin kölesiyiz. bazen düşünüyorum gidip bir adada yaşasam gerçekten mutlu olabilir miyim? sevdiğim şeyler olacak yanımda. yaşamımı sürdüreceğim. kimse karışmayacak. özgür değiliz bence.
  • arkadaşım aynı dertten muzdaribim. her akşam prelab dır , ertesi gün rapor dur falan uğraşıyoruz. hele sınav dönemlerinde hiç zamanım kalmıyor. kitap okuyarak ve belli araklıklarla dinlenerek zinde kalmaya çalışıyorum. ders çalışırken falan 10 dakika 15 dakika uzan, uyuma ama gözlerini kapa dinlen. enerjine olumlu bir etki yapacaktır. okulda yapılan sosyal aktivitelere ve halı sahaya sürekli giderim. hayatım bundan ibaret... ama zengin olmayan ve işi olan herkesin hayatı monoton sanırım..
  • @olek1998
    zengin olmayan ve çalışan herkes için hayat monoton.. Çok doğru bir soz.. Bende aynı dertten sikayetciyim. Sabah 7 de kalk ise git 8-9 gibi çık eve git yada arada arkadaşlarnla pes oyna. Sürekli böyle geçiyor. Kız arkadas istiyorsun ama ortam olmuyor. Pff zor seyler...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.