Şimdi Ara

Zaman Çarkı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
10
Favori
11.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok uzun bir seri, benim gibi başlayınca yarım bırakmayı sevmeyenlerdensen bir an önce bitirsem de rahatlasam diye düşüneceksin bu da okuma zevkini baltalayacak. Ben başlama derim.
  • Zaman Çarkı sahaflarda pek bulunmaz, hatta şu an sıfır olarak pek çok büyük kitapçı da bile birer cilt falan kalmış durumda.

Sanırım İthaki bu seriyi yeniden basımı sürecinde ciltli mi yoksa ikiye bölerek mi devam edeceği konusunda bir karar aşamasında bulunuyor. 12 ve 13. ciltler hariç tüm seri elimde. ilk üç kitabı kısa bir sürede okudum ve son kitap Türkçe'ye çevrilmesiyle tekrar başlama kararı aldım. Ve bu kitaplara 500 TL'nin üzerinde para verdiğimi belirtebilirim. Gerçekten çok pahalılar.
  • 2. el olarak bakim o zaman internetten son çare bu..
  • Yeni konu açmak istemediğimden buraya yazıyorum.

Arkadaşlar kitabıhttp://www.nadirkitap.com/kitapara_sonuc.php?kelime=zaman+%E7ark%FD&anasayfaara=ARA bu forumdan almayı düşünüyorum şimdi size bazı sorularım olacak

1) Öncelikle bu site güvenilir mi? Herhangi bir sorun çıkar mı ?
    2) Zaman Çarkı kitabının serisinde ilk 2 kitap Dünyanın Gözü ve Büyük av tek kitap halinde satılıyor 3. kitap yani Yenidendoğan Ejder 2 kitaba mı ayrılıyor? Baktığımda 2 farklı sayfa sayısı var biri 376 diğeri 398 ?
    3) Aynı anda farklı kitabevlerinden 3 kitap satın alsam tek kargo ücretimi vereceğim yoksa hepsine ayrı ayrı mı kargo ücreti vereceğim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CooRDeLia -- 30 Haziran 2012; 22:09:59 >

• 2.soruna cevap
    1ve2. kitap gibi tek kitap halide var ben aldım 692 sayfa falandı tüm kitapların tek ciltlisi var bildiğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreazz

2.soruna cevap
    1ve2. kitap gibi tek kitap halide var ben aldım 692 sayfa falandı tüm kitapların tek ciltlisi var bildiğim

Eminsiniz değil mi tek cilt olduğuna ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooRDeLia

quote:

Orijinalden alıntı: Dreazz

2.soruna cevap

Eminsiniz değil mi tek cilt olduğuna ?

evet
  • 10 bin sayfa dile kolay geliyor , fantastik kitaplar adı gibi hep olaylarla dolu değil , uzun betimleme , tarih kitabı havasındaki vakalara hazırlıklı ol . bana kalırsa sana başka seriler önerelim , hem parana , hem zamanına hem de yarım bırakırsan seriye kıymamış ol.

10 bin sayfa okuma alışkınlığı kazanmış biri için bile zorlayıcı bunu unutma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tracy-Mcgrady

10 bin sayfa dile kolay geliyor , fantastik kitaplar adı gibi hep olaylarla dolu değil , uzun betimleme , tarih kitabı havasındaki vakalara hazırlıklı ol . bana kalırsa sana başka seriler önerelim , hem parana , hem zamanına hem de yarım bırakırsan seriye kıymamış ol.

10 bin sayfa okuma alışkınlığı kazanmış biri için bile zorlayıcı bunu unutma.

Sıkılmadıktan sonra uzun olsada olur. Çok ilgimi çekiyor bu seri. Toplu olarak almicam kitapları. İnternetten 2. el piyasasına bakacam 3 kitap olarak alacam mesela başta böyle böyle seriyi tamamlamayı düşünüyorum.

Vaktim var okumak için
  • Zaman çarkısı serisi ilk üç cilt ve 12.ciltten sonrası 1000'er sayfa geri kalan 1200'er sayfa olmak üzere 14 kitaptan oluşuyor. fantazya okumaya başlamak için iyi bir seri değil. belli yerlerde kitap sıkıcılaşıyor, seri bu kadar büyük olunca 400-500 sayfa sıkılıp sonra devam etmen gerekebiliyor. Bu seri yerine robert jorden'in bu seri için esinlendiğini söylenen belgariad serisi daha tercih edilebilir. yada yüzüklerin efendisi gibi artık kemikleşmiş seriler olabilir. filmini izledim diye kitapları rafa kaldırma kesinlikle çok farklılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SHADQW

Zaman çarkısı serisi ilk üç cilt ve 12.ciltten sonrası 1000'er sayfa geri kalan 1200'er sayfa olmak üzere 14 kitaptan oluşuyor. fantazya okumaya başlamak için iyi bir seri değil. belli yerlerde kitap sıkıcılaşıyor, seri bu kadar büyük olunca 400-500 sayfa sıkılıp sonra devam etmen gerekebiliyor. Bu seri yerine robert jorden'in bu seri için esinlendiğini söylenen belgariad serisi daha tercih edilebilir. yada yüzüklerin efendisi gibi artık kemikleşmiş seriler olabilir. filmini izledim diye kitapları rafa kaldırma kesinlikle çok farklılar.

Size göre Zaman çarkı serisine ne zaman başlamalıyım ? Belgariad serisine bi göz gezdirdimde pek içime sinmedi nedense. Yüzüklerin Efendisi ve Harry Potter'ın filmlerini izlemedim kitaplarınıda okumadım ama okumayı düşünüyorum. Okumak istediğim 6 seri var. Bunlar;

Açlık Oyunları ( 1. kitabını bitirdim )

Yüzüklerin Efendisi

Harry Potter

Buz ve Ateşin Şarkısı

Boleyn Kızı serisi

Zaman Çarkı

Serileri bu yazdığım sıraya göre teker teker okumalımıyım sizce ?

• 14 15 yaş civarındaysan harry potter serisi fantazya okumaya başlamak için iyidir. Onun dışında yüzüklerin efendisi gibi kült bir yapıyı da en baştan okumak iyi olacaktır.gerisini bunların arkasından okuyabilirsin. buz ve ateşin şarkısı daha ağır gerçekçi bir havası olan güzel bir serisidir ama boleyn kızı hakkında bir fikrim yok. Bana Anna Boleyn'i hatırlatıyor sadece o da VIII Henry'nin hatunlarından biriydi...
  • Diğerlerini bilmem ama buz ve ateşin şarkısını muhakkak okumalısın
  • Öncelikle 20 yaşındayım. Kitap okuma alışkanlığı geldi sanırım artık hergün 150 sayfadan aşağı okumuyorum neredeyse ve okurken zevk alıyorum ve birazda hızlandım sanırım. Harryy Potter'ın filmlerini dahi izlemedim sizce kesinlikle okumalıyım ? Buz ve Ateşin Şarkısını okuyacağım o kesin. Boleyn Kızı'nı tavsiye eden arkadaşım var o yüzden listeme aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooRDeLia

Öncelikle 20 yaşındayım. Kitap okuma alışkanlığı geldi sanırım artık hergün 150 sayfadan aşağı okumuyorum neredeyse ve okurken zevk alıyorum ve birazda hızlandım sanırım. Harryy Potter'ın filmlerini dahi izlemedim sizce kesinlikle okumalıyım ? Buz ve Ateşin Şarkısını okuyacağım o kesin. Boleyn Kızı'nı tavsiye eden arkadaşım var o yüzden listeme aldım.

Harry Potter'ı kesin okumalısın bazıları çocuk kitabı diyorda alakası yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamam alınacak listesinden ön taraflara çektim kitabı
  • Bu seriye yazın başlamayı çok istiyordum ama yoğunluktan dolayı fırsat bulamadım.Şimdi de yazın yarısı geçti.Hepsini alsam kesin yarım kalır, o kadar sayfa hemence bitmez.Yarıda kalırsa da benim içim rahat etmez.Serileri yarım bırakmak en nefret ettiğim şeydir.Hem ayrıca yarım bırakınca 500 den fazla karakter var kitapta onları da unutabilirim.Senin boş vaktin varsa okumanı öneririm ama öncesinde filmini izlemediğini söylemişsin bu yüzden Harry Potter'ı oku.Sonra Açlık Oyunları, Taht Oyunları vs. ondan sonra Yüzüklerin Efendisi'ni, en son Zaman Çarkı'nı oku bence.Ben bu serilerin içinde bi tek Zaman Çarkı'nı okumadım ve onu da çok merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: the right hand of evil

Bu seriye yazın başlamayı çok istiyordum ama yoğunluktan dolayı fırsat bulamadım.Şimdi de yazın yarısı geçti.Hepsini alsam kesin yarım kalır, o kadar sayfa hemence bitmez.Yarıda kalırsa da benim içim rahat etmez.Serileri yarım bırakmak en nefret ettiğim şeydir.Hem ayrıca yarım bırakınca 500 den fazla karakter var kitapta onları da unutabilirim.Senin boş vaktin varsa okumanı öneririm ama öncesinde filmini izlemediğini söylemişsin bu yüzden Harry Potter'ı oku.Sonra Açlık Oyunları, Taht Oyunları vs. ondan sonra Yüzüklerin Efendisi'ni, en son Zaman Çarkı'nı oku bence.Ben bu serilerin içinde bi tek Zaman Çarkı'nı okumadım ve onu da çok merak ediyorum.

açlık oyunlarını önerir misin?

• quote:

quote:

Bu seriye yazın başlamayı çok istiyordum ama yoğunluktan dolayı fırsat bulamadım.Şimdi de yazın yarısı geçti.Hepsini alsam kesin yarım kalır, o kadar sayfa hemence bitmez.Yarıda kalırsa da benim içim rahat etmez.Serileri yarım bırakmak en nefret ettiğim şeydir.Hem ayrıca yarım bırakınca 500 den fazla karakter var kitapta onları da unutabilirim.Senin boş vaktin varsa okumanı öneririm ama öncesinde filmini izlemediğini söylemişsin bu yüzden Harry Potter'ı oku.Sonra Açlık Oyunları, Taht Oyunları vs. ondan sonra Yüzüklerin Efendisi'ni, en son Zaman Çarkı'nı oku bence.Ben bu serilerin içinde bi tek Zaman Çarkı'nı okumadım ve onu da çok merak ediyorum.

Hocam Açlık Oyunları'nın ilk kitabı bence çok güzel ama 2. ve 3. kitaplarda tempo düşüyor.Yani kötü değil ama 2 ve 3. kitap 1 kadar iyi değil.Normalde tam tersi olması gerek.Yazarın git gide kendini geliştirmesi, her yazdığının diğerinden daya iyi olması, üstüne bir şeyler koyarak ilerlemesi lazım.Bu türde kitapları okumayı seviyorsan kesinlikle tavsiye ederim.En azından piyasadaki birçok kitaptan daha iyi.

• quote:

quote:

quote:

Hocam Açlık Oyunları'nın ilk kitabı bence çok güzel ama 2. ve 3. kitaplarda tempo düşüyor.Yani kötü değil ama 2 ve 3. kitap 1 kadar iyi değil.Normalde tam tersi olması gerek.Yazarın git gide kendini geliştirmesi, her yazdığının diğerinden daya iyi olması, üstüne bir şeyler koyarak ilerlemesi lazım.Bu türde kitapları okumayı seviyorsan kesinlikle tavsiye ederim.En azından piyasadaki birçok kitaptan daha iyi.

teşekkürler cevap için

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.