Şimdi Ara

ZALMAN ZM-STG2 3.5 Termal Macun h80i Test Sonucu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
8.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 gün önce h80i soğutma sistemim bf3 açıkken 70 derecelere bazen 75 derecelere çıkıyordu sorun nedir diye düşünürken h80i söktüm birde ne göreyim termal pasta eriyip cpu ile birleşmemiş ilk günki gibi sapa sağlam katı halde orjinal termal pastasını güzelce kolanya pamuk ile sildim zalman zm stg2 macunun sürdüm yanlız bu macun macun gibi çok yapışkan cpu üzerine yayarken hafifce dağıtın h80i cihazımızı cpu oturturttuk vidaları sıkmasan dahi cpudan ayrılmıyordu çok yapışkan olduğundan dolayı
    boştayken 24 dereceleri bile gördü uzun işlem yaptıktan sonra sistem sıcaklığı not:2 test fanların en düşük çalıştığı seviyede yapıldı sessiz modda

battlefield oynarken 75 üzeri olan sıcaklık bir anda

• ürün açıklaması
    Özellikler
    1 - Yüksek Performans
    Ultra düşük termal direnci ve üstün ısı iletkenliği, soğutucu ile işlemci arasındaki ısı iletimini en yüksek performans seviyesinde sağlar.

2 - Kolay Kullanım ve Depolama
    Şırınga, CPU, GPU ve kuzey köprüsü gibi alanlara sürmeye ve depolamada işinizi kolaylaştırır.

3 - Yüksek Güvenlik Standartları
    Bileşimi elektrik akımını iletmez. RoHS sertifikalıdır zararlı madde içermez.

• aynı işlemci ve macunu kullanıyorum.boştayken sıcaklık 25-26...crysis3 oynarken 40-41 derece.
  • anlamadığım notka ben h100i kullanıyorum işlemcim fx8350 4500 ghz çalışıyor boş sıcaklık 34 derece craysis 3 oyunun oynarken yükte 44 derece de kalıyor sizinki nasıl oluyoda boşta 25 derece falan kalıyor anlamış değilim termal mağcunum

thermaltake tg-2 kullanıyorum dandik mi benimki yoksa yada sizin oda sıcaklığınız kaç birde hangi fan kullanıyorsunuz ben 4 tane akasa viper 110 cf li fan sıpariş verdim bakalım ne olucak bide ekzoz fanı dısa değil artık içe hava vericek şekilde ayarladım sizce doğrumu yapmışam :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaleyDeskop

2 gün önce h80i soğutma sistemim bf3 açıkken 70 derecelere bazen 75 derecelere çıkıyordu sorun nedir diye düşünürken h80i söktüm birde ne göreyim termal pasta eriyip cpu ile birleşmemiş ilk günki gibi sapa sağlam katı halde orjinal termal pastasını güzelce kolanya pamuk ile sildim zalman zm stg2 macunun sürdüm yanlız bu macun macun gibi çok yapışkan cpu üzerine yayarken hafifce dağıtın h80i cihazımızı cpu oturturttuk vidaları sıkmasan dahi cpudan ayrılmıyordu çok yapışkan olduğundan dolayı
    boştayken 24 dereceleri bile gördü uzun işlem yaptıktan sonra sistem sıcaklığı not:2 test fanların en düşük çalıştığı seviyede yapıldı sessiz modda

O işlemciyi alın birde prime95 de test edin bakalım kaçı görecek oyunlarda işlemci sıcaklığı ile prime95 gibi stress testleri arasında 10 c oynar en az yani bf3 te 60 c ise stress testinde bu değer 70 i çok rahat geçer misal bendeki işlemci h100 ile oyunlarda 55-65 c aralığında iken bahsettiğim teste max çekirdek 2 saat sonunda 75 c görüyor.En iyi sonucu bu test verir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mur88

quote:

Orijinalden alıntı: KaleyDeskop

2 gün önce h80i soğutma sistemim bf3 açıkken 70 derecelere bazen 75 derecelere çıkıyordu sorun nedir diye düşünürken h80i söktüm birde ne göreyim termal pasta eriyip cpu ile birleşmemiş ilk günki gibi sapa sağlam katı halde orjinal termal pastasını güzelce kolanya pamuk ile sildim zalman zm stg2 macunun sürdüm yanlız bu macun macun gibi çok yapışkan cpu üzerine yayarken hafifce dağıtın h80i cihazımızı cpu oturturttuk vidaları sıkmasan dahi cpudan ayrılmıyordu çok yapışkan olduğundan dolayı

O işlemciyi alın birde prime95 de test edin bakalım kaçı görecek oyunlarda işlemci sıcaklığı ile prime95 gibi stress testleri arasında 10 c oynar en az yani bf3 te 60 c ise stress testinde bu değer 70 i çok rahat geçer misal bendeki işlemci h100 ile oyunlarda 55-65 c aralığında iken bahsettiğim teste max çekirdek 2 saat sonunda 75 c görüyor.En iyi sonucu bu test verir.

iyi günler yaptım 60 civarı seyrediyor bence oyunlar dahada zorluyor bu testleri hiç güvenilir bulmadım zaten

• Stok hızda 60 c gören işlemci 4.5 ghz seviyelerinde 80 leri görmesi olası eğer voltajı çok isterse ama stok hızlarda zaten çok farketmez sıcaklıklar nasıl olsa stok hız hiç bir sorun olmaması lazım düzgün montajda ama işlemciniz çarpan kilitsiz ve bf3 gibi multı oynuyorsanız oc şart o nedenle sıcaklık ve stabilite için prime95 üstüne tanımam ha birde ıntelburn test var oda sıcaklığı şişirmekten başka bir özelliği yok aynı furmark gibi gereğinden fazla güç çekerek işlemci üzerinde daha çok ısı oluşturuyor.Şu ana kadar oynadığım hiç bir oyunda prime95 te ulaştığım sıcaklıkları hiç görmedim.Stok hızlardayken hiç bir stabilite testini yapmanıza gerek kalmaz işin içinde oc varsa testi şart olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 12 Haziran 2013; 23:20:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: apocinyo

anlamadığım notka ben h100i kullanıyorum işlemcim fx8350 4500 ghz çalışıyor boş sıcaklık 34 derece craysis 3 oyunun oynarken yükte 44 derece de kalıyor sizinki nasıl oluyoda boşta 25 derece falan kalıyor anlamış değilim termal mağcunum

thermaltake tg-2 kullanıyorum dandik mi benimki yoksa yada sizin oda sıcaklığınız kaç birde hangi fan kullanıyorsunuz ben 4 tane akasa viper 110 cf li fan sıpariş verdim bakalım ne olucak bide ekzoz fanı dısa değil artık içe hava vericek şekilde ayarladım sizce doğrumu yapmışam :D

Eksoz fan içe veriyorsa üst tarafa fan takıp bu da dışa dönük olmalı. Ama bana göre tamamen gereksiz bişi bu. Bir an önce dışa çevir eksoz fanı bence.

• KaleyDeskop kullanıcısına yanıt
    Piysadaki hiçbir oyun prime95 kadar işlemciye yüklenmez. Prime95 resmen canına okuyor işlemcilerin.
    (Termal macun değişiminden sonra güzel bir sonuç elde etmişsiniz.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi law1979 -- 12 Temmuz 2013; 15:48:52 >
  • doğru fakat hep prime gibi yüzde yüz yük bindirmiyeceğim bu yüzden bf3 ile test ettim
  • Düşünen varsa almasın bu macunu. OCZ freeze ile kıyasladım, en az 7-8 derece fark var.
  • Laptop içinde önerirmisiniz laptopum çok ısınıyorda msi ge 60 kullaniyorum hicta yazan cizen yok oneri yapanda...
  • daha 4,5 gün önce kullandım bu macunu, zalman lq 315 kullanıyorum 3 yıl oldu ürünle gelen macunu değiştiriyim dedim, aida da 58 olan paket sıcaklığı bu macun sonrası 68 e çıktı. yani direk 10 derece zarardayım. noctua aldım onu deneyeceğim 2,3 gün sonra. bu macunu da aldığım yere götürdüm, servis raporu istiyorum dedim bu macun mu böyle kötü yoksa hepsini anlayalım dedim. macununda değilim yeni verirler çöpe atarım bende zaten, umarım zahmet edip incelerler macunu zalman niye böyle kötü olduğuna dair.
  • ZALMAN STG2
    ZALMAN STG1
    XIGMATEK Xİ-3
    MACUNLARIN HASIDIR PLAYSTATİON / NOOTBOOK / VE AKLİNIZA GELEBİLECEK TÜM İŞLEMCİLERDE
    KULLANABİLİRSİNİZ.

KALİTE SIRALAMAM.

http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-hdt-4gr-thermal-macun.html
    http://www.vatanbilgisayar.com/zalman-zm-stg2-super-thermal-macun.html
    http://www.vatanbilgisayar.com/zalman-zm-stg1-thermal-macun.html

• Maceraya gerek yok bu işin kralı tr de (bulunabilirlik, uzun süreli performans) Noctua nt- h1. https://forum.donanimhaber.com/turkiye-deki-en-iyi-8-termal-macun-kapisiyor-vol-2--99461210

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.