Şimdi Ara

ZALMAN MS800 PLUS Mid Tower(Kısa İnceleme Eklendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
4
Favori
11.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zalmanın En Yeni Kasalarından Biri 2013 Ces Fuarında Tanıltı 1 Haftaya Kadar Elime Geçer O Zaman Kısa Bir İnceleme Yazarım
    Fiyat Olarak 270 ile 300 Tl Arası Değişiyor
    Kısa inceleme
    ürün elime geçti büyük bir kasa noctua başta olmak üzere neredeyse tüm soğutucular uyuyor kasanın bir diğer özelliği hdd ve sdd girişlerini kızağa
    kolayca takıyorsunuz aparata gerek yok birde kasa hdd girişlerini özel taşarlanmış sata ve güç kablolarına iterek direk oturtuyorsunuz
    daha sonra kasanın hdd girişi önünde 3 sata çıkışı ve 12 v elektirik girişi var böylelikle hem hdd hem ssd güç sağlıyor bu özelliğin yanı sıra fan ayarını yapmak için
    düğme var fan kolaycs takılıyor isterseniz sökebiliyorsunuz.
    ssd'min sata girişi kırılmıştı sata kablosu bir türlü tutmuyordu ama zalmanın muhteşem ssd giriş yöntemi beni 300 tl zarardan kurtardı kızağı ittim direk ssd sağlam olarak
    oturdu bu çok güzel bir özelliği kasanın.
    fan kontrolcüsü çok iyi çalışıyor alıcaklar şimdi nasıl yapıçağız diyor çok basit 12 v güç girişini fan kontrolcüsünün
    uzatma yerine takıyorsunuz ve altı tane fan girişi 3 pin ama 4 pinde oturuyor ve 4 pin 3 pin modunda çalışabiliyor 6 tane fanı kontrol edebiliyorsunuz
    yeni nesil usb ve eski usb girişleri mevcut anakart destekliyorsa sorun olmaz
    kasanın vida seçenekleri çok 20 tane vida kayboldu diyebilirim ama çok vida çeşidi olduğundan sorun yaşamadım
    psu yerleştirme yeri çok güzel ocz fatal1ty gibi bir psu rahatça sığdı psu alttan hava aldığından alt tarafa büyük bir filtre yerleştirilmiş böylelikle toz kasa içerisine daha az etki ediyor.
    kasanın üstünde 2 tane 120 mm fan takılabiliyor corsair h100i ve h80 i kolaylıkla takılıyor
    kısaca böyle daha anlatılıcak şey yok çok güzel bir ürün atx mitro atx anakartlar uyuyor bana sorun çıkartmadı
    kasa yanında bulunan fan aparatı ek olarak ekrank artına döndürüp daha iyi soğutma elde edebiliyorsunuz
    ekran kartı gtxx 680 4 gb oc gigabyte modeli uzun bir kart yinede rahat uydu

Video İnceleme
    http://www.youtube.com/watch?v=K5oG5odh4LI

ÇOKLU-FAN SİSTEM SOĞUTMA
    Verimli sistem soğuması için yapılandırılmıştır. (2 ekstra fan monte edilebilir)

GENİŞ BAND ÖN PANEL MESH YAPISI
    Sistem ve HDD Soğutma performansı için hava akışı maksimize edilmitir.

ÇOKLU-FAN KONTROL
    Kullanıcı ihtiyacına göre 6 Adet Fan hız kontrolü sağlanabilir.

Güç Kaynağı özel soğutma kanalı
    Aşağı Montajlanan PSU ile Daha Verimli

KULLANIM-MERKEZLİ DİZAYN
    Merkezlenmiş Panel sayesinde rahat kullanım

TOZ FİLTRELERİ ALT VE ÖN BÖLGELERDEN TOZ GİRİŞLERİNİ ENGELLER

Aletsiz HDD Kurulumu

ERİŞİLEBİLİR ÖN ARAYÜZ
    Kullanıcı erişebilirliği için USB ports, Ses soketi, Fan Kontrol, Güç ve Reset düğmeleri.

SMARTPHONE VE HARİCİ DİSK SÜRÜCÜ BAĞLANTISI

Hot Swap Desteği
    Gelişmiş Hot-Swap desteği ile bir sabit diski kolayca sisteme takabilir ve çıkartabilirsiniz

Akrilik Yan Panel
    Yan panelde akrilik sayesinde iç görünüm.

Siyah İç Kaplama
    Bütünlüğü ve şık tasarımı sağlamak için siyah iç kasa dizaynı.

3 ü 1 Arada Bracket
    3ü1 arada bracket tepsisi ile FDD / 3.5“ HDD / 2.5" HDD/SSD desteği.

Sıvı Soğutma Sistemleri İçin Kauçuk Boru Delikleri
    Sıvı soğutma kullanıcıları için kasa arkasında bulunan kauçuk boru delikleri

YÜKSEK KALİTE VGA KARTI BOŞLUĞU
    330mm'e varan kullanım alanı genişliği ile uzun ve hacimli kartları hiç sorun yaşamadan sisteminizde kullanabilirsiniz.

Aletsiz ÖN PANEL - ODD Kurulumu
    Montaj kanalları kolay yerleştirme/çıkarma olanağı sağlar.

Anti-Vibration & Ses Absorve Kauçuk Desteği
    Sabit disk tutacakları ile hem vibrasyon en az seviyelere iner hem de gürültü oranı düşer.

7 - PCI SLOT Desteği
    Havadar içsel yapıya olan sisteminize 7 adet PCI slotları ekleyebilir ve böylece kasanızın içerisinde sıra dışı bir hava sirkülasyonu ortamı sağlayabilirsiniz.

İçerik

MS800 Plus, 92mm Fan, CPU 12V Uzatma Kablo, Rehber Clip x 3, Bağlaç x 5

A-Bolt (#6-32*5mm) x 4, B-Bolt (M3*5mm) x 55, C-Bolt (FT Tap 5*10mm) x 2, Stand-Off x 7, Kullanım Klavuzu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaleyDeskop -- 25 Mart 2013; 14:07:13 >

• Kısa inceleme
    ürün elime geçti büyük bir kasa noctua başta olmak üzere neredeyse tüm soğutucular uyuyor kasanın bir diğer özelliği hdd ve sdd girişlerini kızağa
    kolayca takıyorsunuz aparata gerek yok birde kasa hdd girişlerini özel taşarlanmış sata ve güç kablolarına iterek direk oturtuyorsunuz
    daha sonra kasanın hdd girişi önünde 3 sata çıkışı ve 12 v elektirik girişi var böylelikle hem hdd hem ssd güç sağlıyor bu özelliğin yanı sıra fan ayarını yapmak için
    düğme var fan kolaycs takılıyor isterseniz sökebiliyorsunuz.
    ssd'min sata girişi kırılmıştı sata kablosu bir türlü tutmuyordu ama zalmanın muhteşem ssd giriş yöntemi beni 300 tl zarardan kurtardı kızağı ittim direk ssd sağlam olarak
    oturdu bu çok güzel bir özelliği kasanın.
    fan kontrolcüsü çok iyi çalışıyor alıcaklar şimdi nasıl yapıçağız diyor çok basit 12 v güç girişini fan kontrolcüsünün
    uzatma yerine takıyorsunuz ve altı tane fan girişi 3 pin ama 4 pinde oturuyor ve 4 pin 3 pin modunda çalışabiliyor 6 tane fanı kontrol edebiliyorsunuz
    yeni nesil usb ve eski usb girişleri mevcut anakart destekliyorsa sorun olmaz
    kasanın vida seçenekleri çok 20 tane vida kayboldu diyebilirim ama çok vida çeşidi olduğundan sorun yaşamadım
    psu yerleştirme yeri çok güzel ocz fatal1ty gibi bir psu rahatça sığdı psu alttan hava aldığından alt tarafa büyük bir filtre yerleştirilmiş böylelikle toz kasa içerisine daha az etki ediyor.
    kasanın üstünde 2 tane 120 mm fan takılabiliyor corsair h100i ve h80 i kolaylıkla takılıyor
    kısaca böyle daha anlatılıcak şey yok çok güzel bir ürün atx mitro atx anakartlar uyuyor bana sorun çıkartmadı
    kasa yanında bulunan fan aparatı ek olarak ekrank artına döndürüp daha iyi soğutma elde edebiliyorsunuz
    ekran kartı gtxx 680 4 gb oc gigabyte modeli uzun bir kart yinede rahat uydu

• bir uyarı kasanın kapağını açarken pense tarzı bir aletle açın çok sıkıştırmışlar tornavidayla denediğinizde vida girişi eriyor dümdüz oluyor buda bir gün satarken orjinaliiğini bozabilir
  • Bu kasanın küçük kardeşi z11 plus bence daha şık.
  • Kasa içi soğutma performansını nasıl buldunuz ? Z11PLus modeline göre daha ferah ve büyük bir kasa sanırım.330mm ekran kartı hacmi ile de ilerdeki ekran kartı modelleri için sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.
  • Yorumu yeni gördüm ileriye dönük ekran kartı uzunluklarrına yeticektir gigabyte 680 bile rahat sığdı aldığım tüm parçalar atx formatında diyebilirim sorun çıkarmadı soğutma konusunda 5 tane fan eklenebilir kasadaki toz filtreleri tozu uzak tutuyor arrı yönlerinden biri kasanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaleyDeskop

Yorumu yeni gördüm ileriye dönük ekran kartı uzunluklarrına yeticektir gigabyte 680 bile rahat sığdı aldığım tüm parçalar atx formatında diyebilirim sorun çıkarmadı soğutma konusunda 5 tane fan eklenebilir kasadaki toz filtreleri tozu uzak tutuyor arrı yönlerinden biri kasanın

Bu kasaya kaç tane HDD takılabiliyor acaba çok takılması benim için önemli (en az6) 3tane hot swap var ama diğer yerlere de takılabiliyor mu ve takılırsa ekran kartı boyutunda bir sıkıntı yaratıyor mu çünkü ekran akrtına dönük hdd ler.Aslında bu seviye bir kasada olmaması gereken şey.Dikkat ederseniz üst seviye kasaların hepsinde hdd ler ekran kartına yan olarak bakar.
  • 4 tane takılıyor fakat hdd istasyonşarının girdiği sata yuvaları 3 tane giriş çıktısı veriyor o yüzde sata girişini çıkarmak lazım sanırım ben 3 taneyi rahat taktım bu kadar giriş yeterliyse sorun olmuucaktır sanırım bu hdd girişlerinin biri sata 3 diğerleri ise sata 2 ile 1 destekliyor
  • quote:

4 tane takılıyor fakat hdd istasyonşarının girdiği sata yuvaları 3 tane giriş çıktısı veriyor o yüzde sata girişini çıkarmak lazım sanırım ben 3 taneyi rahat taktım bu kadar giriş yeterliyse sorun olmuucaktır sanırım bu hdd girişlerinin biri sata 3 diğerleri ise sata 2 ile 1 destekliyor

Sadece hot swap kısmına mı bu kadar takılıyor yoksa genel olarak mı.Sanki hot swapların üstünde de hdd yeri var gibi.
    Eğer toplam miktarı o kadarsa çok az.Carbide 200r bile 4HDD alıyor.
  • Evet swap oto sata girişlerinde 3 bağlantı var üstte ise bş swap girişi var hdd takılabiliyor lakin ben zorla takabildim güç kablosu ve sata girişi zorladı beni eğer sorun olmazsa alabilirsiiz bir tane ssdmi swaplara taktım diğer hdd üste taktım istenilirse swap bağlantı yerleri çıkartılıp klasik bağlantı yapabilirsiniz böylelikle dört tane hdd girişiniz olur
  • Kasayı ciddi olarak almayı düşünüyorum ama 3hdd olayı aklımı çeldi.
    Onun dışında güzel bir kasa.
  • Bu kasanın fiyatı Corsaır 500R-C70 gibi kasalarla aynı onlara göre soğutması nasıldır ? Görsellik olarak kesinlikle üstün kalitesi Zalman kasaların tartışılmaz bile zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrpoine159 -- 21 Mayıs 2013; 0:35:45 >
  • z11 plus kullanıyorum bundan küçük olmasına rağmen 5 hdd yeri var
  • BEN BU KASAYI ŞUAN KULLANMAKTAYIM HER YÖNÜYLE GÜZEL KASA VERDİGİM PARAYI HAKEDİYOLAR BENCE SOGUTMASI TEK KELİMEYLE SÜPER ORJ. ÜZERİNDEKİ 2 FANI İYİ SOGUTUYOR HDD FANLARINI ÖALIŞTIRMAMA BİLE GERK DUYMUYORUM ONA RAYMEN İYİ SOGUTUYOR...EGER DÜŞÜNEN VARSA KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM SAYGILAR.....
  • bu arada toplam 4 hdd girişi bulunmaktadır
  • quote:

bu arada toplam 4 hdd girişi bulunmaktadır

evet kasa görünürde 4 hdd destekliyor ama üst kısımlarda boş 5.25" yuvaları mevcut. buralara kasanın içinden çıkan 5,25" i 3,5" e çeviren aparatlarla 7-8 tane hdd takılabilir. o yuvaları boşuna koymamışlar. maliyet yüksek olmasın diye zalman 1" adet döüştürücü koymuş. isteyen bu adaptörlerden alıp 7-8 tane hdd takabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysroguz -- 5 Haziran 2013; 20:28:19 >
  • ön tarafta 7 adet 5.25" yuva var. resimdeki çeviricilerden 4-5 tane daha alıp takabilirsiniz. kısaca kasaya 9 adet hdd 1 adet dvdrom takılabiliyor. ben bugün bu kasadan 1 adet aldım. gelince biraz detaylı bilgi veririm. yalnız dış görünüm 10 numara. 4 adet hdd de bence fazlasıyla yeterli. önemli olan ön tarafta usb 3.0 yuvalarının olması. usb 3.0 dan sonra dahili hdd artık çokda büyük ihtiyaç değil. usb 3.0 harici disklerle hızlı şekilde dosya aktarımı yapılbiliyor. dahili diske çokda ihtiyaç yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysroguz -- 5 Haziran 2013; 20:39:04 >

• Ürünü kesinlikle tavsiye derim. İçi çok ferah ve göörsellik çok iyi. Ama bilgisayar masama sığmayacak kadar iriydi. Bu sorunu da bilgisayar masamda ufak bir modifiye yaparak çözdüm.
  • kasa içi sıcaklık kaç derece ?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.