Şimdi Ara

z5500 kontrol paneli modlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
2
Favori
5.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • z5500 kontrol paneli modlayark başka sistemlerde de kullanm yolu

• bundan yaklaşık 6 ay önce kafama takıldı ve gittigidiyor. com dan bi panel aldım ve arkadaşın z5500 üne taktım giriş ve çıkışlarını çözdüm
    ve ayrı olarak kullanmaya başladım hatta creative thx megaworks e bile taktım harici dekoder çözümü olarak olabilecek en güzel çözüm hemde istediğim amphiye takabiliyorum z5500 kocaman gövdesinde sıkışıp kalmıyorum bence sizde kendi cihazınızı oluşturun tabi bunun için biraz teknik bilgi gerekli. bilgisi olmayan hiç kalkışmasın bu işe
    yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin herzaman yardımcı olurum mesaj atın yeter.

besleme katının sprint lyt yapılmış şekli ektedir
    http://rapidxshare.com/files/330672106/z_5500_control_panel_besleme.rar.html

sprint lyt olmayanlara:
    http://rapidxshare.com/files/330674418/Sprint-Layout50full.rar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahead -- 5 Ocak 2010; 15:00:31 >

• İşte açılması gereken konu sonunda açılmış
    Projeye dair çalışmalarım devam ediyor yakın zamanda hayata geçireceğim bir terslik olmaz ise.

Konu ile ilgili yabancı bir linkte ben ekliyim yardımı dokunabilir.

http://www.diyaudio.com/forums/chip-amps/110310-hacking-logitech-z5500.html

• simetri kaynağa alternatif olarak yapmayı düşündüğüm proje yukarıdadır ancak doğrultma katının yarım dalga olduğuna dair bir şüphe oluştu kafamda konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
    projede 7818-7918 kullanılacak ve hatta bir 7808 de eklenecek.
    hernekadar ahead sorunla karşılaştığını bu nedenli çift kaynak kullanmak zorunda kaldığını aktarmış olsada halen tüm çıkışları tek bir kaynakta toplamanın yolarını aramaktayım.

bitmek bilmeyen sorularımı sabırla cevaplayan ahead'e teşekkür ederim.

• ÖNCELİKLE ÖNEMLİ DEGİL HERZAMAN SORULARA AÇIĞIM BİLGİM ORANINDA CEVAPLARIM. BESLEME KATINA GELİNCE GÖRDÜĞÜM KADARIYLA DEVRE ASİMETRİK Bİ DEVRE BU ŞEKİLDE YAPARSAN BOL BOL DINILTI OLUR İLLA TEK TRAFO DİYORSAN
    SİMETRİK 18 VE NORMAL 12 VEREN Bİ TRAFO SARDIR 10-15 WATT LIK KAFİ GELECEKTİR ÇOK MALİYETLİ BİR İŞ DEĞİLDİR HERALDE. 7818 VE 7918 LERE GELİNCE ONLARIN AMPERİ YETMEZ 7815 VE 7915 DENEDİM VOLTAJI KAFİ GELDİ AMA AMPERİ YETMEDİ SİMETRİK BESLEME SUBWOOFER KANALI VE AYDINLATMA + DİĞER KANALLARIN BESLESİ OLDUĞU İÇİN 1 AMPER YETMİYOR DÜN AKŞAM HİÇ ERİNMEDEN RESİMDE VERDİĞİM SİMETRİK BESLEMEYİ YAPTIM VE AMPHİMİ BESLEDİĞİM 2*30 VOLTLUK HATTA TAKTIM VE BANA 17,86 GİBİ Bİ SİMETRİK ELEKTİRİK VERDİ BİRDE +8 VOLTİÇİN AYNI DEVRENİN + TRAFININ ZENERİNİ 8 OLARAK DEĞİŞTİREREK YAPTIM ODA BANA 7,8 VOLT GİBİ Bİ ÇIKIŞ VERDİ MAKİNE GAYET STABİL ÇAŞTI TAVSİYEM DEDİĞİM GİBİ YAPIN TAM PERFONMAS İSTİYORSANIZ.
  • yukardaki şema sub üzerindeki D15'e ait değilmi?
  • Üstat yukarıdaki projeyi bir kit haline getirerek satmayı düşünüyormusun kendi adıma bu projenin satacağını düşünüyorum.
    Fazla değil birkaç hafta önce jazz'ın uyduruk decoderlerinin dahi 150-200 gibi rahat satılabildiği bir piyasadan bahsediyoruz ddts 100 için istenen bedellerden bahsetmeye gerek dahi duymuyorum ve tümü garantisiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi activ -- 18 Aralık 2009; 11:42:15 >
  • ana bayiler panele 110 dolar + kadeve diyolar. aşgı yukarı 170-180 tl civarı 1 tane 12 voltluk birtanede simetrik 15 voltluk trafo 20 lira e bunları bide kutuya koyacağız 5tl civarı falan bağlantı konnektörü baskı devresi falan derken aşğı yukarı 230olur gibi ama ben ticaretini düşünmüyom ben meraktan uğraşıyorum. haa active kardeş bulamadınmı hala bi panel vallabulsam bide ben alacam ama nerde sanki köküne kıran girdi millet bizim projeyemi heves sardı yoksa.
  • Üstat önemli olan amaca yönelik çalışan bir proje bulabilmek yoksa öyle veya böyle bir decoder bulunur.
    Projeyi hayata geçirinceye kadar xp'ye geri döndüm audigy plt. ve thx 550 ikilisi şu haliyle oldukça iyi iş çıkarmakta şuanki aldığım performans karşısında gerçekten bir decodere ihtiyacım varmı şüpheliyim aslında.
    Benimki daha çok ileriye dönük bir yatırım olucak bakarsın bir ps3 alırız filan

Bakalım kısmet...
  • xp demeyin bana bi türlü yüzüm gülmedi hep mavi ekran hatası alıyorum vistada win.7 de hiç sorun çıkarmayan pc xp de sapıtıyor. çıldıracam ya. sistemim: amd fenom2 x4 955 b.e. msı 790fx gd 70 his4850 turbo ah lanet remlerim bence onlardan oluyor ocz urban serisi 4gb. 4.1gb. xf titanyum 7+1 a4 tech x7 series yılan desenlimause logitech s5500 cam. microsoft nature er. 400 keyboart 22" samsung 226 bw ses sistemi çok çeşitli
    panele gelince analok la optik arasında dağlar kadar fark var optikte deli gibi veriyor. o yüzden ısrarla panel derdindeyim.
    zaten o kocaman z5500 de hoşuma giden tek yer panel.

ps3 gelince alırsın inşallah.
    active kardeş
  • logitech in d-sub konnektör kullanmasından nefret ediyorum x230 un giriş çıkışlarını bulana kadar anam ağladı
  • ne yapalim kardeş firmaninin tercihi
  • projeyi sonunda hayata geçirdim tek söyleyeceğim sistem çalışıyor optik bağlantı ile dd-dts hepsi etkin olarak devrede.
    toplamda bana maliyeti 100tl gibi oldu elinden lehim işi gelen ucundan kıyısından elektronikle ilgili herkesin yapabileceği bir proje tavsiye ederim.

konuyu acan arkadaşa yardımları dolayısıyla tekrar teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi activ -- 1 Ocak 2010; 5:52:44 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.