Şimdi Ara

z3 compact yakınlık sensörü sıkıntısı...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 4-5 aydır sorunsuz kullandığım z3 compact telefonumun son zamanlarda yakınlık sensörü devreye girmiyor..

Ayarlarda bunu açma kapama seçeneği varmıdır, varsa hangi menü altındadır.
    Ayarlarda böyle bir seçenek yoksa sensör bozulmuş mudur, servise göndermeli miyim?

Bilgilendirirseniz sevinirim...

• Servis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Servis menüsünden test edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

Servis menüsünden test edin.

Menü nerede biraz daha detaylı bilgilendirirmisin...
  • *#*#7378423#*#* tuşla çıkacak karşına.sonunda sensor yazanları test et.

• Sonuca vardınız mı bende de aynı problem var

• Bende de bikaç gündür aynı sorun vardı arama başlayınca kendiliğinden kararıyordu ekran. Ekrana çift dokunarak açabiliyordum sadece power düğmesi falan işe yaramıyordu. Koruyucu cam var üzerinde aylardır ama sensörün olduğu kısımları ona göre delinmiş. Az önce o kısmı peçeteyle temizledim ve sorun düzeldi. Deneyin bence koruyucuyu falan çıkarmadan. İnanamadım, ilk defa bir sorunum bu kadar kolay düzeldi.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s-topmark -- 22 Aralık 2015; 14:17:04 >
  • Bende de bir ara aynı sorun vardı, sonra düzeldi, sanırım kronik sorun olmaya aday

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim telefonda da gecende yaptı aynısını şimdi sorun yok bi kac kez kapattım actım düzeldi ama kronik sorunları işte bu telefonun.. ekran ayrılması vs..
  • Bende de aynı sorun var bir türlü çözemedim. Sensör ayarlarından bir sonuca ulaşamadım. Youtube de ön ekranın ayrılıp sensörün üzerenin temizlenmesi ile ilgili bir video var ama bu işte biraz tehlikeli gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.