Şimdi Ara

Z3 Compact Alacaklara İzlenimler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba , ayran gönüllü biri olmamdan dolayı çok sık telefon değiştirmekteyim. Şu anki cihazım Z3 Compact.

Bu yazımın amacı tartışma yaratmak falan değildir. Yalnız 10 günlük bir deneyimi anlatmaktadır.

Öncelikle cihaz gerçekten boyutu itibarı ile süper düşünülmüş , yapısı biraz kaygan olsa da alışınca rahatsız etmiyor , ısınma durumu 3G de iken biraz fazla oluyor.

Bataryası gerçekten süper , çok kurcaladığım halde 2. gün akşam üzeri 17:00 civarına kadar dayanıyor.

Kamerası bence başarılı değil , beyaz dengesi ve renkler kötü.

Stereo hoparlörler görece başarılı ama çokta iyi değil.

Kulaklık çıkışı harika.

Ekran kalitesi ışık kısıkken full hd ye göre biraz soluk kalıyor , beyaz zemindeki yazıları kaydırma esnasında hafif pembelenme oluyor. Denediğin diğer cihazlar da da aynısı oldu ama bazı arkadaşlarıma gösterdiğimde fark edemeyenlerde oldu.

Arka camda çok hafif kılcal çizikler oluştu ( cihaz 10 günlük )

Bundan önceki cihazım olan M8 ile bir kaç karşılaştırma yazayım

Batarya olarak Z3 kesinlikle önde
    Kamera olarak M8 4mp olmasına rağmen daha net çekiyordu ve duo kameranın efektleri harikaydı.
    Hoparlör sesi olarakta yine M8 çok çok daha başarılı idi.
    Kulaklık ses çıkışında sony sanki biraz daha bass dengesini iyi yapmış ve daha net gibiydi ama M8 in çıkış gücü daha yüksek. ( Aynı kulaklıkla denendi )
    Ekran kalitesi olarak çok yakınlar diyebilirim ama M8 in full hd olmasından dolayı biraz daha kaliteli idi.
    Kasa kalitesi olarak eşit diyebiliriz ve boyut-ağırlık olarak bence sony daha kullanışlı.

Kamerada çekilen resime bastığımda galeri açılış hızı özelikle M8 de çok çok daha hızlı.
    Genel kullanımda çok farklar olmasa da Sense ara yüzü daha hızlı ve kullanışlı bana göre.

Genel anlamda cihazı beğendim ama bana M8 in tadını veremedi maalesef.

Oyun oynamadığım için o konuda yorum yapamayacağım.

Sorusu olan arkadaşlar varsa , cihaz elimde iken yardımcı olabilirim.

Herkese hayırlı günler .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BarGoS -- 22 Temmuz 2015; 1:25:26 >

• Batarya nasıl 2 gün gidiyor ya? %15 altına düşünce takıyorum şarja ben hemen hemen her gün. Bir ayar falan mı var acaba? Stamina modda açık üstelik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende z3 compact kullanıyorum 2-3 aydır. bataryasından gayet memnunum. oyun oynamadan, internet, face , whatsapp , özellikle face messenger çok kullanıyorum. işe giderken sabah 7 de çıkarıyorum şarjdan akşam 9 da ortalama %50 şarjım kalıyo. stamina kapalı halde.

5.0.2 yüklü
  • Bende alalı 1 ay kadar oldu. Aldığımda kutusundan çıkan Kulaklığı taktığım da hışırtı oldu, sizde de aynı mı ? Sanki bir temassızlık var gibi. Sadece bir kez denedim daha sonra bakmadım gerçi.
  • Batarya aynen yazdığım gibi gitmektedir , kulaklık olarak başka bir marka kullanıyorum öyle bir cızırtı yok bende
  • Hocam o tuşlar falan sıkıntı yaratıyor mu kullanırken ve renk tavsiyeniz var mı ?
  • ön kamera performansı nasıl telefonun?
  • Tuşlar sıkıntı yaratmıyor ben HTC den alışıım , ön kamera tatmin edici değil ama çöp te değil
  • Hocam bir kaç test yaptım
    1.)1.5 m 3 kere yere attım
    2.)1.60 cm lik havuzda 40 dk kaldım
    3.Denize girdim
    Arka arkaya 6 oyun açtım kasmadı
    baya stabil de çalışıyor 3 aylık
    Selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: BarGoS

Tuşlar sıkıntı yaratmıyor ben HTC den alışıım , ön kamera tatmin edici değil ama çöp te değil

kuzenimde z1 var ışık varken sıkıntı yaratmıyor ama ışıksız yada az ışıklı ortamlarda çöp oluyor z3c dede aynı olay var mı yoksa bir gelişme vs var mı?
  • Hocam iso nun yukselmesi ve granur düşürüldü çok daha daha fotolar çekyor derim
    Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: TEKNOLOJİUZMANI10

Hocam iso nun yukselmesi ve granur düşürüldü çok daha daha fotolar çekyor derim
    Selamlar

bu dedikleriniz ön kamera için mi?
  • Hayır hocam arka için dedim ama on de idare eder
    Selamlar

• Hocam arka kameraya dedim
    Ama on de iyi gene
    Selamlar

• Kızkardeşime üni hediyesi olarak almayı düşünüyorum, tavsiye eder misiniz? Oyun oynamıyor, genelde face-whatsapp-foto-pil performansı olarak 1400TL fiyata göre ne diyorsunuz? Bir de cihazın geçen sene çıkmış olması güncelleme alma durumunda güncel telefonlara göre onu geriye atıyor, bu önemli sizce?
    Teşekkürler.
  • kendi kamera yaziliminda sikitilar mevcut camera fv5 kullanirsan kameranin ne kadar iyi oldugunu anlarsin
  • Thailano kullanıcısına yanıt
    Tavsiye ederim ama bence M8 daha mantıklı , zaten bende cihazı sattım M8 e dönüş yaptım. İnanın M8 çok daha seri çalışıyor ve hoparlör tartışılmaz derecede daha iyi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.