Şimdi Ara

Yurtışından Sürekli Yapılan Cevapsız Çağrılar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bunlar bana 10 gün içinde cevapsız çağrı yapan üçkağıtçılar dikkatli olun söğüş yapıyorlarmış.
    +263732211995 Zimbabwe
    +25240219811 Somali
    +248458844 Seyşel Adaları (Seychelles Islands)
    +359877541371 Bulgaristan
    Arkadaşlar ne yapacağız nasıl böyle değişik ülkelerde liste başı olmuşuz acaba telefonlarımızı birileri dağıtıyor galiba nerde bu devlet

• Hakkaten tek ben liste başı olmuşum demekki katlanacaz yapacak bişey yok.
  • 10 dakika önce yazdığın ilk numaradan cevapsız çağrı aldım. Son 1 aydır yüzlerce spam reklam araması ve sms'ten sonra, rahatsızlığım uluslararası boyuta taşınmış oldu. Bizim numaraları artık kim pazarlıyorsa ona laflar hazırlıyorum günaşırı.
  • Benide aradılar biraz önce herhangi bir konuşma geçmedi google amcam sağolsun buraya yönlendirdi beni merakım giderildi :)
  • artık yurt dısında nasıl bır ızlenım yaratıyorsak. dolandırıcılar bır sekılde ınsanımızın zaaflarını kullanıyor hep.
  • az önce şeysellerden çağrı geldi, gugılda aratınca burası çıktı. enteresandır bu numaraları nasıl oluyor da buluyorlar.

•  Yurtışından Sürekli Yapılan Cevapsız Çağrılar

• Yaklaşıyorlar...

Yurtışından Sürekli Yapılan Cevapsız Çağrılar
  • az önce +263732211995 den cevapsız çağrı geldi daha öncede buna benzer numaradan gelmişti.. bu numara bu kadar belli madem engelleme gibi bir imkan yokmudur acaba.. ülke olarak yani..
  • Beni de 2 ayrı Bulgaristan numarasından 3 kez çaldırdılar. Ve hemen 1 saniyeliğine çaldırıp kapatıyorlar. Ben de çalırıcam kapatıcam, dalga geçicem adamlarla
  • Yıl 2003-2004 filan daha lisedeydim o zamanlar.Arkadaşın biri arankazanla ilgili yeni bi yöntem keşfetmiş bana da anlattı.Beraber biraz uygulamıştık sistem şöyle işliyor;

Suudi arabistanda telefon numaraları +966 ile başlıyor.Arkadaş nasıl olduysa bununla başlayan rasgele bi numara çevirmiş ve adamın biri çıkmış.Daha sonra +966 dan sonraki kısmı aynı olacak şekilde son 4-5 rakamı değiştirerek adamlara çağrı atıyorduk.Çağrıdan bir süre sonra aradığımız numaranın sahibi bizi tekrar arıyor ve arapça bişeyler söylüyordu.Bizde adamı telefonda tutabildiğimiz kadar uzun tutup Telsimin arankazan hizmetinden kontör kazanıyorduk.Arkadaş bzen bildiği sureleri okuyordu araplara.Çok saçma bişey ama işte ne yaparsın çocuk aklı.

Sizi arayanlarda buna benzer kişiler olabilir.

• Devlet bu olaya el koymak istedi. turkcell avea ve vodafone şuan bunun üzerinden binlerce şikayet alıyor. BTK olayı biliyor tespit ediliyor. bunları yapan Türkler ve yabancı ortakları

adamlar şöyle bi uyarıda bulunuyor SAKIN AMA SAKIN GERİ DÖNMEYİN DÖNER İSENİZ EĞER HATLI İSENİZ OZAMAN FENA YANDINIZ.
    TL yani yükle konuşlar bi sebze az buçuk kurtarırlar paralarını ama bunların acı hatlı olanlar açıp kapaması bile 100lerce liralık bakiye oluşturabiliyor. ve üst düzey Operatör yöneticilerine göre bunu yapmları yasal yani Türk hükümetinin ve mahkemesinin dava açılsa bile yapacagı hiçbişey yok.
    herşey sizin elinizde diyorlar o numaraları engelleceksiniz yada geri dönmeyeceksiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.