Şimdi Ara

Yurtdışından Gelen Ürün ve Gümrük Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yurtdışından bilgisayar kasası satın almıştım. Ürünün bedeli 137 sterlin + kargo.

Bir süredir bekliyordum, dün gece gördüm ki İstanbul'a gelmiş. Durum şöyle:

Ürünün gümrük vergisi çıkacaktır, bunu bilerek sipariş verdim zaten. Ama asıl sorum şu, eğer gümrük vergisi çıkarsa, İstanbul'a mı gitmem gerekiyor? Samsun'da oturuyorum. Şimdi bir ürün için kalkıp ta İstanbul'a mı gideceğim?

Telefonla arıyorum ama açan yok. Zaten internetten biraz araştırdığım kadarıyla ulaşılamıyormuş UKİM'e.

Bir de, adres kısmına adresimi yazmışlar ama oturduğum ili yazmamışlar, acaba sıkıntı olur mu?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SemihDulger -- 24 Kasım 2015; 12:25:04 >

•  Yurtdışından Gelen Ürün ve Gümrük Hakkında

Son durum bu arkadaşlar. Bilgilendirebilecek biri var mı acaba?
  • posta kodu varsa sıkıntı yok. ayrıca karo takipli aramak zorunda.

bir kere mahalleyi yazmayı unuttum. takipsizdi ama geldi
  • ressione kullanıcısına yanıt
    Hocam ürünü İstanbul'daki Bahçelievler'e yollamasınlar? Ben Samsun Bahçelievler'deyim.

Bugün kaç defa aradım ama açan olmadı. Zaten bizim ülkemizde telefonlar açılmamak için var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SemihDulger

Hocam ürünü İstanbul'daki Bahçelievler'e yollamasınlar? Ben Samsun Bahçelievler'deyim.

Bugün kaç defa aradım ama açan olmadı. Zaten bizim ülkemizde telefonlar açılmamak için var...

dediğim gibi posta kodu neresiyse oraya gelir. Telefonunuz yaszıyorsa bir sıkıntı olursa ararlar.

gümrük bedelini samsunda ödersiniz. İstanbulda değil
  • Eğer değer biçerlerse vergiyi keserler, sizden ptt ci alır vergiyi. Eğer değer biçemezlerse ürünü aldığınız faturayı (paypal çıktısı vb) faxlamanizi isterler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.