Şimdi Ara

Yurtdışından cihazınız kaç günde gelir burdan öğrenin (168. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.600
Cevap
79
Favori
359.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: seedless

quote:

Orijinalden alıntı: 78erhan78

quote:

Orijinalden alıntı: 78erhan78

arkadaşlar singpost ta sıkıntı var şuan sanırsam daha önce gözüken sipariş şuan gözükmüyor

ayın 31 inde sipariş vermiştim.15 gün oldu en son ptt de 9 u gözüküyor bir terslik mi var acaba,,

07/11/13 17:22 2013-11-07 17:22:00 The item was forwarded to the destination country (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) SINGAPORE (Yurt Disi)
    09/11/13 23:50 2013-11-09 23:50:00 Send item abroad (EDI-received) Gonderi yurtdisina sevk edildi SINGAPORE (Yurt Disi)

20 günd oldu hala gelmedi ürün bukadar niye gecikti bunlar yılbaşı na giriyoruz diyemi oluyor

Durum hala aynı mı? Ben 25 Ekimde sipariş verdim, hala gelmedi Sing post, en son hareket 6 kasımda. hala ulaşmadı gitti. :D siparişimdeki ürünlerin bazıları geldi. gelenler de china post. hem kayıtlı hem de kayıtsız şekilde aynı siparişteki ürünler geldi china post ile. ama singapore post ile asıl gelmesi gereken ürün tablet gelmedi hala. tablet kılıfı ile ekran koruyucu da almıştım yanında onlar geli bi tablet eksik.

işin garibi 18 kasımda aliexpressten bir sipariş verdim, ertesi gün singapore post ile kargolandı, 3-4 gün önce de Türkiye'ye ulaştı ama bu kargo hala gelecek.

geldi bana 25 inde

• Aliexpreesten aldım bende PTT sitesinde görünmüyor.http://track-chinapost.com/track_chinapost.php adresinden kontrol ediyorum aşağıdaki şekilde görünüyor. Sanırım TR ye giriş yaptı. Acaba hafta sonuna kadar gelirmi? adres istanbul.

RC009065304CN 2013 Collection 51810302 TR 20131120 1531
    RC009065304CN 2013 Waiting for transit airline Space 51805300 TR 20131120 1748
    RC009065304CN 2013 Departure from China 51805300 TR 20131121 1039
    RC009065304CN 2013 Departured Beijing TR 20131125 1204
    RC009065304CN 2013 Waiting for transit airline Space 51805300 TR 20131203 1159
    RC009065304CN 2013 Dispatching 51805300 TR 20131203 1208

• Son durum bu şekilde. Anlamını bilen ?

Yurtdışından cihazınız kaç günde gelir burdan öğrenin

[album][/album]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HuRGeNeR@L -- 5 Aralık 2013; 14:31:28 >
  • NO TARIH (Date) EVENT YAPILAN ISLEM ISLEM YERI (Process Place) OFIS (Event office)

rc009065304cn Barkod Numarasna Ait İslem Listesi
    04/12/13 09:26 2013-12-04 09:26:00 The item was forwarded to the destination country (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) CHINA (Yurt Disi)
    BARKOD ZAMAN YER DURUMAD ACIKLAMA rc009065304cn Barkod Numarasina Ait İslem Listesi

senin ürün daha yurtdışına sevkedilmiş.
  • paketimde uzun süre sonra hareketlilik ya?andy. birçok telefon görü?mesi yaptyktan sonra bir bilgiye ula?amy?tym. "Teslim Edilemedi Yasak Madde" diyor. yasak ürün falan demiyor. gümrük i?leminden geçmemi? görünüyor. "PTT Y?yerine Teslim Edildi" yazyyor. Acaba el mi konuldu? bir ara gümrük kanunu de?i?mi?ti. yasak ürünün 4 katy ceza filan.... ona maruz kalyrmyyyz acaba.

• Arkadaşlar altta PTT sorgulamaları mevcut. PTT nin kendi sitesinden son girişi anlamadım. Ürün yurtdışına gerimi gidiyor acaba??
     Yurtdışından cihazınız kaç günde gelir burdan öğrenin Yurtdışından cihazınız kaç günde gelir burdan öğrenin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aytacikinci -- 6 Aralık 2013; 15:54:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: iz789

Arkadaşlar Aliex. den aldığım ürün kayıp. 19 temmuzda sipariş etmişim. en son 27 temmuz görünüyor. başka haber yok. anlaşmazlık açmayı da kaçırdım. satıcı sana yardımcı olacağım dedi. bana o ürünün bedelinde indirim yap, başka bir şey alayım dedim. ses seda yok. paramı kurtarabilir miyim. takip no: RB365338524CN

Arkadaşlar size bir bilgi vereyim, aslında konu paypal ile alakalı ama aynısı belki aliexpres içinde kullanılabilir... diyelim ki dispute süreniz geçti, ürününüz geri gitti uzun bir zaman kaybınız oldu ve telefon size ulaşmadı... ürünü kredi kartı ile aldıysanız yapmanız gereken bankanıza bir harcama itirazı dilekçesi (chargeback) yazarak ürünün elinize ulaşmadığını ve satıcı kişiye geri gönderildiğini yazın, bankanız (visa-mastercard) 3-5 gün içinde işlemlere başlayarak sizin adınıza olayı takip ediyor, dilekçede takip numaranızı belirtip konuyu açıklayıcı bir dil ile yazmanız yeterli. ürün elinize hiç ulaşmadığı tespit edildikten sonra paranız kredi kartınıza geri yatırılıyor... bu işlemlerin süresi 2-4 ay arası sürebiliyor ama sonuç itibariyle paranızı geri alıyorsunuz... bende paypal ile bir Telefon alışverişi yapmıştım, gümrükte takıldı ve geri gönderildi, paypalda dispute süresi de geçmişti, satıcıya güvenmiştim çünkü daha öncede kendisinden telefon almıştım ve gümrüğe takılmadan elime ulaşmıştı. bana ürün gelince parasını göndereceğini söyledi ama ne hikmetse ürün bir türlü ona ulaşmadı... günler haftaları, haftalarda ayları kovaladı :) hatta hongkong postasından takip bile edemiyordum, takip noyu yazdığımda karşıma boş bir ekran çıkmaya başlamıştı, tam iki ay satıcıya ulaşmasını bekledim ama sonuç alamayınca dilekçemi yazıp bankama (akbank - mastercard) gönderdim, sağolsunlar hemen işleme başladılar ve 3 aya yakın bir sürede paramı geri aldım... yani anlayacağınız toplamda 5 aylık bir süre içinde paramı geri aldım... sakın ürün gümrüğe takıldı, geri gitmedi, satıcı paramı ödemiyor, paramı alamayacağım diye düşünmeyin... tecrübe ile sabittir...

• quote:

paketimde uzun süre sonra hareketlilik ya?andy. birçok telefon görü?mesi yaptyktan sonra bir bilgiye ula?amy?tym. "Teslim Edilemedi Yasak Madde" diyor. yasak ürün falan demiyor. gümrük i?leminden geçmemi? görünüyor. "PTT Y?yerine Teslim Edildi" yazyyor. Acaba el mi konuldu? bir ara gümrük kanunu de?i?mi?ti. yasak ürünün 4 katy ceza filan.... ona maruz kalyrmyyyz acaba.

aldığınız ürün neydi hocam pmden söylermisiniz??

• gacvokem kullanıcısına yanıt
    sanırım gümrük göz açtırmayacak bundan sonra. üstteki arkadaslar da benzer durumlar yaşamış. dikkat cekici su ki, artık gümrüğe sevkedilip ihbarname yollamıyorlar. sanki bu is icin ayrı birim kurulmuş. paketime el konulmasın da ve 4 katı ceza gelmesin de...sancılı geri dönüş sürecine razıyım.
  • aytacikinci A kullanıcısına yanıt
    sizinki açık bir şekilde iade edilmiş görünüyor.
  • benim ürün daha bu gece çin postasında görünmeye başladı :)

ilk alışverişim ama nedense hiç heyecanlanmıyorum ,kesin gelecekmiş gibi hissediyorum , nedense :))
  • quote:

sizinki açık bir şekilde iade edilmiş görünüyor.

Bulundugum il Kars, artik iline gelmeden direk olarak geri mi gonderiyorlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celalcaner2

Böyle bir konu açma gereği duydum çünkü forumda bu konular çok dönüyor.

öncelikle siparişinizi verdiniz siparişiniz bir kaç güne hazırlandı ve kargoya verildi. kargoya verilince bir e posta alacaksınız. Çoğu site böyle yapar.
    O e postada bir tracking numarası olur. Örnek : RA339253661CN
    ilk 2 harf ve son 2 harf ülkeye göre farklı olabilir.

http://www1.ptt.gov.tr/tr/interaktif/kayitliposta-yd.php
    Siparişiniz kargoya verildikten 2-4 iş günü sonra sistemde gözükür. Sistemden gözükmeden önce sorgulama yaparsanız BU BARKODA AiT HERHANGi BiR KAYIT BULUNAMADI cevabı alırsınız.

bu siteye takip kodunuzu yazıyorsunuz.

Aşağıda bu yazı gözüktüğü zaman istanbul içindeyseniz 3-6 iş günü içinde elinize geliyor paketiniz. Bu günlerde adresinizde bulunun pttnin ne zaman gelceği hiç belli olmaz. Hatta en iyisi sürekli açık bir dükkan veya iş adresi verin. ptt evinize çıkarmak istemeyebilir.
    1. Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLAR
    06/12/2011 21:23:35

Ptt takibi 3-5 gün geç güncelleniyor. bazen hiç güncellenmiyor. Sıkıntı yok arkadaşlar. Aslında internet sistemleri Allah a emanet. Ptt ana şubelerine giderek güncel bilgiyi öğrenebilirsiniz (ordaki kayıtları daha güncel oluyor. interneti güncellemiyorlar) ama muhatap olmanızı hiç önermem. Tanıdığınız yoksa ve iyi anlarına denk gelmediyseniz biz yapamayız, edemeyiz diyerek geri gönderiyorlar.
    "Paket elinize geldiğinde gelmiş olur" tadında cevaplar veriyorlar

Dediğim gibi internetteki online tracking bazen hiç güncellenmiyor

ASIL ÖNEMLİ OLAN
    [size=3]1. Torbaya Eklendi yazısı. bu yazıyı gördüysek gümrüğü geçmiş bize ulaşma yolunda demektir

Bu saatten sonra pek sorun yaşanmıyor. Bu yazı gözüktükten 10-15 gün sonra paket elinize geçmediyse pttye gidin.

Singapur Post :

Resim :

Bu Yazıyor : Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Arkadaşlar Bu Ne Oluyor Acaba Yardımcı Olurmusunuz.

• CC034979480NL

hollandada tnt ye verildi telefon gönderdi ordan arkadaşım bana hediye, ama 10 gün oldu daha haraket yok. :(

çok canım sıkılıyor

http://www1.ptt.gov.tr/tr/interaktif/kayitliposta-yd_yeniweb.php
  • quote:

Orijinalden alıntı: TOGAH

CC034979480NL

hollandada tnt ye verildi telefon gönderdi ordan arkadaşım bana hediye, ama 10 gün oldu daha haraket yok. :(

çok canım sıkılıyor

http://www1.ptt.gov.tr/tr/interaktif/kayitliposta-yd_yeniweb.php

seninki yine gözüküyor bende hiç bişey yok :( singapur postadamı sorun satıcıdamı anlamadım
  • benim arkadaşım elden verdi kargoya ama telefon gönderiyor note3 bide gümrükle uğraşırız kesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: aytacikinci

Arkadaşlar altta PTT sorgulamaları mevcut. PTT nin kendi sitesinden son girişi anlamadım. Ürün yurtdışına gerimi gidiyor acaba??
     Yurtdışından cihazınız kaç günde gelir burdan öğrenin Yurtdışından cihazınız kaç günde gelir burdan öğrenin

Arkadaşlar bu ürün hakkinda yorumunuz nedir acaba. Adres ili Kars; ürün hiç gelmeden, tebligat edilmeden mi iadeye başladi gümrük? ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aytacikinci A kullanıcısına yanıt
    bana da tebligat gelmedi demiştim. enson yasak madde yazıyordu. araya hafta sonu girdiğinden akıbetini öğrenemedim. yarın yeni bilgi yazarsa paylaşırım.
  • 18 gün oldu halen departured yazıyor ne zaman havalanır bu uçak
  • RF183630897SG arkadaşlar şu gönderiyi bir türlü çözemedim, ürün tebligat gelmeden iade edildi ama sadece ptt nin sitesinde iade edildiği görünüyor, diğer sorgulama sitelerinde böyle bir ifade yok. Anlayanlar yardımcı olursa sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.