Şimdi Ara

Yurtdışından cihazınız kaç günde gelir burdan öğrenin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.601
Cevap
79
Favori
358.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Böyle bir konu açma gereği duydum çünkü forumda bu konular çok dönüyor.

öncelikle siparişinizi verdiniz siparişiniz bir kaç güne hazırlandı ve kargoya verildi. kargoya verilince bir e posta alacaksınız. Çoğu site böyle yapar.
    O e postada bir tracking numarası olur. Örnek : RA339253661CN
    ilk 2 harf ve son 2 harf ülkeye göre farklı olabilir.

http://www1.ptt.gov.tr/tr/interaktif/kayitliposta-yd.php
    Siparişiniz kargoya verildikten 2-4 iş günü sonra sistemde gözükür. Sistemden gözükmeden önce sorgulama yaparsanız BU BARKODA AiT HERHANGi BiR KAYIT BULUNAMADI cevabı alırsınız.

bu siteye takip kodunuzu yazıyorsunuz.

Aşağıda bu yazı gözüktüğü zaman istanbul içindeyseniz 3-6 iş günü içinde elinize geliyor paketiniz. Bu günlerde adresinizde bulunun pttnin ne zaman gelceği hiç belli olmaz. Hatta en iyisi sürekli açık bir dükkan veya iş adresi verin. ptt evinize çıkarmak istemeyebilir.
    1. Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLAR
    06/12/2011 21:23:35

Ptt takibi 3-5 gün geç güncelleniyor. bazen hiç güncellenmiyor. Sıkıntı yok arkadaşlar. Aslında internet sistemleri Allah a emanet. Ptt ana şubelerine giderek güncel bilgiyi öğrenebilirsiniz (ordaki kayıtları daha güncel oluyor. interneti güncellemiyorlar) ama muhatap olmanızı hiç önermem. Tanıdığınız yoksa ve iyi anlarına denk gelmediyseniz biz yapamayız, edemeyiz diyerek geri gönderiyorlar.
    "Paket elinize geldiğinde gelmiş olur" tadında cevaplar veriyorlar

Dediğim gibi internetteki online tracking bazen hiç güncellenmiyor

ASIL ÖNEMLİ OLAN
    1. Torbaya Eklendi yazısı. bu yazıyı gördüysek gümrüğü geçmiş bize ulaşma yolunda demektir

Bu saatten sonra pek sorun yaşanmıyor. Bu yazı gözüktükten 10-15 gün sonra paket elinize geçmediyse pttye gidin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celalcaner2 -- 29 Şubat 2012; 22:13:23 >

• teşekkürler çok gerekli bir konuydu.
  • Pandawill sitesinden bir tablet aldım ama yaklaşık 15 gün oldu hala kargoya verilmedi. Daha önce bu siteden alışveriş yapan oldu mu acaba? Kargo takip numarası felan veriyorlarmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: merttuna34

Pandawill sitesinden bir tablet aldım ama yaklaşık 15 gün oldu hala kargoya verilmedi. Daha önce bu siteden alışveriş yapan oldu mu acaba? Kargo takip numarası felan veriyorlarmı?

pandawillden bende 12 gun once tablet aldım fakat hala kargoya verilmedi
  • Bugün bir mail geldi siteden ingilizce, google dan yaptığım çeviriyle anladığım kadarıyla gecikme için özür diliyorlar bir kaza felan olmuş galiba bana indirim kuponu vermişler ama ne zaman kargoya verileceği belli değil, ya da çeviriden anlamadım
  • Torbaya eklendi yazısı çıkınca gümrük riski kalkmış olmuyor,bulunduğunuz ile kadar gelir ama bir bakarsınız gümrüğe takıldığına dair eve kağıt gelmiş.

Gümrüğe takılması İstanbul da takılması anlamına gelmez yani,evet ana kontrolü burada yapılır ve giriş yaptıktan 8-9 saat içinde ilgili adrese gönderilir ama siz sistemden göremeseniz de,şehrinizin ptt sine geldiğinde çağrılabilirsiniz,belirteyim dedim.
    İ
    çiniz rahat olsun yine de,özel kargo firmaları hariç,telefon özelliği olmayan tabletlerinize düşük fiyat gösterirseniz %99 ihtimalle gümrükten geçer.
  • Bende tabletburada.comdan elf modeli sipariş vermiştim.Bu ayın 6'sında kargoya verildi. Ptt yurtdışı takip kodunu gönderdiler ancak sorgulama yaptığım zaman "BU BARKODA AiT HERHANGi BiR KAYIT BULUNAMADI." uyarısı veriyor sürekli. Tam olarak ne zaman yansır bu. Bir daha sanırım yurtdışından herhangi bir alışveriş yapmayı düşünmüyorum. 100-200 tl daha fazla verip ülkemden alacağım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cool Boy -- 11 Şubat 2012; 1:28:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cool Boy

Bende tabletburada.comdan elf modeli sipariş vermiştim.Bu ayın 6'sında kargoya verildi. Ptt yurtdışı takip kodunu gönderdiler ancak sorgulama yaptığım zaman "BU BARKODA AiT HERHANGi BiR KAYIT BULUNAMADI." uyarısı veriyor sürekli. Tam olarak ne zaman yansır bu. Bir daha sanırım yurtdışından herhangi bir alışveriş yapmayı düşünmüyorum. 100-200 tl daha fazla verip ülkemden alacağım..

Niye panikliyorsunki sisteme geç düşüyor biraz , 1-2 güne görebilirsin siteden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killswitch Engage

quote:

Bende tabletburada.comdan elf modeli sipariş vermiştim.Bu ayın 6'sında kargoya verildi. Ptt yurtdışı takip kodunu gönderdiler ancak sorgulama yaptığım zaman "BU BARKODA AiT HERHANGi BiR KAYIT BULUNAMADI." uyarısı veriyor sürekli. Tam olarak ne zaman yansır bu. Bir daha sanırım yurtdışından herhangi bir alışveriş yapmayı düşünmüyorum. 100-200 tl daha fazla verip ülkemden alacağım..

Aslında panik ettiğimden değil ilk defa yurtdışından alışveriş yapıyorum. Sistemin bu şekilde işlediği konusunda hiç bir bilgim yoktu. Artık beklemekten başka bir çarem yok..

• quote:

quote:

quote:

Aslında panik ettiğimden değil ilk defa yurtdışından alışveriş yapıyorum. Sistemin bu şekilde işlediği konusunda hiç bir bilgim yoktu. Artık beklemekten başka bir çarem yok..

Sabır gerektiren bir iş defalarca alışveriş yaptım , bir defa satıcı yanlış ürün yolladı onun dışında sıkıntı yaşamadım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sabır gerektiren bir iş defalarca alışveriş yaptım , bir defa satıcı yanlış ürün yolladı onun dışında sıkıntı yaşamadım.

Barkod Numarasna Ait İslem Listesi

NO TARIH (Date) EVENT YAPILAN ISLEM ISLEM YERI (Process Place) OFIS (Event office)
    13/02/12 18:23 2012-02-13 18:23:00 Receive item at office of exchange (Otb) Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi SINGAPORE (Yurt Disi)

31 ocakta pandawillden aldıgım tablet kargoya verildi 13 şubatta singapore post aracılıgıyla gönderildi bana. hala bekliyoruz bakalım ne zaman elimizde olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alr3ady -- 14 Şubat 2012; 8:33:48 >

• Benimki çok komik: İstanbula geliyor, torbaya eklenip Sakaryaya gönderiliyor, Sakarya Sapancaya bana göndereceğine tekrar torbaya ekleyip İstanbula geri gönderiyor.

Böyle bir şey gören-duyan oldu mu?
  • Arkadaşlar, ürünün farklı tanımlanması gümrükte problem olur mu? Benim Tablet PC yi, faturaya dijital fotoğraf çerçevesi olarak yazdıklarını söylediler... Elinize bu tip farklı tanımlanmış ürün geçti mi hiç?
  • sorun olmaz hatta daha iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: xhuttra

Arkadaşlar, ürünün farklı tanımlanması gümrükte problem olur mu? Benim Tablet PC yi, faturaya dijital fotoğraf çerçevesi olarak yazdıklarını söylediler... Elinize bu tip farklı tanımlanmış ürün geçti mi hiç?

DAha iyi bile olur
    bilgisayardan daha rahat geçer
  • Bende böyle gösteriyor. Şu anda nerede olduğunu anlayamadım.

Yurtdışından cihazınız kaç günde gelir burdan öğrenin
  • şuanda yolda belki de Türkiye'ye giriş yaptı
  • Teşekkürler
  • 2012-03-23 09:33:00..................................Posting
    2012-03-23 10:01:00.............FYYY...............Despatch from Sorting Center

benim kargo durumuda bu şekilde. ne zaman gelir acaba? ems ile geliyor.
  • Ayhan582, ürün eline geçtiğinde yazar mısın hocam. Sana ne zaman ulaşırsa sanırım bana da onun bi 5 gün sonrası ulaşacak. Aramızda postalama açısından 5 gün var
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.