Şimdi Ara

yurtdışından Canon 1000D

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Canon 1000D almak istiyorum. Hobi olarak kullanacağım için uygun fiyatlı giriş seviyesi bir makina işimi görür diye düşündüm. 450D veya pentax önerenleri okudum ama 1000D için yurt dışı fiyatı 18-55 kit les ile çok cazip.

amazon.com da 449$ yaklaşıkl 680TL fakat gümrük vs problemleri nedeniyle alamadım.
    Dubai, Hong Kong ve Japonya'ya gidecek birkaç arkadaşım var, onlardan birine sipariş edeceğim. İşin kötüsü hepsi aynı tarihte gidiyor hangisine sipariş versem karar veremedim. Bu ülkelerdeki fiyatları biliyormusunuz veya öğrenebileceğim bir site varmı?

Lens konusunda ise; 1000D kit lens alıp, daha sonra yanına Canon 50mm 1.8 II ve Sigma 18-200mm f/3.5-6.3 DC AF OS (Optical Stabilizer) lens (macaristan'da 350tl civarına görmüştüm) düşünüyorum.

Daha çok açık alanda manzara, doğa ve genel fotoğraflar çekmeyi seviyorum. kit lens 18-55 IS için iyi bir lens deniliyor ancak Sigma 18-200 ile benzer kaliteyi yakalabileceksem onu almaya gerek kalmayacak. 18-200 aralığı benim için geniş açı ve tele ihtiyacımı giderecek diye düşünüyorum. Portre fotoğraflarına ağırlık vermeye başladığımda da CAnın 50mm 1.8 lens alarak 2 lens ile ihtiyaçlarımı karşılayabilir miyim?

• Bende 1000D kullanıcısı olarak sana önereceğim Geniş Açı için Sigma 17-70 Tele için 70-200 bir lens işii hayli hayli görecektir. Portre için 50mm vazgeçilmez tabi
  • lens önerisi için teşekkürler.

Daha önce DSLR kullanmadığım için lens farklarını sadece teorik olarak biliyorum. Açıklıkları düşündüğümüzda 17-70 + 70-200 iki lensin açıklığını 18-200 ile bahsettiğim sigma yapabiliyor gibi görünüyor. Böylece gezi sırasında ekstra lens taşımadan ve değiştirmeden iki işlevi de yerine getirecektir / ne kadar getirecektir? Benim lenslerde merak ettiğim de bu noktada ortaya çıkıyor. İki işlevi yapalım derken ikisinden de kötü bir sonuç alırmıyım veya tek lens taşıyalım derken 100ün üzerini kullanmayacağımız gereksiz yerlerde elimizde 200lük lensle dolaşmak daha mı problem olur? (taşımak, sabitlemek, titretmemek vs.)
  • Açıkçası bunu bende düşündüm slr-like makinelerdeki gibi tek lensle iş bitmiyor. 18-200de alınabilir tercih meselesi. Lenste titreşim engelleyici olması önemli heleki böylesine tele lenslerde. Bütçen çok iyi değil 2 lens alamayacaksan 18-200 senin için daha iyidir.
  • Sigam 18-200 de OS (Optical Stabilizer) var, kalitesi nasıldır bilmiyorum ama teknolojisi olan bir lens alırım.

En azından ilk aşamalarda min bütçe ile devam etmek istiyorum ama kalitede ve kullanımda sorun olacaksa o zaman o kadar harcamışken biraz daha harcayalım demek gerek. Zaten yurtdışı ürünler olacağı için daha uygun olacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.