Şimdi Ara

Yurtdışına gidip garsonluk yapmak mı burda kalıp yazılım öğrenmek mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
2
Favori
1.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Garsonluk daha akıllıca, orda da okursun sonra gelirsin buralara. Başta ayrılmak çok zor ama sonu güzel.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • isimgerekmez kullanıcısına yanıt

Bana başta ayrılmak zor değil hocam sen bana nasıl yurt dışına gideceğimi gösterir misin :)

Green card işi çok zor şans lazım.

• bu yazılımı da ne abarttınız arkadaş. sanki iki kod öğrenince Bill Gates olacanız.

• Hocam yurt dışında nasıl çıkacaksın?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kardeşim öncelikle gönlünden geçen iş/işleri yap derim.

yazılım her yerde öğrenebilirsin.

yurtdışı tecrübesi iyi olacaktır bu konuda karar verdinse,

ama yurtdışına çıkma konusunda kararsız isen ve yaşadığın yer muhit sevdiğin bir yer ise, elbette kolları sıvayıp direkt yazılım öğrenmeye bakabilirsin.

nihayetinde, dünyanın her yeri ile artık uzaktan çalışmak mümkün böyle freelance mesleklerde.

ör, kendimden örnek vereyim, benim yaşadığım yer karadenizin bir ilçesi, bolca yeşillik var, deniz yakın, ırmağımız var sokağımızdan 100 mt ileride. sokak kültürü var, her evin bir bahçesi var, (şimdi bakıyorum da ist'da böyle bir yerde yaşamak için hali vakti yerinde olmak lazım ama burda değil yani)

ben de freelance çalışan biriyim, iş zamanı canım sıkıldı forumda ne var ne yok bakayım dedim şimdi, birazdan kahvemi alıp işimin başına döneceğim inşallah.

• Lan zekiye bir ara her hafta yazılım konuları açan sen değimiydin ? Noldu şimdi garsonluk falan ?

Sana dedik o kadar değil mi?

Soruna gelecek olursak tabi ki yurtdışında garson olmak. Bu ülkenin tek sorunu ekonomi değil.

Lan bizde seni 15-20 bin tl maaş alan senior sanmıştık :)

• Eyvallah garson olacaksın da hangi ülkede? Yurtdışı diyip Ukrayna'ya gidip savaştan döndü herifler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brotha -- 17 Mayıs 2022; 12:4:4 >
  • 2si de kötü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • garsonluk yap. burda yazılım öğrenmeyle harcayacağın sürede, gittiğin ülkede vatandaşlığını da alırsın. 4-5 senede vatandaşlık veriyor çoğu ülke. evlenirsen zaten hemen alırsın. sonra orada istediğini yaparsın. ister dükkan aç, ister git başka bir yerde çalış. yazılımcıdan daha çok para kazanırsın. avrupadaki yazılımcıların çoğu hintli, romanyalı, bulgar, mısırlı, iranlı, türk vs. 2500-3000 euroya çalışıyorlar hepsi. garson daha fazla kazanıyor.

• kapasitene bagli. kapasitesi olanlar 2 yil trde calisip tecrubeyi kazaninca dunyanin en iyi yazilim firmalarinda calisabiliyor.

• İkisi de değil.

• Brotha B kullanıcısına yanıt
    Sen öyle zannet hepsi Almanya’da okuyor şimdi turnayı gözünden vurdular

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Burada yazılım öprenip sonrasında yurtdışında yazılımcılık yapmak.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.