Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Yurtdışı kayıt harcı 618TL oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
99
Cevap
1
Favori
4.012
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Yurtdışı kayıt harcı 618TL oluyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      4122 Mesaj
      02 Aralık 2018 13:46:31
      quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Telefona dünya kadar para verenler yine konuya gelip ağlayıp zırlamış.

Yazık...
      Senin mantığına göre,herşeyin hesaplısını kullanırsak sorun yok öylemi?

Çözüm bir telefona, bir otomobile, ithal herhangi bir şeyi yurt dışından hesaplı alma alternatiflerini yok eden bir manteliteyi sorgulamaktansa, bukadar para verip, lüks yaşamaktansa minimal yaşayıp, kafasını deve kuşu gibi kuma gömüp, nasıl olsa bukadar pahalı, hatta telefon kullanmıyorum, nasıl olsa otomobil kullanmıyorum, yakıt fiyatları artmış otomobil kullananlar düşünsün dermiş gibi, ülke gerçeklerin den uzak yaşamakmı.

Asıl senin gibi düşünenlere Yazık!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 2 Aralık 2018; 12:56:30 >
      |
      |

Orda bir havalimanı var uzakta,
      Gitmesek de,
      Görmesek de,
      Uçmasak da,
      Açlıkdan nefesimiz koksa da,
      O havalimanı dünyanın, bizim en büyük havalimanımızdır.
    • Yarbay
      5880 Mesaj
      02 Aralık 2018 14:36:12
      yağlı kazık.
      |
      |
    • Binbaşı
      1755 Mesaj
      02 Aralık 2018 16:49:52
      2000tl yapsınlar yurtdışına gidebildiğimiz mi var giden düşünsün?
      |
      |

Liseyi ve üniversite'yi bitirene kadar hayat ücretsiz deneme sürümü, sonra öde ve kazan sistemine dönüyor hayat. Kollayın kendinizi iyi sınıf kasın yoksa bölümsonu canavarlarına yem olursunuz... (...-e(RC)o-...(..._35_1/2_KarŞıyaKa_...)
    • Teğmen
      215 Mesaj
      03 Aralık 2018 01:47:55
      Çok güzel haber az bile olmuş. Madem paran var ucuza kaçmayacaksın. Harca biraz korkma. ;)
      |
      |
    • Er
      3 Mesaj
      03 Aralık 2018 01:54:48

Çok yanlış düşünüyorsun kardeş. Örneğin ben piyasada pahalı telefonlar 15bin tl olmadan öncede piyasadaki en pahalı telefonu almıyordum orta ucuz segmentte alıyordum ama şuan orta ucuz segmentide alamıyorum. En pahalı telefonlar 19-15bin arası olursa orta ucuz segmentte 2-4bin tl oluyor malesef yani ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlar bir nevi, at gözlüklerinizi çıkarmanız dileğiyle.
      |
      |
      Stand Alone kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      4713 Mesaj
      03 Aralık 2018 05:35:26
      Yetmez, 1000 TL olsun!

Düz hesap.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      451 Mesaj
      03 Aralık 2018 06:58:40
      umarım dahada artar beter olun lg g2 forever.
      |
      |
    • Yarbay
      3635 Mesaj
      03 Aralık 2018 09:19:27
      İstikrar şahane.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Teğmen
      228 Mesaj
      03 Aralık 2018 10:11:25

100 dolarlık telefon alsan da aynı haracı veriyorsun. Almışken 1000 dolarlık almak lazım. Daha karlı.
      |
      |
      Stand Alone kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Misafir Üyelik
      55221 Mesaj
      03 Aralık 2018 10:24:15
      Amaç zaten önüne gelenin almasını engellemek. Siz dış ticaret açığı ne demek biliyor musunuz?
      Bir arabaya birde araba kadar neden vergi konuyor sanıyorsunuz ki? ona rağmen günce kaç araç satılıyor ve ithal ediliyor?
      Ama buna rağmen herşeyin en son modeli, en son modeli olsun diye uğraşmıyor musunuz?
      Ezik ve düşünmemeye programlandınız, sömürülmeye programlandınız. Küfür etmeden önce kendine şu soruyu sor,
      1- İş bulmaya çalışan ve hep "iş bulmak" mı düşünüyorsun?
      2- İş kurup patron olmayamı çabalıyorsun?
      O cevap vermek yerine ürettiğin bahaneler, birinci şıkkın bayrak tutanı olduğun için.

Arabayı geçtim, 400-500 bin ? eve, dört duvara vereceğiniz paraya, köyde çiftlik kurup üretip, işçi çalıştırabileceğiniz aklınıza gelmediyse birinci şıkkın müdavimisiniz.
      E o zaman, klavye delikanlılığı niye?
      Bir atasözümüzdür, "Aynası iştir kişinin, lafa bakılmaz" fikir dahi üretemezken seni, kim? neden dinlesin?
      Basit bir kampanya, beğenmediğin fikrin alternatifini üret, ama işkembeden sallama, "Bu vergi kalksın" demek çözüm değil, yukarıda yazdım alınma sebebini.
      Hadi görelim bakalım Atatürk'ün gençliğini.... Hadi görelim bakalım bilginizi azminizi, Faydalı bir fikir üretin, arkanızdan gelelim, hadi...

• Yüzbaşı
      644 Mesaj
      03 Aralık 2018 10:39:18
      Yetmez ama, EVET.
      |
      |
    • Yarbay
      2125 Mesaj
      03 Aralık 2018 10:46:17

Etkili olduğunu düşündüğün bol paragraflı yazına istinaden cevap olarak;

Ortalama 80 yıllık bir ömrüm var ve kaliteli yaşamak istiyorum. Sorun?
      |
      |
      DH Misafiri kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      286 Mesaj
      03 Aralık 2018 10:49:31
      Konuda bu durumu savunup esip gürleyen beyinsizler için kendi durumumdan örnek vereyim belki at gözlüğüyle olaylara bakamamayı öğrenebilirler.

Yaklaşık 2 hafta önce yurt dışında benim ve eşimin telefonları (ikisi de Redmi 5 Pro model) sıvı teması nedeniyle talihsiz bir şeklide bozuldu. Yurt dışında olduğumuz için telefon almak zorunda kaldık çünkü her işimizi telefonla hallediyoruz. Huawei Nova 3i ve Mi8 Lite aldık.

Gördüğünüz gibi bozulan telefonlarımız da yeni aldığımız telefonlar da üst sınıf pahalı cihazlar değil. Zaten ilk telefonları alalı 3 ay olmuştu, onlara ancak para yettirebildik. Bir de üstüne yenileri eklendi. Şimdi devlet diyor ki durun hele bunlar size yetmez bir de bana geleceksiniz. İki kayıt için bir telefon parası da bana vereceksiniz.

Sizi bilmem ama ben bu parayı zevk alarak ödemeyeceğim.
      |
      |

• Binbaşı
      1246 Mesaj
      03 Aralık 2018 10:54:43
      istediği kadar zam gelebilir. imei yi hala 50 TL ye çakıyorlar. 618 TL çakılmasından iyidir. yanlış ve talihsiz bir olay. emeği geçenleri Allah'a havale ediyorum.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      931 Mesaj
      03 Aralık 2018 14:08:58
      Türkiye deki elektronik israfını önlemek adına çok isabetli bir karar olmuş. Sonunda kadar destekliyorum. Her sene hiç bir sebep yokken elindeki telefonu değiştiren doyumsuzlara oh olmuş diyorum.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      428 Mesaj
      03 Aralık 2018 15:05:25
      Mükemmel haber. Umarım 1000 lira da olur.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      424 Mesaj
      04 Aralık 2018 00:44:23
      Harika olmuş. Senin ülkende Vestel gibi bir değer varken sen git yahudi malına para kazandır sonra ülke neden gelişmiyor de.. herkes kendince bişiler yapsa ALLAHIN iziniyle bu ülke çok rahat kalkınır. Birileri ne kadar istemese de..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      1 Not
      04 Aralık 2018 19:53:36

Gelişim son kullanıcı ürünlerini almakla olmaz. Hazır tüketim mallarını nerden alırsan al gelişim ve kalkınca çekirdek yapılarla olur. ARGE fabrika laboratuvar bilimsel çalışmayla olur. Kendinizi kandırmaya devam edin. Basit ve sığ insanlarsınız. Bu yüzden bu ülkenin kodaman ve bürokratları sizi iyi otarıyor. Yerli malı alalım yalanlarıyla.
      |
      |
      Awendel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Çavuş
      41 Mesaj
      05 Aralık 2018 10:38:23
      En azından sabit fiyat uygulamak yerine telefon fiyatının %5'i şeklinde bi harç koyulsa mantıklı olurdu. 700 liralık telefona 618 lira harç ödemek komik oluyo.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    Hızlı Cevap

Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.