Şimdi Ara

Yurtdışı Farklı Sitelerden Alışveriş yapınca Gümrük vergisi eklenir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
914
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar forum halkı. Yurtdışından iki ürün almak istiyorum biri massdrop adlı bir siteden diğeri ise amazon.com'dan. tek başına biri 65 diğeri de 54 dolar yani gümrük vergisi sınırı altındalar ama aynı ayda aldığım için birleşip vergi binebilir mi? teşekkürler

• Aldiginiz urunlere bagli mesela 15 $ ayakkabi alirsan 77 tl gumruk vergisi odeyebilirsin.Masdrop adli siteyi ilk defa sizden duydum.Amazondan yasak urun veya vergiye tabi urun degilse gecer.Yurtdisindan bundan sonra 10$ ustunde alisveris yapmanizi tavsiye etmem...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kabus87 -- 20 Temmuz 2015; 22:17:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden 10 dolar
    Gümrük sınırı falan mı düştü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam hayırdır ilk kez sizden duydum 10$ ne alaka? Alacağım ürünlerden biri mikrofon diğeri de klavye

• Arkadaşlar sınır 10$ degil.Yuksek fiyatli alisveris yapmanizi önermem anlaminda dedim.Ben ufak $ alim yapiyorum kafam rahat.Gümrükte takilmalar artacak...

• ben 10 gün önce amazonda 81 dolara alışveriş yaptım gümrükten vs geçti bu sabah yurtiçi kargoya verilmiş şehrime ulaşması için yarın elime geçer. Sınırı aşmadıktan sonra pek sorun olmuyor
    Sorunuza gelince hocam bence tek bir sepetten alım yapmayında ayrı ayrı yapın alımınızı 2-3 gün arayla öyle tehlikeyi sıfıra indiririz diye düsünüyorum
  • Ciddi Lama kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam teşekkür ederim beni korkutan yakın zamanlı iki alışveriş yaptığımdan dolayı ikisini birlikte sayıp gümrük vergisi ekleme gibi bir durumdu umarım öyle bir şey olmaz dediğim gibi amazondan klavye massdroptan da mikrofon aldım hayırlısı bakalım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.