Şimdi Ara

Yurt dışından Xbox Series X Alınır mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar tanıdığım yurtdışına gidiyor. Series X alsa bana oradan 500 euroya yani yaklaşık 4700 TL yapıyor. Bir sorun yaşar mıyım?

1- Garantisi oluyor mu cihazın?

2- Vergi falan ödüyor muyuz?

• 1) AB ülkelerinden gelen her cihaz 2 yıl Türkiye garantilidir Microsoft a kayıt ettirmeniz yeterli

2)Yolcuların yanında getirdiği 1 adet konsol için vergi çıkmaz Yalnız getirenler kutusuz getirilmesini öneriyor

Xbox bölümünde konu hakkında bölüm var Bi inceleyin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • braveyours kullanıcısına yanıt

Hocam açılan konular hep eski yakın tarihte açılan konu varsa linkini atar mısınız?

https://www.ticaret.gov.tr/gumruk-islemleri/sikca-sorulan-sorular/bireysel/yolcu-muafiyetleri

bu sitede muafiyet 430 avro yazıyor 11 şubat 2021'de güncellenmiş.

• Rhalith kullanıcısına yanıt

bahsettiğiniz güncelleme hakkında bilgim yok. Başta Amazon gibi sitelerden satın alımlar hakkında yazılan yazılarda sizin sorularınıza benzer sorularda yazdığım cevaplar bulunmakta. genel xbox kısmına göz attım ancak konuyu göremedim; ( https://forum.donanimhaber.com/xbox--f318) gözümden kaçmış olabilir. Siz de bir bakın ve forum içinde aratın. Ticari olmayan kişisel eşyalarda şimdiye kadar bir sıkıntı olmuyordu; ama mevzuat değişmiş olabilir. Durumlar malum...

• Eu ülkelerinden alınma cıhazlarda cıhaza 2 yıl kontolcüye 1 yıl

Eu dışındaki ülkelerden alınan cihazlarda garanti kapsamı 1 yıl

Garanti için fatura gerekmiyor , fatura garanti sürelerinde bir problem var ise düzeltilmesi için gerekli ve para iadesi durumu oluşursa gerekli imiş.

Yurtdışından gelen cıhazlarda 1 taneye sorun olmuyor ama kutusundan cıkarın daha garantı olması için

• DerMeister_ D kullanıcısına yanıt

Hocam kutudan çıkartsa ama kutuyu da getirse sorun olur mu? Cihaz bavulda olsa ama kutu da arabanın içinde bir yerde olsa. İlk defa konsol alacağım kutusunu atmak istemiyorum.

• Arkadaşım bana ABD'den Xbox Series X getirdi. Ben stokları takip edip BestBuy'da stok yakaladım ve ödemeyi kendim yapıp arkadaşımın Princeton'daki evine gönderdim. Toplam 4400 liraya Xbox Series X + 1 ekstra kontrolcü aldım.

Aldığım ekstra kontrolcüyü yan komşuya bırakmışlar, gelmedi deyince tekrar gönderdiler. Yeni kontrolcü gelince de eskisini komşu getirdi, Bestbuy'a bunu ne yapayım dedim sizde kalabilir dediler. Yani toplamda 4400 liraya Xbox Series X + 3 kontrolcüm oldu  

Ürünlerin hepsi kutuluydu hiç birinin kutusu açılmadı. Havaalanında xray'den geçerken görevli ne olduklarını sormuş, oyun konsolu demiş arkadaşım. Kontrolcüden birden fazla var ama iki kişi oynamak için değil mi demiş görevli arkadaşım da aynen demiş geçmiş. Hiçbir problem çıkmadı. 430 avro önemli değil kontrol edilmiyor zaten. Zaten bahsettiğin 430 avroluk değer hediyelik eşya için biçilen miktar. Kişisel eşya olarak belirtirse bir sorun çıkacağını sanmıyorum.

Yine de burası Türkiye. Hiç bir şey kesin değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgakutukcu -- 7 Temmuz 2021; 9:43:4 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.