Şimdi Ara

Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress Destek, Sorular ve Cevaplar (1280. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25.989
Cevap
1.102
Favori
968.930
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12781279128012811282
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ebay de fiyat Türkiye den pahalı malesef o yüzden aliexpressden sormuştum. Aramalarda marka çıkmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -YağmurAdam- - kullanıcısına yanıt
    Aliexpresste Avrupa markaları ve replikalar pek yoktur boşuna aramayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alpheratz

Kargo talibe su sekilde bilgi girilmis,urun gümrüğe mi takılmış bilgisi olan var mı

İstanbula yola çıkmış, henüz İstanbulda değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stu.

Garip bir sorunum var. Ben ürünü POS Malaysia ile istedim takipli olsun diye satıcı da China Post ile takipsiz yolladı ve doğal olarak da ürün kayboldu. Ben daha bu şekilde ürün geldiğini hiç görmedim zaten.

Neyse, ben de dispute açtım ekran görüntüsü ile beraber. Satıcı mesaj attı; aliexpress kuralları gereği 60 gün içerisinde refund yapabiliriz diye. Ben de reddetim haliyle. Başka bir şey yapmam gerekli mi?

dispute u tekrar açın ve ödediğiniz fazla kargo parasını talep edin,,,chinapost tun takipsiz tracking numberını da eklemeyi unutmayın görsel olarak...aradaki bir iki dolar farkı sadece" partial refund"/kısmı para iadesi olarak talep edin,full refund değil...ürün gelmezse yada kullanılmayacak durumda gelirse o zaman full refund(tam para iadesi) için dispute açılabilir..

• arkadaşlar,6 aydır alışveriş yapmıyorum aliexden,,değişen kurallar var mı site ile ilgili,dispute ile ilgili kurallar mesela? gümrükte paket başına alışveriş kotası 30 euro olmuş sanırım_? yuh!!! gümrükle ilgili sıkıntılar nedir,özellikle 30euro altı ufak tefek kulaklık,elektronik zımbırtı türü cihazlarda?
  • oguzhandere5858 kullanıcısına yanıt
    Evet 2 gün sonra 7th yıl indirimi başlayacak o fiyata alabilirsin demek oluyor. Ama şunu da belirtmek lazım bu ürünün fiyatı zaten 79.99 değil. İndirimden önce bindirim yapıp fiyatı şişiriyorlar.
  • solveus S kullanıcısına yanıt
    Elektronik cihazlarda takılma riski arttı. Bazı ürünlere ek vergiler geldi. mp3 player tablet android tv box saat vs 30€ altı olsa bile gümrüğe takılıyor artık. Eğer üzerinde gösterilen değer çok düşük ise kendileri değer belirleyip onun üzerinden vergi istiyorlar bilginiz olsun. Eski rahatlık yok. 30€ yönetmeliği çıktığından beri böyle.
  • Beyler ben siparişi yaptım. Bütün adresim yazıyor fakat no yazmıyor yazdım diye hatırlıyorum değiştirme şansım veya kargo geri felan gitmeden nası alırım.

• Arkadaşlar bir sorum olacak. Gearbestten kulaklık satın almıştım. İkisi de kırıldı. Durumu yazdım siteye .

Bu seçeneklerden hangisini seçeyim. Ne avantajı olur benim için. Ve ne demek istiyor karşı taraf. Sadece ürünleri göndermeyi düşünmüyorum.Diğer seçeneklerden hangisi mantıklı.

Satıcıya mesaj at belki henüz yola çıkmamıştır. Düzeltirebilirsin.
  • mutabek M kullanıcısına yanıt
    her halükarda ürünü göndermeyeceksiniz. Size 10 dolar geri ödemeyi teklif ediyorlar
    1. seçenekte 10 dolar hesabınızda kredi olarak kalacak bir sonraki siparişinizde kullanabilecek ve extra puan kazanacaksınız.
    2. seçenekte size 10 dolar geri ödeme yapacaklar ama paypal hesabı gerekiyor bunun için.

1. seçenek mantıklı gibi

Özetle kullanımdan kaynaklanan bir hata olup olmadığının tespiti mümkün olmadığından müşteri memnuniyeti için böyle bir teklif sunulmuş size. Postadan aldığınızda kırık ise aynen geri göndermeliydiniz. O zaman full refund yaparlardı.
  • teşekkürler aydınlattığınız için. kulaklıklar 1 seneyi geçti. kullanımdan değil malzeme kalitesinden dolayı narin ve kırılganlık sergiliyor. Ben yine alışveriş yaparım zaten bu siteden. Dediğiniz gibi o zaman 1. seçeneği istediğimi ileteyim ilgiliye.
  • Arkadaşlar ben siparişi yaparken no yu yazmıştım fakat sipariş sonrasında bakınca yoktu. İngilizce bilen birinden rica ederek mesaj gönderttim no yu yazmayı unutmuşum tarzında bu e mail geldi sipariş iptal mi edildi, para da geri yatmamış ama.

Bu sabah da sorgulayınca bu çıktı ne demek oluyor

Şimdi de böyle bir mail geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhandere5858 -- 30 Mart 2017; 6:56:52 >

Satıcı ürünü göndermiş. Şu an için yapacak bir şey yok. Türkiyeye geldiğinde ptt den takip edin ve PİM e geldiğinde müşteri hizmetlerini arayıp adrese kapı no ekletebilirsiniz belki. Aksi takdirde size yakın şubeye kadar gelir ve geri gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 30 Mart 2017; 14:7:25 >
  • Hocam farklı bir konuyada yazdım orda birisi kargoya vermiş diyor biride gereken sürede ödeme yapılmadığı için iptal edilmiş diyor anlamadım doğrusu nedir.

Durumu sizden iyi kimse bilemez. Yani dedektif gibi ne olduğunu bulmamız mı gerekiyor. Ödeme yaptınız ödeme onaylandı mesajı geldi mi? Gelmiş olmalı ki satıcı size ürünü gönderdiğini söylemiş. Sipariş iptal ilk mesaj o yüzden onu dikkate almayın ödeme onayından öncedir o. en son mesaja bakacaksınız.
    Ödeme yapıp yapmadığınızı kontrol etmek basit. bankanızın internet şubesine girip kart bilgilerinizi kontrol etmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 30 Mart 2017; 18:5:22 >
  • Anladım hocam ben sipariş kabul olmuştur diye düşünüyodum ama arkadaş para aliexpressin hatasıdır gitmemiştir satıcıya diyince anlamadım olayı çok sağolun yardımcı olduğunuz için.

• arkadaşlar 110 dolara ameriakdan bi paket getirttim max 2 kilo filan gelir neyse. dhl express ile geliyo. bunu gümrükten kaça çekerler?
  • Aliexpress siparişi 1 dakika içinde yanlışlıkla iptal ettim.

Durum fund processing olarak gözüküyor.

Bir şey yapmam gerekir mi iadeyi mi bekleyim ?

• eren35fb kullanıcısına yanıt
    ürün nedir? ona göre ek vergisi olabilir. Normalde gümrük vergisi %20 alırlar
  • 
Sayfa: önceki 12781279128012811282
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.