Şimdi Ara

Yurt Dışında Yazılım Mühendisliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba herkeze hayırlı ramazanlar. 4 aydır aklımı iyice kurcalayan sorun üniversite seçimi. Önümüzdeki sene ygs ye girip tercih yapacağım fakat kafamdaki soru işaretlerini gideremedim bir türlü. Açık öğretim lisesi mezunu olmam sebebiyle not ortalamam bir hayli düşük. İlk etapta polonya da okumak için bazı araştırmalar yaptım, orada okuyan bir arkadaşım ile görüşüp onun gittiği danışmanlık firması ile görüştüm. Fakat sayısal derslerimin zayıf olması sebebiyle kabul alamayacağımı söyledi. Öncelikle gitmek istediğim bölüm Yazılım Mühendisliği. Türkiye'de Fırat üniversitesi dışında başka bir devlet üniversitesinde olmadığını biliyorum yanlışta biliyor olabilirim. Diğer üniversiteler vakıf üniversitesi. Vakıf üniversitelerinin fiyatları da bir hayli kabarık. Bu nedenle ekonomik olması sebebiyle Polonya düşünmüştüm. Neyse konuyu fazla dağıtmıyim.

Şimdi arkadaşlar sormak istediğim not ortalamam düşük olduğu için lise puanıyla bir üniversiteye gidemeyeceğim. Bu nedenle YGS ye girip oradan aldığım puan ile tercih yapıp gidebileceğim üniversite varmı? İşleyiş nasıl gidiyor bilmiyorum. Atıyorum ben YGS den 300 puan aldım aldığım bu puan ile yurtdışında bir üniversiteye gidebiliyormuyum. Eğer gibebiliyorsam sadece YGS yeterli midir yoksa birde LYS ye mi girmem gerekiyor. Yurt dışında okuyan veya bu konular ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırlarsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim iyi günler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.