Şimdi Ara

YUNAN PAPAZ: Türkler Olmasaydı Ayasofya Düşerdi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
258
Cevap
1
Favori
7.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yav kardeş harbi troll sünüz ya.

Bu şu anlama gelir. Kilise hakim değildir o ülkede.

Semboliktir.

Bizim ülkemizde de isteyen istediğine inanir.

Bizim burada konuştuğumuz kanunlar.

Var mı incilden referans alan Amerikan kanunu yok.

Bizimle aynı yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burada da arkadaş incile el basmadan göreve başlayan başkanları paylaşmış.

Ulan her iddianız çürüyor.

Ne kadar yüzsüzsünüz yahu.

@ŞAKACI

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞAKACI

Başlamayan varmı, paralarında yazanı söyleyin bana adamların parasının üstünde yazıyor. MAdem bana abd ab ahkamı kesen ALLAH a inanmıyorsan abd ile işin ne adamların paralarında yazıyor daha ne olsun

Alıntıları Göster

Attığımı okumadın herhalde.

Theodore Roosevelt, John Quincy Adams ve Franklin Pierce İncil'e el basmadan başkanlık yeminini etmiş.

In God We Trust dinsiz komünizme karşı gelmek için kabul edilmiş bir mottodur. Laik kesim tarafından eleştirilmektedir.

https://en.wikipedia.org/wiki/In_God_We_Trust#Criticism

ABD Anayasası'nın birinci ek maddesine göre kongre dini bir kuruma ilişkin yasa çıkaramaz.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Amerika_Birle%C5%9Fik_Devletleri_Anayasas%C4%B1_Birinci_Ek_Maddesi

• Yok anlamamakta ısrar ediyorlar :) başlamamışları gösteriyor başlayanlar ne oluyor :) onları görmezden mi geliyorsun.

Size göre abd ab hep Ateist dinsiz vs demi teziniz bu, ama işte böyle değil kendinizde biliyorsunuz. Basmayanları arıyorsunuz ama basanları görmüyorsunuz :), zaten zorunlu olsa anlamı olmaz inanmak gönül işidir zorla olur mu?

Adampar parasın yazmış diyorum bunlar hala hikaye okuyor. Ayrıca dediğim gibi burada mecliste orduda emniyette Kur'an-ı Kerime yada başka bir kitaba yemin ederek göreve başlayabilir misin? Ne oldu sizin abd ab hayranlığınız sisteminiz buraya kadar mı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞAKACI -- 30 Temmuz 2020; 1:6:26 >
  • ŞAKACI kullanıcısına yanıt

Kıvırma kardeş, beceremiyorsun. Abilerin daha iyi yapıyor bu kıvırma işini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-481916DD1 -- 30 Temmuz 2020; 1:8:33 >
  • Sonic.Storm kullanıcısına yanıt
    Menderes Kemalistti mi? Menderes gayet Liberal ekonomiyi savunan bir zengin toprak ağası.İktidara taşınmak için Süleyman Demirelinde yaptığı gibi cemaatleri kafalıyordu. Atatürkü koruma kanunu kendini askere karşı korumak için yaptı. Politikadan da anlamıyorsun onu da anlamış olduk. TSK da öyle tek ses yoktu hatta cuntalar arası fikir birliğini geçtim bölükler arası fikir birliği de yoktu. 27 Mayıs tamamen Generallerin birliklerine hakim olamamasının bir yansıması subaylar nasıl güçlendiyse generallerden daha çok ordu içinde sözü geçerdi. Askeriye de darbe yapmaya çalışmak cidden çok büyük başarı o zaman.27 Mayıs büyük bir şans eseri geldi. 2. Ordu Cemal Gürsel darbenin başına gelmese Ankarada Milli Birlik Komitesini indirecekti. İç savaştan döndü ülke ve sonuncunda Türkiyenin bile kaldıramadığı özgürlükçü bir anayasa yapıldı. 27 Mayıs büyük ihtimal dış etkenler olmadan yapılan son devrimdi.

Senin saçmaladığın gibi bir durum yok ortada. 6-7 eylül olayları tamemen siyasi bir hamle sonucu geldi. Kesinlikle yapanların bu kadar vahim bir tablo ile karşılaşılacağını tahmin ettiklerini sanmıyorum. Büyük bir utançtır. Emin olamamakla beraber kuvvetli ihtimal siyasi iktidarın bir hamlesi oldu. Çünkü bir anda o kadar kişinin organize olması ve yağmaya çıkması çok zor. Askeriye tarafında bu kadar sivil organize edemez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞAKACI

Yok anlamamakta ısrar ediyorlar :) başlamamışları gösteriyor başlayanlar ne oluyor :) onları görmezden mi geliyorsun.

Size göre abd ab hep Ateist dinsiz vs demi teziniz bu, ama işte böyle değil kendinizde biliyorsunuz. Basmayanları arıyorsunuz ama basanları görmüyorsunuz :), zaten zorunlu olsa anlamı olmaz inanmak gönül işidir zorla olur mu?

Adampar parasın yazmış diyorum bunlar hala hikaye okuyor. Ayrıca dediğim gibi burada mecliste orduda emniyette Kur'an-ı Kerime yada başka bir kitaba yemin ederek göreve başlayabilir misin? Ne oldu sizin abd ab hayranlığınız sisteminiz buraya kadar mı :)

" ve hiçbir başkan incile basmadan göreve başlıya biliyor mu " diye soran sensin. Ben de cevabını verdim. Halklarını bilemem ama bir kısmı hariç devletlerinin dini yok.

• MRTFR kullanıcısına yanıt

Adamın paylaşımı bu anlamayan biz 😂😂😂 Pervane gibi dönüyor adamlar, hep haksız çıkıyorlar ama yok işte. Yobazlık insanı inat ettiriyor.

YUNAN PAPAZ: Türkler Olmasaydı Ayasofya Düşerdi

• Latinler kutsal emanetleri, işlemeleri, kıymetli yadigarları bu söküp söküp götürdüler.

Ortadoksları katolikleştirmek için latinler yapmadığı eziyet kalmadı. Ondandır ki Türk sarığını görmeyi yeğlerim diyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: darklord1905

Menderes Kemalistti mi? Menderes gayet Liberal ekonomiyi savunan bir zengin toprak ağası.İktidara taşınmak için Süleyman Demirelinde yaptığı gibi cemaatleri kafalıyordu. Atatürkü koruma kanunu kendini askere karşı korumak için yaptı. Politikadan da anlamıyorsun onu da anlamış olduk. TSK da öyle tek ses yoktu hatta cuntalar arası fikir birliğini geçtim bölükler arası fikir birliği de yoktu. 27 Mayıs tamamen Generallerin birliklerine hakim olamamasının bir yansıması subaylar nasıl güçlendiyse generallerden daha çok ordu içinde sözü geçerdi. Askeriye de darbe yapmaya çalışmak cidden çok büyük başarı o zaman.27 Mayıs büyük bir şans eseri geldi. 2. Ordu Cemal Gürsel darbenin başına gelmese Ankarada Milli Birlik Komitesini indirecekti. İç savaştan döndü ülke ve sonuncunda Türkiyenin bile kaldıramadığı özgürlükçü bir anayasa yapıldı. 27 Mayıs büyük ihtimal dış etkenler olmadan yapılan son devrimdi.

Senin saçmaladığın gibi bir durum yok ortada. 6-7 eylül olayları tamemen siyasi bir hamle sonucu geldi. Kesinlikle yapanların bu kadar vahim bir tablo ile karşılaşılacağını tahmin ettiklerini sanmıyorum. Büyük bir utançtır. Emin olamamakla beraber kuvvetli ihtimal siyasi iktidarın bir hamlesi oldu. Çünkü bir anda o kadar kişinin organize olması ve yağmaya çıkması çok zor. Askeriye tarafında bu kadar sivil organize edemez.

Olaydan önce İstanbul'a insan taşındı. Normalde tirajı 20000 olan gazete 290.000 adet basıldı. Kaymakamlar polis müdahalelerini engelledi. Olayın bu kadar büyümesini istediler mi bilmiyorum ama büyük bir olay olmasını istediler.

https://eksisozluk.com/entry/94955074

• Hala kendi tekdüzey kafa zihniyetinizle bakıyorsunuz.

Bakın İslamda musevilerin kestiği kurban yenir sebebi nedir ALLAH adına kestiği için, Ama hristiyanların yenmez sebebi nedir onalr keserken öyle birşey yapmazlar.

İdrak edemediğiniz bu düşünce, sizin kafanızdaki yapı ile İslamı anlamya çalışıyorsunuz burada da yanılgıya düşüyorsunuz. E tabi zihniyet kafatasçı ve tamamen reddetme üzerine kurulduğundan :) normaldir. Ama işte şunu aşın artık ırkınızı kendiniz seçmiyorsunuz. Irk bir seçim veya tercih değildir.

bunu anladığınız zaman daha rahat edersiniz inanın, haa inanmıyorsnaızda düşünün canım farketmez :)

Benim ab abd hayranlığım yok sizin var ve bakın orada hani sistemini aldınız ya kopyala yamama ile, işte orada bu durumlarda sıkıntı yok ama siz burada inançlarına göre devlet kurumuna meclise vs yerlere girilmesini hazmedemiyorsunuz. haa şimdi oluyor ama bu sizin hazmetmenizden değil siz ve sizin zihniyetinize rağmen :)

ekleme : abd nin özellikle parasın bile yazan bir devlet dini yoktur demek kadar saçma bir şey yoktur :) zaten hristiyanlık öyle devlet yönetimi ile ilgilenen bir din değildir ki, devletin dini olsun diyorsun. Ama orada kliselerin etkinliğini size çok iyi biliyorsunuz :) ama tabi onu belirtmek işinize gelmez.

Haa İslam dini insanın doğumundan vefatına kadar her şeyini düzenleyen bir dindir.

Size basit bir örnek mesela bu ülkede vergi almak yerine zekat sistemi devreye girse 80 gram altını olmayan zekat (vergi ) vermeyecek. Olanda malının 40/1 ini verecek. Bak vergi sistemi nasıl düzeliyor 2 cümle ile, İslam ın hükmüne göre ne asgari ücretten vergi alınır nede başka bir şey :) ama tabi siz laik olduğunuz için bu olmaz :)

Neyse size gereğinden fazla vakit ayırdım. bu bile çokta işte zaman geçsin diye,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞAKACI -- 30 Temmuz 2020; 1:18:53 >

YUNAN PAPAZ: Türkler Olmasaydı Ayasofya Düşerdi

• darklord1905 kullanıcısına yanıt

Onu hangi mesaja cevap olarak yazdım onu oku. Ben Menderes Kemalist'ti demiyorum zaten, 6-7 Eylül olaylarında gayrimüslimlerin dükkanlarına evlerine saldıran Kemalistlerdi dedim, yoldaşın da "Menderes tezgahladı“ diye saçmaladı. Diğer yazdıklarını cevap verme gereği duymuyorum. Dönemi biliyo ama işine geldiği gibi manipüle ediyosun. "Menderes üniversiyelileri kıyma makinesinden geçiriyor" yalanıyla sokağa dökülenleri de Menderes kendi dökmüştür kesin.

Menderes iktidar, Kemalist yapı muktedir. Bütün kurumlar, başta TSK'nın komuta kademesi Kemalist kontrolünde. Orduda emir komuda varsa sonuç ne olur? Mason olamyan kimse yükselemiyordu TSK'da, daha yakın tarihe kadar da bu böyleydi. Sana veya senin zihniyetindeki emir erlerine anlatmak için yazmıyorum bunları, okuyan gençler, sıradan insanlar okur da düşünür sorgular diye yazıyorum.

%2.5 vergi ile koca ülkenin döneceğini sanmak? Bambaşka bir kafaya sahipsin. Kıskandım ne yalan söyleyim...

• captain_turkiye kullanıcısına yanıt

Azınlık olan Kemalistlerdir, arkadaşın kastettiği o. Bu millet zaten demokratik cumhuriyetçidir. Cumhuriyet milletin malıdır, Kemalizm'in değil. İran da, Çin de cumhuriyettir, demokrasi hazımsızı elitist, jakoben, baskıcı Kemalist cumhuriyet anlayışı anca onlarla bi kümede olur.

Kemalizm bu ülkede azınlıktır ve asla halkon oylarıyla iktidar olamaz. Şimdi gidip dolan gözlerini silebilirsin.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.