Şimdi Ara

YUNAN PAPAZ: Türkler Olmasaydı Ayasofya Düşerdi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
258
Cevap
1
Favori
7.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu millet sandığın gibi bu değerleri desteklemeyip düşman olsaydı bu ülke 10 sene dayanmazdı. Ama gördüğün gibi 100 yıl olacak, ülke hala aynı değerle ayakta.

Ayrıca bu ülke şeriatla yönetilip afganistan gibi olsun diye savaşılmadı sandığınız gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 30 Temmuz 2020; 0:37:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRTFR

Doğru abi bak mesela sömürgeleşmiş Arap ülkelerinde hep o sistemler var. /s

Alıntıları Göster

evet oradada var suriyede olduğu gibi, bizdekinden farkı onlar kendi krallıkları için menfaatleri için o sistemi devam ettiriyor. Bizde ab hevesi hayranlığı onlar gibi olalım umudu ile, yani halkının istediği benimsediği bir sistem yerine kopyala yamalaştır sistem getiriyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞAKACI

Bu ülkede azınlık olan belli evet, Milli mücadelede fransızın laikliği italyaın bilmem neyi isviçrenin bilmem neyi gelecek diye mücadele yapılmadı. İşte o sistemini getirmeye çalışılan devletler ile mücadele edildi. O mücadele o ülkelerin sistemi gelsin diye yapılmadı. İstiklal marşı da bunu özetliyor zaten anlayana

Çok rica ediyorum şu “ Millet laiklik için savaşmadı “ tartışması bitsin artık. Evet, millet laiklik için savaşmadı ama din bezirganı - çöl bedevilerinin garabet hukuk sistemi için de savaşmadı. Türkler araplaşsın diye de savaşmadı. Öyle olsaydı eğer mevcut sistem yıllar önce yıkılırdı. İran’a bak mesela ..domino taşı gibi yıkıldılar çünkü sistem Araplaşmaya meyilli.

Türkiye’de öyle bir istek - heves - danar yok kardeşim. Siz şeriatçılar olarak küçük bir azınlıksınız ve kafanızdaki Türkiye’yi hiçbir zaman göremeyeceksiniz çünkü millet sizin o komik yönetiliş tarzınızı istemiyor. Anlayın artık. İslami damarın büyük olduğu illerde bile sizin deyiminizle “ dinsiz “ CHP kazanıyor. Görmüyor musunuz yani bunları haha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

evet oradada var suriyede olduğu gibi, bizdekinden farkı onlar kendi krallıkları için menfaatleri için o sistemi devam ettiriyor. Bizde ab hevesi hayranlığı onlar gibi olalım umudu ile, yani halkının istediği benimsediği bir sistem yerine kopyala yamalaştır sistem getiriyoruz.

Alıntıları Göster

Allah Allah, Arabistan şeriatla yönetilmiyor mu yani?

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/92/Map_of_the_Legal_systems_of_the_world_%28en%29.png

Halkın benimsediği sistem tam olarak nedir ayıptır sorması? Halkın benimsemesi doğru mu oluyor? Halk zamanında köleliği de benimsemişti hani.

• quote:

Bu ülkede azınlık olan belli evet, Milli mücadelede fransızın laikliği italyaın bilmem neyi isviçrenin bilmem neyi gelecek diye mücadele yapılmadı. İşte o sistemini getirmeye çalışılan devletler ile mücadele edildi. O mücadele o ülkelerin sistemi gelsin diye yapılmadı. İstiklal marşı da bunu özetliyor zaten anlayana

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uA-kktc -- 4 Mayıs 2021; 16:25:4 >
  • Orada kastedilen Türkler değil müslümanlardır..

• captain_turkiye kullanıcısına yanıt

Bu ülke ayakta duracak tabi ama bu ülke sanıyormusunuz laiklik ile ayakta :) Bu ülke sütçü imamlar gibi nene hatunlar gibi o savaşlarda ALLAH ALLAH nidaları ile mücadele edenler için ayakta

samsunda erzurumda sivasta deseydi ben şuan fransa ile italya ile savaşıyorum ama savaş bitince onların sistemini getireceğim bak bakalım kimse savaşıyormuydu. Böyle olduığunu sizde biliyorsunuz ama işte işinize gelmiyor.

Şurada libaya suriye savaşlarında bile benim yiyecek ekmeğim yok ne savaşı diyen zihniyetlersiniz. İlk savaşta topuklayacak kişilerde siz sizin çünkü sizler mücadele yerine rahatlığı seçen düşüncelerdesiniz.

Ve bu ülkenin çoğunluğu Müslüman olduğu için her haberde bak Müslümanlar nasıl ne yapıyor diye yaftalayanlarsınız. Sizin bu halka nefretiniz kininiz var. Bu halkın Müslüman olduğunu biliyorsunuz. Tamam herşeyi ile yaşamıyorlar yapmıyorlar ama böyle olduğunu bildiğinizden her olumsuz haberi nefret kusarak bak bak Müslümanlar ne yapıyor diyorsunuz.

Kendinizi elit bir azınlık görme sevdasın da yaşıyorsunuz :)

• Sonic.Storm kullanıcısına yanıt

Bomboş yazı. Söylediklerinin hiçbir değeri yok. Açıkçası ne düşündüğün de umrumda değil. Tek amacının fanatiği olduğun ideolojinin öğretileri doğrultusunda gerçekleri bükmek, insanlara nefret kusmak, iftira atmak olduğunu biliyorum. Bunları yaparken de asla utanmıyorsun. Yanıldığımı gösterirseniz özür diler yazdıklarımı düzeltirim cümlesini bile kuramayan insansın, kim seni niye ciddiye alsın?

• Avrupa kendi içinde savaşarak kan dökerek, kiliseyi ezip geçerek Halk tarafından zorlanan sekuler, demokratik bir sisteme geçti.

Onların sistemi hıristiyan falan değildir.

Kanunları incilden referans almaz.

Bu sistemle adamlar refaha ulaştı.

Sen diyorsun ki biz neden bu sistemi alıyoruz.

Kardeş elinde tuttuğun telefonu niye kullanıyorsan o yüzden. O zaman telefon kullanma, batı icadı diye.

Sistem iyiyse, işe yariyorsa, kendini ispat ettiyse alır kullanırsın.

• quote:

Alıntı

metni:
    Savaştığın ülkenin sistemlerini getirmek mi?

Savaştığın ülkenin sistemi seninkinden daha iyiyse neden olmasın?

Alıntı

metni:
    Yaparsın özüne göre bir sistem tamam ama gidip ab den sistem devşirmenin neyi ilericilik oluyor,

Adamlar her açıdan bizden daha refahta ve mutlu çünkü.

Alıntı

metni:

Anca işte çatışmalar oluyor.

Olması gayet doğal. ABD'de kölelik kalkınca iç savaş çıktı, en az yarım milyon insan öldü. Yaratıcı yıkıma ve ilerlemeye karşı olanlar daima olacaktır.

Alıntıları Göster

iyi değil işte olmadığı görülüyorki yamalı bohça oluyor orayı düzeltiyor burayı bozuyor habire

O zaman demeyeceksin ben yeni birşey yapıyorum diye ab den aldım devşirdim diyeceksin. Niye 100 yıldır refaha ulaşamadın madem refah getiriyordu :), onuda utanmadan limdi halka atar suçu :)

Sen millete rağmen sistem getirirsen olur abd deki kölelik ile bu ülkeye sistem getirmeyi bimi görüyorsun ne yani halkı ben köle ettim onlar kurtulmak istiyor onun için mi mücadele veriyorlar diyorsun :) şuan itiraz edenler bu ülke içni mücadele verenler hani sizin beğenmeyip aşağılamaya çalıştığınız var ya onlar :)

• ŞAKACI kullanıcısına yanıt

Bu ülkede kurtuluş savaşına karşı olanlar ile sizin zihniyeti karşılaştırırsan kimin ülkeden ilk kaçacağını görürsün.

Bu halk müslümandan öte Türk. Siz arap-şeriat karışımını bu millete dayatmaya çalışıyorsunuz ama olmuyor işte. Anlayın artık. Bu millet size bu toprakları bırakmaz. Sizin zihniyetin yaşadığı yerlerin bugünkü durumu belli. Hanginiz Türkiye'yi bırakıp oralara gidiyorsunuz ya da gidersiniz?

Gerçi yukarıda halk benimsemiş diye padişahlığı isteyen birisin. Hak, hukuk falan önemli değil senin için anlaşılan.

Kardeş kullanma o zaman telefon, bilgisayar, internet yahu.

Onlar da batıdan. Yav bu ne çağ dışı, saçma sapan bir fikir.

Adamların kullandığı sistem, teknoloji senden iyiyse alır kullanırsın.

Osmanlı'nın hangi kanunu, hangi kurumu Türk tü. Hepsi Roma, Arap ve Farslardan devşirme değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakiki Osmanlı Torunu

Avrupa kendi içinde savaşarak kan dökerek, kiliseyi ezip geçerek Halk tarafından zorlanan sekuler, demokratik bir sisteme geçti.

Onların sistemi hıristiyan falan değildir.

Kanunları incilden referans almaz.

Bu sistemle adamlar refaha ulaştı.

Sen diyorsun ki biz neden bu sistemi alıyoruz.

Kardeş elinde tuttuğun telefonu niye kullanıyorsan o yüzden. O zaman telefon kullanma, batı icadı diye.

Sistem iyiyse, işe yariyorsa, kendini ispat ettiyse alır kullanırsın.

Senin mantığına göre abd den hiç bir şey almaman gerek bak bakalım doların üstünde ne yazıyor :) ve hiçbir başkan incile basmadan göreve başlıya biliyor mu :) dinden uzaklaşınca işler iyi gidiyor zannına kapılan bir zavallı daha :)

• quote:

iyi değil işte olmadığı görülüyorki yamalı bohça oluyor orayı düzeltiyor burayı bozuyor habire

O zaman demeyeceksin ben yeni birşey yapıyorum diye ab den aldım devşirdim diyeceksin. Niye 100 yıldır refaha ulaşamadın madem refah getiriyordu :), onuda utanmadan limdi halka atar suçu :)

Sen millete rağmen sistem getirirsen olur abd deki kölelik ile bu ülkeye sistem getirmeyi bimi görüyorsun ne yani halkı ben köle ettim onlar kurtulmak istiyor onun için mi mücadele veriyorlar diyorsun :) şuan itiraz edenler bu ülke içni mücadele verenler hani sizin beğenmeyip aşağılamaya çalıştığınız var ya onlar :)

Alıntıları Göster

Oranın muhafazakarları da aynen böyle konuşuyor valla. Gram fark yok.

Senin deyiminle yamalı bohça olduğu için. Tamamlanamadı maalesef.

Evet, gayet de benziyor. Kölelik yanlıları da ırkçılık yanlıları da bu bizim kültürümüz, bizim geleneğimiz diyordu.

• quote:

Senin mantığına göre abd den hiç bir şey almaman gerek bak bakalım doların üstünde ne yazıyor :) ve hiçbir başkan incile basmadan göreve başlıya biliyor mu :) dinden uzaklaşınca işler iyi gidiyor zannına kapılan bir zavallı daha :)

Alıntıları Göster

• Yukarıda da bahsettim, seçemediğiniz bir şeyi hatta soyunuza baksak Türk olmama olasılığınız varken bile hala kafatasçılık yaparak yaşama cehaletini göstermenin anlamı ne, Türk olamyı sen seçmiyorsun yani ben Türk doğmak istiyorum diyemiyorsun diyemzsind e, seçmediğin bir şeyi nasıl savunuyorsun. İnsan seçimlerini savunur. Ben bunu seçtim bunu savunuyorum der. Irk bir tercih seçim değildir. Bunu anlamadan gelip tartışma yapıyorsunuz ya daha ne diyeyim size

Işte sizin o kadar çalışıyor kafanız. Abd de hiçbir kurum kiliseye bağlı değildir. Fakat bazı devlet gelenekleri vardır. Kutsal kitaba yemin etme gibi.

O da İncil olmak zorunda değil.

Muslumansa kurana el basarak göreve başlar.

Sembolik yani.

Al ispatı Türk bu polis müdürü

• quote:

Alıntıları Göster

Başlamayan varmı, paralarında yazanı söyleyin bana adamların parasının üstünde yazıyor. MAdem bana abd ab ahkamı kesen ALLAH a inanmıyorsan abd ile işin ne adamların paralarında yazıyor daha ne olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakiki Osmanlı Torunu

Işte sizin o kadar çalışıyor kafanız. Abd de hiçbir kurum kiliseye bağlı değildir. Fakat bazı devlet gelenekleri vardır. Kutsal kitaba yemin etme gibi.

O da İncil olmak zorunda değil.

Muslumansa kurana el basarak göreve başlar.

Sembolik yani.

Al ispatı Türk bu polis müdürü

Bak işte abd yi benimsemem için bir sebep daha :) Müslümanların inancına göre görev yapmasına izin veriyor. Burada olsa kıyameti kopartırsın :)

Kendi elinle yazıyorsun ya daha ne olsun. Türk polis Kur'an-ı Kerim e el basarak göreve başlıyor :) bu laftan sonra söylediğin her şey hikaye :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞAKACI -- 30 Temmuz 2020; 0:56:13 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.