Şimdi Ara

yulaf ezmesi ve tokluk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    kilo almak için 2 ay önce bu spora başladım. boy 177 kilo 72. kilo alma diyeti yapıyorum , sabahları 50 gr yulaf ezmesi+muz ve 3 yumurta yediğim zaman inanılmaz bir tokluk oluşyor bütün gün acıkmıyorum. bu şişkinlik yüzünden diğer öğünlerde yemek yemem zorlaşıyor hatta bazen öğün atlamak zorunda kalıyorum. diğer öğünlerde kendimi zorlayıp yediğim zaman da çok rahatsız ediyor
    aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı ? sanırım yulaf ezmesi kilo vermek isteyenlerin tercih etmesi gereken bi besin. kilo almak isteyenlerin midesini şişirmesinden başka bi işe yaricağını düşünmuyorum.

• Lif oranı yüksek ayrıca gluten proteini bulunuyor içinde, glutene alerjin varsa şişkinlik yapar evet. Lif de sindirim süresini uzatır.

Bunun yerine haşlanmış patates, pirinç pilavı gibi glutensiz ve lifsiz, sindirimi hızlı karbonhidrat kaynaklarına yönelmen senin için ve kilo almak isteyenler için çok daha akıllı bir hamle olur.
  • lifaliften gerçekten fayda görmüyorum hatta zarar bile görüyorum
    içerisinde çok fazla koruyucu var ve pahalı

bir kaba su koyup beyaz maddeyi atıyorum
    unu sanırım o

bulgur nohut gibi işlenmemiş ürünleri tercih ediyorum
  • Lifalifse lifsiz cornflakesleri dene karamelli bimden var bende 2 tabak yesem bir parca ekmek yemis gibi olmuyom

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kartel0001 K kullanıcısına yanıt
    Ben doğa kullanıyorum bende tokluk oluşturmuyor.Ayrıca sabahları değil öğlen 14:00 veya 17:00 da yiyorum.100 gr olarak 1:30,2 saat sonra da yemek.
  • Sabah 6,30 gibi yaklaşık 70gr yulaf ezmesi yiyorum 9 gibi acıkmaya başlıyorum keşke benide tok tutsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lifalif yerine 3-4 dilim ekmek yemeye çalış (beyaz ekmek somun değil) tokluk hissinden kurtulursun. Kalori kasmak için bol bol kuruyemiş ye (leblebi, yer fıstığı kuru incir, gün kurusu, kayısı bademi benim favorilerim) yoksa o kalorileri yemeklerden alman zor iş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.