Şimdi Ara

Yüksek yapanlardan tavsiye (Marmara, Istanbul, YTU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu sene Yönetim Bilişim Sistemleri(İngilizce) programından mezun oldum, 4 farklı yere yüksek lisans başvurusu yaptım. Bunlar;

İstanbul Üniversitesi - Pazarlama
    Yıldız Teknik Üniversitesi - İnsan Kaynakları Yönetimi
    İstanbul Teknik Üniversitesi - İşletme
    Marmara Üniversitesi - Üretim Yönetimi ve Pazarlama(İngilizce)

Bu başvurduğum 4 programın İTÜ hariç hepsinden kabul aldım. Açıkçası Pazarlama ve İKY'ye ilgim olduğundan başvurdum bunlara, fakat daha sonra detaylı bir araştırma yapınca Yıldız Teknik Üni'den vazgeçtim, onu eledim.

Elimde Marmara ve İstanbul kaldı. İkisi de aynı bölüm, ama kendi lisans eğitimimi ingilizce olarak tamamladığım için gönlüm Marmara'dan yana, internette detaylı bir araştırma yapınca da bazı kişilerin de Marmara yerine İstanbul dediğini gördüm. Dünya'da en iyi 500 işletme fakültesinin içerisine girmiş. O yüzden buralarda okuyan, veya bilgi sahibi olanlar aydınlatırsa sevinirim. Programların hepsi tezli.

Marmara'yı istememin bir sebebi de akademik kadrosu oldukça iyi, geneli proflardan oluşuyor, tanınmış simalar, alanında yetkin insanlar. Marmara'yı da İstanbul'u da seçsem dönem arasında Galatasaray Pazarlama'ya yatay geçiş başvurusu yapacağım. Ama yine de burdan fikirleri alayım. Kaydım ağustos sonunda.

Yorumlar için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IskenderunluMarketer -- 12 Temmuz 2018; 3:27:55 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.