Şimdi Ara

Yüksek performans pc durduk yere kasmaya başlıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bilgisayarımın özellikleri aşağıdaki gibidir.
    Bilgisayarın açılış hızı, normal kullanımında hiçbir sorun yok fakat oyun oynarken (pes, gta) 5-10dk geçtikten sonra kasım kasım kasılmaya başlıyor oynanmıyor oyundan çık yapıyorum reset atmak yerine oyunun kapanması bile dakikalar sürüyor.
    Geçenlerde acaba hdd denmi yapıyor dedim hdd yi değiştirdim değişen birşey olmadı.
    Oyun oynarken işlemci ısısına baktım maksimum 55-60 oluyor normal geldi bana.
    Aklımda şu an ram var ama denemelik ram bulamıyorum. Gidip benzer özelliklerde 4gb x 2 ram alıp denemeyi düşünüyorum sorun düzelirse süper ama sorun devam ederse ramleri iade etme hakkım oluyormu acaba?
    Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldumu acaba aranızda.
    Bu arada bazen dizi izlerken bile dizinin ortasında bilgisayar kasmaya başlıyor kasıla kasıla oynatıyor diziyi...

Cooler master büyük kasa
    Cooler master gerçek 700w güç kaynağı
    AMD FX 8320 8çekirdek işlemci + Zalman büyük full bakır fan kontrolörlü soğutucu
    8gb ram 4gb x 2 1600mhz Corsair soğutmalı
    Sapphire AMD R9 280x 3 fanlı 384bit 3gb ekran kartı.

Edit; Geçenlerde zaten pek toz almıyor kasa ama tozunu aldım.
    İşletim sistemini baştan kurdum OS de temiz yani Win7 64bit.
    İşlemcinin termal macununu temizledim ve yeniledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi v1gor -- 11 Eylül 2016; 17:01:19 >

• memTest ile ramlere bi bak bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mavicanavar

memTest ile ramlere bi bak bakalım

2.5 saattir test devam ediyor desem inanırmısın? Bayıldı yine herzamanki gibi pc bakalım bitirebilecekmi sorun var diyecekmi... Bootable cd ye yazdırdım cd Den boot ettim doğru program herhalde dimi memtest86.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi v1gor -- 11 Eylül 2016; 20:00:14 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ramlerde gözüküyor umalım öyle olsun yoksa ikincil olarak işlemciye göz atmak gerekicek ..
  • memtest uzun sürer biraz zten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mavicanavar

memtest uzun sürer biraz zten

Ne kadar suruyorkıi test? Dun en son 6.5 saat olmustu hala bitirememişti zorla kapattım pc yi. Bugun ramlerden ilkini söktüm tek tek deniyorum. 1saat 30 dakika oldu pass: 2 / 4 şu an buda 5 6 saat sürecek bitiremeyecek gibi...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.