Şimdi Ara

Yüksek Motor ısısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selamlar şöyle bir sıkıntım var araba trafikte dur kalkta veya biraz sıkıştırınca obd cihazından takip ediyorum sıcaklıgi fan açma seviyesine hızlı şekilde ulaşıyor soğuk havada da aynı trafikte 2 dk arayla fan açıp kapatıyor fan 107 de açıyor 100 de kapatıyor sağlıklı çalışıyor bu arada araç 2006 mondeo benzin lpg radyatör yeni devirdaim sağlam su eksiltme yok kisin bile bu şeklide motor sanki yüksek ısıda çalışıyor araçta fakir karışım var bu sebep olurmu yağ termostatina baktirmadım yağ termostattinda sıkıntı olabilirmi veya nereden başlamalıyız yardımcı olursanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fakir karışımdan başlayabilirsin.

• Lpg'li arac dur kalk trafkte cok isiniyor. Fakir karışım da etken.

Motorun yapisiyla alakali da olabilir. Termostat arızası da olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ford transit 3.2tdci ile 20 km rampa ciktim(%10 ve daha fazla egim)
    6 ton yük ile hararet 78 in ustune cikmadi fan termigi devreye girmedi

Bi tane de eski dizel pejo 106 aracim vardi rolantide hararet 95 e gelip fan aciyodu

Yüksek Motor ısısı

• canocan_07 kullanıcısına yanıt

Lpgciyemi gideyim ilk yoksa motorcuyami hocam ne dersin

• marlon37 kullanıcısına yanıt

Lpgciler anlamıyor ki bu işten. Motorcu da LPG işine karışmaz. AFR ayarı yapanlara git diyeceğim onlar da problemli iş yapıyor. Ben enjeksiyon sürelerinden hareketle kendi ayarımı kendim yapmaya başladım AFR'cinin hayal kırıklığı işinden sonra. 1 seneyi geçti daha ayar hala problemsiz. Tabi wideband sensör yok.

• Hocam ilk motorcuya gideceğim bakalım ne olucak bu arada ayarı kendim yapıyorum derken nasıl oluyor enjektör sürelerini felan nasıl görüyorsun cihaz mi lazim

• edit: mondeoda okadar yüksek sıcaklık normal değil 104 de fan açar görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LampdaLamp -- 14 Mart 2021; 12:47:0 >
  • Yok hocam standart olarak 107 açıp 100 kapatıyor normal yani focuslar 104 açıyordu yanlış hatırlamıyorsam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.