Şimdi Ara

Yüksek Lisans Tecili Bozdurup Erken Sevk?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
4.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, yüksek lisans dolaysıyıla askerliği aralık 2013 e kadar hacettepe üni. tecil ettirmişti fakat şimdi ben aralıkta askere gitmek istiyorum, 27 eylül de okula dilekçe verdim onlar tecili iptal ettireceklerdi, bende yarın askerlik şubesine gidiyorum. Bütün belgelerimi topladım ama okulla ilgili bir yazım yok sadece resim diploma falan var bende. İlla ki okuldan yazı gerekiyor mu ve aralıkta kesin gider miyim? Yarın nelerle karşılaşacağım? teşekkürler yardımlarınız için

• quote:

Orijinalden alıntı: sneakersnack

Arkadaşlar merhaba, yüksek lisans dolaysıyıla askerliği aralık 2013 e kadar hacettepe üni. tecil ettirmişti fakat şimdi ben aralıkta askere gitmek istiyorum, 27 eylül de okula dilekçe verdim onlar tecili iptal ettireceklerdi, bende yarın askerlik şubesine gidiyorum. Bütün belgelerimi topladım ama okulla ilgili bir yazım yok sadece resim diploma falan var bende. İlla ki okuldan yazı gerekiyor mu ve aralıkta kesin gider miyim? Yarın nelerle karşılaşacağım? teşekkürler yardımlarınız için

sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.belgelerinizi tamamlamışsınız zaten.erken sevk dilekçesi vereceksiniz,arkasından basit bir muayene olacaksınız bu kadar.erken giderseniz kısa sürer işiniz..
  • Aynı durum benim başımda da var. Yüksek Lisans'ı bitiremeyeceğim için tecilimi iptal ettirip askere gitmek istiyorum Aralık ayında. Konuyla ilgili fazla bilgi de yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eskiserkan

Aynı durum benim başımda da var. Yüksek Lisans'ı bitiremeyeceğim için tecilimi iptal ettirip askere gitmek istiyorum Aralık ayında. Konuyla ilgili fazla bilgi de yok...

sorularınızı cevaplayabilirim..
  • Yuksek lisansa kabul edildigimde okul tarafindan askerlik subat 2012ye kadar ertelendi. Simdi aralik ayinda yuksek lisansi bitiremeyecegim icin askere gitmek istiyorum. Okula basvurup kaydimi sildirmem mi gerekiyor ? Bildigim kadariyla erteleme universite tarafindan yapildigi icin iptal islemininde oradan yapilmasi gerekli. Ben Bursadayim, universite istanbulda. Nereye nasil basvurmam gerekli ve bu surec nasil isleyecek. Yardimci olursaniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yuksek lisansa kabul edildigimde okul tarafindan askerlik subat 2012ye kadar ertelendi. Simdi aralik ayinda yuksek lisansi bitiremeyecegim icin askere gitmek istiyorum. Okula basvurup kaydimi sildirmem mi gerekiyor ? Bildigim kadariyla erteleme universite tarafindan yapildigi icin iptal islemininde oradan yapilmasi gerekli. Ben Bursadayim, universite istanbulda. Nereye nasil basvurmam gerekli ve bu surec nasil isleyecek. Yardimci olursaniz sevinirim.

okula başvurmanız gerekiyor.okuldan askerlik şubesine verilmek üzere size bir belge verecek okul.bu sizin içinde iyi olur çünkü süreç daha hızlı işler.işlemlerinizi ekim sonuna kadar bitirebilirseniz aralıkta askere gitme şansınız yüksek.ama ekim sonuna kadar bitmezse işlemler nisan ayına kalırsınız.aralıkta askere gitmeyi netleştirdiyseniz bir an önce işlemlerinizi bitirmeniz gerekiyor..

• Arkadaşlar teşekkür ederim cevaplarınız için, bugun ankara abidinpaşadaki şubeye gittim, saat 7.30 da ordaydım ilk sırayı aldım, 9 da açılıyor orası kapı açılırken yaklaşık 80 kişi falan vardı, girdim içeri, gişedeki ablam baktı belgelerime, sen zaten gidiyorsun askere dedi, meğer benim okul iptal ettirmiş tecilimi en hızlısından, hiç bir belge vermedim, kasım 30 a kadar da askerlikle ilişkisi yoktur celp dönemi aralık 2011 yazılı belgemide rica ederek aldım içim rahat olsun diye. Muayaneyide daha önceleri olduğum için onu da olmadım 9buçukta işim bitti evime geldim :) Şafak saymaya başlıcam kısmetse.
  • ilkerbb İ kullanıcısına yanıt
    konuyu hortlattım ksr bakmayın.

ilkerbb bilgin varsa paylaşırsan sevinirim.

15 gün içinde okuldan tecili iptal ettirip,güncel askerlik belgemi almam gerekiyor.

Bu, okula tecil iptali için dilekçe verdiğimizde okulun askerlik şubesinde göndereceği belgeyi, biz kendimiz elden teslim alıp götürebiliyoruz konusunda eminsin değil mi?

Bide bu belgeyi hangi askerlik şubesine götürdüğümüzün bir önemi var mıdır acaba, eğer kütüğümün bağlı olduğu ildeki askerlik şubesine gidecekse ben götüreyim.

tskler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdurrahmanozturk

konuyu hortlattım ksr bakmayın.

ilkerbb bilgin varsa paylaşırsan sevinirim.

15 gün içinde okuldan tecili iptal ettirip,güncel askerlik belgemi almam gerekiyor.

Bu, okula tecil iptali için dilekçe verdiğimizde okulun askerlik şubesinde göndereceği belgeyi, biz kendimiz elden teslim alıp götürebiliyoruz konusunda eminsin değil mi?

Bide bu belgeyi hangi askerlik şubesine götürdüğümüzün bir önemi var mıdır acaba, eğer kütüğümün bağlı olduğu ildeki askerlik şubesine gidecekse ben götüreyim.

tskler.

Dediğiniz şekilde işleminizi hızlı bir şekilde istediğiz askerlik şubesinden yapabilirsiniz.. Vakit kaybetmeden yapmanızda fayda var..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerbb

quote:

Aynı durum benim başımda da var. Yüksek Lisans'ı bitiremeyeceğim için tecilimi iptal ettirip askere gitmek istiyorum Aralık ayında. Konuyla ilgili fazla bilgi de yok...

sorularınızı cevaplayabilirim..

ilkerbb yarın tecil bozdurmak için üniversiteye dilekçemi vereceğim. eğer o evrağı bana vermezlerse hemen işleme konuyor mu ? acil tecilimi bozdurumam lazım çünkü.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.