Şimdi Ara

Yüksek Kaliteli Kayıpsız Müzik Paylaşım Kulübü (Flac,Dts,Wav,Lossless) (44. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.032
Cevap
161
Favori
277.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Konudaki flac ve diğer müzik dosyalarının paylaşımı için olması istenen Telegram grubunu açtım.

İsteyen olursa gruba ekleyeyim. Katı kurallar veya admincilik yapmak gibi bir amacım yok. Zaten grubu yönetmeyi düşünmüyorum. Herkes istediği gibi kendi müzik arşivinden paylaşımlar yapabilsin diye düşünüyorum.

İsteyenlere grubun davet linkini özelden yollayabilirim.
    Ayrıca Telegram botlarıyla ilgili bilgi sahibi olanlar gruba faydalı birkaç botu gruba ekleyebilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Grubunuzun linkini verirmisiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ergenlerin yönetmediği tek amacın kaliteli müzik paylaşımı olan bir grupsa bende katılmak isterim.

• Nemesis-Prime kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• chiasenhac isimli tayland sitesinden artık flac indiremiyorum çok güzel bir siteydi download linki çıkmıyor email ile facebook ile bağlantı yaptım bir türlü çözemedim sitenin yeni formatı nedir flac nasıl indirilir ücretli üyemi olmak gerekir bilen varsa yazarsa sevinirim youtube dan araştırdım bir bilgi bulamadım önceden çok kolaydı istediğim şarkıyı tıklayıp indirebiliyordum
  • hipotallamus H kullanıcısına yanıt
    4-5 yıl önce ben de sık kullanıyordum ama o sitede çoğu şarkı artık bulunmuyor. Yukarıdaki üyenin açtığı gruba katılırsanız, bir sürü yöntem/site öğrenebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nemesis-Prime

Merhabalar. Konudaki flac ve diğer müzik dosyalarının paylaşımı için olması istenen Telegram grubunu açtım.

İsteyen olursa gruba ekleyeyim. Katı kurallar veya admincilik yapmak gibi bir amacım yok. Zaten grubu yönetmeyi düşünmüyorum. Herkes istediği gibi kendi müzik arşivinden paylaşımlar yapabilsin diye düşünüyorum.

İsteyenlere grubun davet linkini özelden yollayabilirim.
    Ayrıca Telegram botlarıyla ilgili bilgi sahibi olanlar gruba faydalı birkaç botu gruba ekleyebilir.
    Grubunuza bende katıldım hocam teşekkürler.
  • Nemesis-Prime kullanıcısına yanıt
    Siz ne güzel insanlarsınız ya, bilgim olan bir konu değil öylesine araştırmalar yaparken denk geldim. Çok seviyorum bir konuda bilgisi olan insanların birbirlerini bulmasını. Umarım ben de bu işlerden anlayacak ekipmana sahip olur grubunuza gelirim.

Benim sorum bu tarz yüksek çözünürlüklü müzikleri dinlemek için sahip olmam gereken kulaklık hakkında.

Mesela bu bana yardımcı olur mu?
    https://www.amazon.com.tr/Skullcandy-S6CRW-K590-Bluetooth-Kulakl%C4%B1k-SCS6CRW-K590/dp/B01DWH77GC?ie=UTF8&th=1&utm_source=spydrop
  • Buİnsansa kullanıcısına yanıt
    Maalesef bu kulaklıkla Hi-Res dinleyemezsiniz, eğer Bluetooth istiyorsanız Hi-Res dinleyebilmek için LDAC destekliyor olması şart, tabii kaynak cihazınızın da LDAC desteli olması gerekiyor.

Cihaz seçiminde Hi-Res Audio sertifikalı ürünlere odaklanmak işinizi kolaylaştırabilir tabii unutmamak lazım, Hi-Res Audio sertifikasına sahip olmayıp gayet iyi performans gösteren cihazlar da olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Maalesef bu kulaklıkla Hi-Res dinleyemezsiniz, eğer Bluetooth istiyorsanız Hi-Res dinleyebilmek için LDAC destekliyor olması şart, tabii kaynak cihazınızın da LDAC desteli olması gerekiyor.

Cihaz seçiminde Hi-Res Audio sertifikalı ürünlere odaklanmak işinizi kolaylaştırabilir tabii unutmamak lazım, Hi-Res Audio sertifikasına sahip olmayıp gayet iyi performans gösteren cihazlar da olabilir.
    Güzel bilgilendirme için çok teşekkürler. Çok araştırdım, amp/dac ile müzik/film keyfi nasıl oluyor gerçekten inanılmaz merak ediyorum. Ama bir yandan da wireless konforundan vazgeçemiyorum. İki güzelliği tek cihazda arıyorum o da olmuyor.
    Bir 3-5 saatte Hi-Res cihazlar hakkında araştırma yapıp bilgileneyim öyleyse...
    Belki kulağa ilginç gelecek ama LDAC ile birlikte harici DAC de kullanabilirsiniz, Fiio'nun LDAC destekli DAC'leri var hatta. Ve sesi DAC işlediği için BT olsa dahi fark oluşuyor. Tabii BT kulaklıklaeın kendi içinde de DAC bulunuyor eşyanın tabiatı icabı, onun da iyi güzel olması önemli, yani LDAC destekli olup içindeki DAC kötü olan bir BT kulaklık pişman edebilir. Ben Sony WH-1000Xm3 kullanıyorum içinde QN1 DAC var, önceki nesli olan WH-1000Xm2'de de S-Master HX DAC mevcut.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    LDAC Sony Walkmanlar veya dediğiniz Fiio harici DAC'lar epey pahalıya geliyor, üstüne bir de Xm3 dedik mi kafadan 3 bin lira ayırmam gerekiyor bu da benim bütçemin 3 katı. En iyisi ben bu sevdayı rafa kaldırıp bir başka bahara erteliyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buİnsansa -- 1 Ekim 2020; 12:57:55 >
    Eğer Android 8.0 ve üzeri işletim sistemine sahip bir telefonunuz varsa muhtemelen LDAC desteği de vardır.

Şunu da düşünün derim, şimdi ilk başta hemen DAC alayım, hemen üst düzey bir kulaklık alayım demek bence pek zevkli ve makul değil. Zira bu işin sınırı yok, açık tip kulaklıklar var, harici amfi ve DAP'ler var, böyle kurulumlar için rahatça 10 bin liralar aşılıyor örneğin. Bence siz bu bütçe ile bluetooth işine girmeden hiç DAC vs bakmadan güzel bir. Kablolu kulaklık alın, telefonunuz muhtemelen iş görür, ileride ufak ufak yükseltirsiniz.

• Adamlar - Rüyalarda Buruşmuşuz albümünün .flac hali elinde olan var mı?
    Sizin dediğinizi düşündüm, ufak ilerlemeye karar verdim. Şuanlık Anker Q10 düşünüyorum, internet sitesinde SBC ve AAC codec'li olduğu yazıyor. Ancak daha yeni araştırmaya başladım, belki daha f/p bir ürün bulabilirim.

NOT: Bir şeyi merak ettim, mesela kulaklığım ve telefonum LDAC destekliyor. Film ve müzik ararken neye dikkat etmem gerekiyor?
  • Araştırdıkça sormak istediğim sorular değişiyor. 320kbps müzik dinleyebilmek icin SBC codec yeterli sanıyorum, o yüzden Anker Q10 işimi görecektir. Zaten telefonum LDAC desteklemiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Telefonunuz nedir ?

Size bir tüyo vereyim. Ne kadar iyi bir kulaklığa sahip olursanız olun kaynağınız vasat ise hep eksik bir şeyler hissedersiniz. Bu yüzden tavsiyem Kulaklık amfisi(örneğin FiiO A5) + Telefon + Kulaklık

İlkini halledin sonrası zaten her türlü mutlu edecektir

Telefonum baya dandik lenovo k5 note, onu da değiştirmeyi düşünüyorum.

• Eğer telefonu kaynak olarak kullancaksanız, LG'nin Sabre DAC'li modelleri var, Sony'ler ülkemizde gelmiyor, Bir de Mi9T Pro var Hi-Res sertifikalı, bunların haricinde maharetli olarak cihaz bilmiyorum, yeni nesil Samsung'lar nasıl fikrim yok, lakin @atabey444 'in de dediği gibi harici DAC de bir seçenek elbette.

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.