Şimdi Ara

Yüksek Kaliteli Kayıpsız Müzik Paylaşım Kulübü (Flac,Dts,Wav,Lossless) (45. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.032
Cevap
161
Favori
277.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tekrardan merhabalar, daha önce konuşmuştuk o konuşmalar bana rehber oldu ve sonuç olarak Sony WH-XB900N kulaklığı satın aldım. Ama bilgisayara bağlayabilmek için bluetooth dongle'a ihtiyacım var. Araştırmalarım sonucu windows10'un henüz LDAC desteği olmadığını öğrendim. Bu yüzden Aptx özellikli bir bluetooth dongle almaya karar verdim. Ancak Türkiyede böyle bir bluetooth dongle bulamıyorum. Her halde bizim sitelerde satılan ürünler SBC destekliyor. Bana dongle konusunda yardımcı olabilir misiniz?

@Ö1f1 @atabey444

Çözümü buldum:

İntel 9260

Bu ürün en güncel sürümün bir önceki olan wifi ve bluetooth sürümünü barındırıyor ve Aptx driver'a sahip. (Aliexpress'ten alınabilir.)

Intel Ax200

Bu ürün de son sürüm wifi ve son sürüm bluetooth barındırıyor. Aptx driver kullanılıyor ancak Aptx-HD konusunda bilgim yok. (Aliexpress'ten alınabilir.)

Şu tarz Aptx gömülü dongle'lar da var ancak ülkemizde 650 lira...

https://www.amazon.com/Creative-Portable-Bluetooth-Transceiver-Nintendo/dp/B00ZYYPFHU?ie=UTF8&psc=1&th=1&tag=sdrop0d-20

Yukarıda önerdiğim Inteller için kurulum şu şekilde olacak: (notebook)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buİnsansa -- 13 Ekim 2020; 20:32:28 >
  • Buİnsansa kullanıcısına yanıt

Tam tersi cihazlar var da bu ilevi gören cihazları bilmiyorum maalesef hocam. Ayrıca vermiş olduğunuz bilgi için de teşekkür ederim. Bir çok kişiye rehber olabilecek bir bilgi.

• Buİnsansa kullanıcısına yanıt

Merhaba. Sanırım kendinizce en güzel çözümü bulmuşsunuz. Sipariş verirken alacağınız kablosuz adaptörün soket yapısına dikkat edin. Malum geri iadesi çok uzun iş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Ö1f1 @atabey444 Çok teşekkürler yorumlarınız için. Umarım ihtiyacı olan birileri ilerde bu yorumu bulur ve faydalanır. Zira ben çok aradım ama bizim forumlarda bu konuyla ilgili kaynak bulamadım, reddit'ten yardım almak zorunda kaldım.  

• Arkadaşlar tidal grubunda boş yer varsa beni dahil edin lütfen

• Oppo reno2z telefon mevcut. Dolby atmos destekli olsa da equalizer ayarları tatmin edici gelmedi Xiaomi mi note 3 ten sonra. Ama poweramp yüklendikten sonra ses çağ atladı resmen. Kz zsn pro kulaklık kullanıyorum bu arada. Ama 320 kbps MP3 ile 800-1000 kbps flac arasında pek fark yok gibi geliyor. Biraz daha iyi bir kulaklık alsak fark ne derece hissedilir ya da ne kadarlık bir kulaklık gerekir fark hissetmeniz için. Telefonun ses donanım bilgisi şu şekilde.

• daytripper25 D kullanıcısına yanıt

Daha yüksek ve kaliteli ses için iki seçenek var. Ya root yapıp dolby atmos viper4android vs. Kullanırsın yada kulaklık amfisi alırsın.

Çoğu kişi bu yanlışı yapıyor. Ses tatmin etmiyorsa direkt faturayı kulaklığa kesiyor. Musluk en başından kapalı ise sonuna nasıl bir boru takarsan tak kaynağın kısıtlı. Bu yüzden ilk önce kaynağı sonra kulaklığı düşünün.

• atabey444 kullanıcısına yanıt

Aslında poweramp ile ses yüksekliği ve kalitesi iyi. Ses yükseltici açmadığım halde %30 u geçmiyorum. Fazla yüksek olmasından ziyade sesin kalitesi daha önemli. Çalan enstrümanları duyma ve netlik gibi. Dediğim gibi kötü değil ses. Ama daha bir kaliteli ses deneyimi yaşamak mevzu. 32 bit 48 kHz kötü bir donanım mıdır? Bu donanımla elde edilebilecek ses bu kadar mı olur ? Daha iyi bir kulaklıkla 320 kbps ve flac farkını hisseder miyim? Bunlar merakım. Telefona root atma niyetim yok. Garanti dışı kalsın istemem. Garanti bitince olur ancak.

Şu an piyasanın en kaliteli müzikleri tidalin hifi modülünde. Oda 24 bit 44.1 khz. Sizin bahsettiğiniz direkt çıkış verileri. Geniş sahne enstrüman netliği istiyorsan dac kullanmalısın. Örneğin lg v30 çok kaliteli bir daca sahip

Teşekkürler yanıtınız için hocam. O değerler desteklediği kaliteyi gösteriyor. Ses kalitesi ayrı mevzu anlaşılan. O zaman poweramp ve 320 kbps ideal bu donanımla. Flac a gerek yok.

320 kbps ile flac arasında kağıt üzerinde çok fark var ama insan kulağı ikisi arasında farkı ayırt edemez. Kimisi ben fark ederim diyor onlara Allah kulak vermiş ne diyeyim  illa illa teknik veri istersen şöyle oluyor. Mp3 müzikler sıkıştırılırken üst frekanslar kesilip atılıyor. Zaten grafiğe bakılırsa bir 320 kbps mp3 15khz sınırlarında gezer. Ben genelde flac dinliyorum belki ruh hastasıyım belki kulaklarım beni kandırıyor yada ben onları :)

Valla ben de pek ayırt edemedim. Belki de dinlenen müzik türüyle alakalı. Fazla enstrüman olan türlerde belki daha farkedilir. Zaten biraz işitme kaybı oluyor yaş ilerledikçe. Bazı frekansları duyamıyoruz. O yüzden fazla kasmaya gerek yok. Nasıl mutluysan öyle devam en iyisi.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, telefonum lg g7 bir aptx bluetooth kulaklık ile flac ları kayıpsız dinleyebilir miyim, yoksa kulaklığın aptx- hd ya da Ldac desteklemesi mi gerekiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Cihazınız Hi-Res Audio sertifikalı, muhtemelen bu farkı ayırt edebileceğiniz derecede sesi sürebilir. Şu kadar lira demek de pek doğru olmaz ama giriş seviyesi ürünlerden ziyade biraz daha yukarı çıkarsanız bence aradaki farkı rahat anlamaya başlarsınız.

• cemil-mustafa kullanıcısına yanıt

Merhaba, telefonunuz LDAC desrekli ayrıca sanırm Sabra DAC'e de sahip. Güzel bir cihaz yani. LDAC tabii ki en gelişiş BT ses kodeği ancak elinizdei kulaklık ya da hoparlör LDAC desteklemeli kullanabilmeniz için. BT üerinden LDAC olmadan Hi-Res'ten bahsetmek pek mümkün değil aslında. Ama sıradan bir kullanıcıyım, Spotify üzerinden müzik dinliyorum diyorsanız AptX de gayet tatmin edici bir performans sunacaktır.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt

Anladım hocam teşekkür ederim. Aşağıdaki cihazı sipariş vermiştim, kargoya da verilmiş. Sonradan Ldac ı öğrendim. Benzer Ldac cihazlar 100 dolar civarı. Sizce Ldac ile aptx arasındaki kalite farkı fiyat farkına değer mi? Olmazsa gelince satıp Ldac cihaz almayı düşünüyorum, ne dersiniz?

https://tr.aliexpress.com/item/1005001300933061.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1bcf4c4dbmcTr3

• Bu arkadaşımız ailemize yeni katıldı. Merak ettiğiniz bir şey varsa seve seve cevap veririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atabey444 -- 28 Ekim 2020; 16:58:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atabey444

Bu arkadaşımız ailemize yeni katıldı. Merak ettiğiniz bir şey varsa seve seve cevap veririm.

Hayırlı olsun hocam. Nereden ve kaça aldınız Hangi telefonu kullanıyorsunuz. Cihazla ilgili deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Elimde Samsung note 5 + Anker soundcore q10 life mevcut. Almış olduğunuz cihazın kulaklığın ses yüksekliğine ve kalitesine katkılarını paylaşırsanız bize de bir yol göstermiş olursunuz. Saygılarımla.

• cemil-mustafa kullanıcısına yanıt

Değer hocam ancak şu noktayı ihtimal dahilinde tutmak lazım, eğer kulaklık kalite olarak belirli bir seviyenin de altında olmamalı ki Hi-Res iletime değsin. Ben Sony WH-1000Xm3 kullanıyorum onun için rahatlıkla konuşabilirim, arada kesinlikle ciddi bir fark var ancak bu cihaz için bir deneyimim yok lakin 100USd az bir bütçe değil yain fena sesi olmaması lazım bu kulaklığında haliyle LDAC'in fark yaratacağını tahmin ediyorum.

Hayırlı olsun hocam, keyifli dinlemeler dilerim.

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.