Şimdi Ara

YÜKSEK GÖRÜNTÜ KALİTESİNE sahip uydu alıcısı tavsiyesi? (150. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.992
Cevap
95
Favori
432.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

İlk link'teki cihaza DreamOS yüklenebilir. İkinci link'teki cihaza yüklenmez. Benim tercihim ilk link'teki cihaz olurdu.

Android ve linux cihaz farketmeden, kullanılan eklentilere göre takılma yaşanabilir. Asıl olan, cihazları uygun eklentilerle kullanmaktır. Binlerce eklenti var. Kurduktan sonra sorun çıkarıyorsa, silip başka eklenti yüklemek gerekir.

=====================

* Ağırlıklı olarak uydu işlevleri kullanılacaksa, linux DreamOS & enigma2 işletimli cihazlar,
    * Ağırlıklı olarak iptv gibi medyatik işlevler kullanılacaksa, android cihazlar,
    * Uydu ve iptv işlevlerinin ağırlığı( %50 - %50 ) aynı ise, windows işletimli cihaz + uydu tv kartı bileşimi kullanılmalıdır.

=====================

Üçüncü guruptaki cihaz önerilerim ise;

* Bütçe kısıtı olan,
    * PC bilgisi olmayan yada android cihazı kullanmakta yetersiz kalacağını düşünenler içindir.

Yani üçüncü guruptaki cihazları edindikten sonra fazla bir beklentiye girmemek lazım gelir.

Alıntıları Göster
    Aliexpresste dreambox 525/900 ve zgemma h7s hariç dvb-s2/c-t2 çift tuner ve modül girişli E2 cihaz bulamadım.Aynı şekilde android yok.11.11 için ben de bakıyorum.Farklı E2 ve android alternatifi var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: thundere

Aliexpresste dreambox 525/900 ve zgemma h7s hariç dvb-s2/c-t2 çift tuner ve modül girişli E2 cihaz bulamadım.Aynı şekilde android yok.11.11 için ben de bakıyorum.Farklı E2 ve android alternatifi var mı?

Alıntıları Göster
    "dvb-s2/c-t2" olarak belirttiğiniz "çift tuner" tanımlaması, doğru bir tanımlama değildir.

Bu nedenle, cihazların tuner özellikleri için, önce doğru tanımları yazayım;

1. dvb-s2/t2/c için; yayın kablo girişleri, aynı tuner parçası üzerinde ise, "dvb-s2/t2/c combo tuner" olarak tanımlanmalıdır.

2. dvb-s2/t2/c için; yayın kablo girişleri, ayrı ayrı tuner parçası üzerinde ise, "dvb-s2 + t2/c" tuner'li olarak tanımlanmalıdır.

3. dvb-s2 için ; aynı tuner parçası üzerinde iki adet dvb-s2 girişi varsa, "dvb-s2 twin"( ya da "dvb-s2 ikiz" ) olarak tanımlanmalıdır.

4. dvb-s2 için ; ayrı ayrı tuner parçaları uydu cihazına monte edilmişse, çift tuner'li ya da dvb-s2 + dvb-s2 olarak tanımlanmalıdır.

* 1nci ve 3ncü tuner tiplerinde, yerine göre, uygulamaya göre ya da tuner çipinin özelliğine göre, bazı kullanım kısıtları söz konusu olabilir. Bu nedenle tuner tanımlarına yer vermek istedim.

=============================

1nci maddedeki cihazlardan bahsettiyseniz, aliexpress'te mevcut olanlar da onlar sanırım.

Android'e cihazlara alternatif olarak; Windows işletimli cihazlar alınabilir. Yalnız windows işletimli cihazlarda uydu yayınlarını izleyebilmek için, windows cihaza, usb porttan uydu tv kartı da bağlamak gerekir.( Windows media player + uydu tv kartı bileşimi )

Örneğin, şu parçalarla bu bileşim oluşturulabilir ;

Intel z8350 işlemcili set top box'lar ( HD )
    Intel j3455 işlemcili set top box'lar ( UHD )
    Intel n4100 işlemcili set top box'lar ( UHD )
    Intel j4105 işlemcili set top box'lar ( UHD )
    ( Bu cihazlardan biri )

+

TBS5580 uydu tv kartı bileşimi ile...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 8 Kasım 2018; 13:25:46 >

• quote:

"dvb-s2/c-t2" olarak belirttiğiniz "çift tuner" tanımlaması, doğru bir tanımlama değildir.

Bu nedenle, cihazların tuner özellikleri için, önce doğru tanımları yazayım;

1. dvb-s2/t2/c için; yayın kablo girişleri, aynı tuner parçası üzerinde ise, "dvb-s2/t2/c combo tuner" olarak tanımlanmalıdır.

2. dvb-s2/t2/c için; yayın kablo girişleri, ayrı ayrı tuner parçası üzerinde ise, "dvb-s2 + t2/c" tuner'li olarak tanımlanmalıdır.

3. dvb-s2 için ; aynı tuner parçası üzerinde iki adet dvb-s2 girişi varsa, "dvb-s2 twin"( ya da "dvb-s2 ikiz" ) olarak tanımlanmalıdır.

4. dvb-s2 için ; ayrı ayrı tuner parçaları uydu cihazına monte edilmişse, çift tuner'li ya da dvb-s2 + dvb-s2 olarak tanımlanmalıdır.

* 1nci ve 3ncü tuner tiplerinde, yerine göre, uygulamaya göre ya da tuner çipinin özelliğine göre, bazı kullanım kısıtları söz konusu olabilir. Bu nedenle tuner tanımlarına yer vermek istedim.

=============================

1nci maddedeki cihazlardan bahsettiyseniz, aliexpress'te mevcut olanlar da onlar sanırım.

Android'e cihazlara alternatif olarak; Windows işletimli cihazlar alınabilir. Yalnız windows işletimli cihazlarda uydu yayınlarını izleyebilmek için, windows cihaza, usb porttan uydu tv kartı da bağlamak gerekir.( Windows media player + uydu tv kartı bileşimi )

Örneğin, şu parçalarla bu bileşim oluşturulabilir ;

Intel z8350 işlemcili set top box'lar ( HD )
    Intel j3455 işlemcili set top box'lar ( UHD )
    Intel n4100 işlemcili set top box'lar ( UHD )
    Intel j4105 işlemcili set top box'lar ( UHD )
    ( Bu cihazlardan biri )

+

TBS5580 uydu tv kartı bileşimi ile...

Alıntıları Göster
    Evet komboyu kastettim.Uydu+Kablo tunerli.Modül girişi olma şartı işi bozuyor.Frasko ve Allemon combo ama enigma2/android değil ve modül girişi yok.Magicsee modellerinde de combo olan var ama modül girişi yok.
    Windows uydu alıcı anlamında kaba kalır.Combo tuner ve modül girişli E2 ve Android cihaz gerek.

• quote:

Evet komboyu kastettim.Uydu+Kablo tunerli.Modül girişi olma şartı işi bozuyor.Frasko ve Allemon combo ama enigma2/android değil ve modül girişi yok.Magicsee modellerinde de combo olan var ama modül girişi yok.
    Windows uydu alıcı anlamında kaba kalır.Combo tuner ve modül girişli E2 ve Android cihaz gerek.

Alıntıları Göster
    Windows işletimli cihazlar uydu alıcı anlamında kaba kalmaz. Çünkü bütün parçalar tv'nin arkasına monte ediliyor ve şimdiki medyatik işlevli uzaktan kumandalar cihazı görse de görmese de her yerden komut verebiliyor.

11.11.2018'de, j4105 işlemcili şu cihazı almayı planladım;
    https://tr.aliexpress.com/item/Beelink-kizler-X45-TV-Kutusu-Premium-Mini-PC-Intel-kizler-G-l-Celeron-J4105-6-GB/32918428962.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.260.4a263c00ICFtSg

Intel j4105 Gemini Lake zemini ;

* j4105 işlemci; donanımsal HEVC desteğine sahip olup, main 10 bit profiline kadar donanım hızlandırmalı olarak destek verebiliyor,
    * j4105 işlemci; donanımsal 4K çözünürlük desteği verebiliyor,
    * j4105 işlemci; windows 10 altında donanımsal dx12 destekli çalışıyor,
    * j4105 işlemci; Google VP8, VP9 codec'lerini donanımsal olarak destekliyor, çalıştırıyor, İleride çıkacak VP10 codec desteği de var.
    * j4105 işlemci; HDR10 video'lar donanımsal olarak destekleniyor,
    * Intel HD Graphics 600 ; Grafik işlemcisi( GPU ) görüntü kalitesi 10 numara,
    * Intel HD Graphics 600 ile 4;2;2 chroma sampling örneklemeli video'ları direkt çözme imkanı.

* İlaveten; her türlü ofis programı çalışıyor.
    * PC kullanır gibi kullanılabiliyor. İnternete de aynı PC kullanır gibi giriliyor. Aynı anda birden fazla iş yapılabiliyor.

Broadcom işlemcili 4K e2 cihazlar ortalama 275 Dolar'a malolmaktadır. 4K E2 cihaza 275 dolar verene kadar, 150 Dolar'a bu cihazı alıp, 100 Dolar'a USB porttan uydu tv kartı takınca, aradığın her türlü özelliğe sahip olmak mümkün oluyor.

Tabi bu işler biraz da deneyim ve uyduculuk vizyonuna sahip olmayı gerektiriyor.

Hasılı kelam; Maddeler halinde saydığım özelliklere sahip bir donanımı oluşturabilmek için, geçmişte en az 1000 dolar'lık HTPC'ye harcama yapmak gerekirken, bugün HTPC'nin yapacağı işleri, daha güçlü mikro donanıma sahip set top box tarzı 150 dolar'lık bu cihazla yapmak mümkün olmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 8 Kasım 2018; 18:17:57 >

• quote:

Windows işletimli cihazlar uydu alıcı anlamında kaba kalmaz. Çünkü bütün parçalar tv'nin arkasına monte ediliyor ve şimdiki medyatik işlevli uzaktan kumandalar cihazı görse de görmese de her yerden komut verebiliyor.

11.11.2018'de, j4105 işlemcili şu cihazı almayı planladım;
    https://tr.aliexpress.com/item/Beelink-kizler-X45-TV-Kutusu-Premium-Mini-PC-Intel-kizler-G-l-Celeron-J4105-6-GB/32918428962.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.260.4a263c00ICFtSg

Intel j4105 Gemini Lake zemini ;

* j4105 işlemci; donanımsal HEVC desteğine sahip olup, main 10 bit profiline kadar donanım hızlandırmalı olarak destek verebiliyor,
    * j4105 işlemci; donanımsal 4K çözünürlük desteği verebiliyor,
    * j4105 işlemci; windows 10 altında donanımsal dx12 destekli çalışıyor,
    * j4105 işlemci; Google VP8, VP9 codec'lerini donanımsal olarak destekliyor, çalıştırıyor, İleride çıkacak VP10 codec desteği de var.
    * j4105 işlemci; HDR10 video'lar donanımsal olarak destekleniyor,
    * Intel HD Graphics 600 ; Grafik işlemcisi( GPU ) görüntü kalitesi 10 numara,
    * Intel HD Graphics 600 ile 4;2;2 chroma sampling örneklemeli video'ları direkt çözme imkanı.

* İlaveten; her türlü ofis programı çalışıyor.
    * PC kullanır gibi kullanılabiliyor. İnternete de aynı PC kullanır gibi giriliyor. Aynı anda birden fazla iş yapılabiliyor.

Broadcom işlemcili 4K e2 cihazlar ortalama 275 Dolar'a malolmaktadır. 4K E2 cihaza 275 dolar verene kadar, 150 Dolar'a bu cihazı alıp, 100 Dolar'a USB porttan uydu tv kartı takınca, aradığın her türlü özelliğe sahip olmak mümkün oluyor.

Tabi bu işler biraz da deneyim ve uyduculuk vizyonuna sahip olmayı gerektiriyor.

Hasılı kelam; Maddeler halinde saydığım özelliklere sahip bir donanımı oluşturabilmek için, geçmişte en az 1000 dolar'lık HTPC'ye harcama yapmak gerekirken, bugün HTPC'nin yapacağı işleri, daha güçlü mikro donanıma sahip set top box tarzı 150 dolar'lık bu cihazla yapmak mümkün olmaktadır.

Alıntıları Göster
    Combo tuner de bu heralde?Bir tek modül( CI ) sorunu kaldı?

TBS5520SE Çok standart Evrensel Izlerken ve Kayıt için TV Tuner USB Kutusu DVB-S2X/S2/S/T2/T/C2/C/ISDB-T FTA TV PC

https://s.click.aliexpress.com/e/cqK9g6M0

• quote:

Combo tuner de bu heralde?Bir tek modül( CI ) sorunu kaldı?

TBS5520SE Çok standart Evrensel Izlerken ve Kayıt için TV Tuner USB Kutusu DVB-S2X/S2/S/T2/T/C2/C/ISDB-T FTA TV PC

https://s.click.aliexpress.com/e/cqK9g6M0

Alıntıları Göster
    TBS5520se değil !

TBS5580

==========================
    ==========================

Forum geneline;

Bu forumda, bu son mesajım idi. Başka soru sorulmaması ricasıyla...

Herkese hayırlı forumlar dilerim.

• Hocam daha önce sorulduysa kusra bakmayın. Konudaki bütün sayfaları okuyamadım. Sorum şu; 500-600 tl verip dreambox almak mı daha iyi yoksa dahili uydu alıcılı akıllı tv almak mı? Yeni nesil televizyonlar h.265 hvec destekliyor mu?

Edit: Hocam bi üstteki yorumunuzu yeni farkettim. Benim sorumu da cevaplasanız rica etsem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi millenium11 -- 9 Kasım 2018; 22:47:5 >
  • Atlanta 4K CI UHD veya Next Machina 3D
    Bu iki uydu alıcısından birini alacağım bu gece n11 indiriminden yararlanarak.
    Hangisini almalıyım?
  • emekli56 kullanıcısına yanıt
    2 cihazda görüntü kalitesi olarak vasat cihazlar, next eski cihaz zaten, atlanta için ise Turkey forum da yazılım desteği olmadığı için demediklerini bırakmadılar...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulusalonur

2 cihazda görüntü kalitesi olarak vasat cihazlar, next eski cihaz zaten, atlanta için ise Turkey forum da yazılım desteği olmadığı için demediklerini bırakmadılar...
    Bu cihazları seçme sebebim Teledünya+Uydu yayınlarını izleyebilecek olmamdı.
    Dediğim özelliklerde önerebileceğiniz bir cihaz var mı?
  • emekli56 kullanıcısına yanıt
    Teledünya konusuna yabancı olduğum için uyumlu cihazlar konusunda da maalesef bilgim yok.

• quote:

Teledünya konusuna yabancı olduğum için uyumlu cihazlar konusunda da maalesef bilgim yok.
    Valla ben de bu konularda çok iyi değilim.
    Yaptığım araştırmalarda Teledünya ve uydu yayınlarını ancak combo tunerli alıcılarda izleyebileceğimi öğrendim.
    O yüzden bu iki cihaza yönelmiştim.
  • İyi forumlar arkadaşlar.Evdeki Philips TV için görüntü kalitesi iyi kanal geçişleri hızlı uydu alıcısı almak istiyorum.

Teknoloji marketlerdeki uyduruk cihazlardan bir kaç tane aldım ama hiç birisi TV deki dahili uydu alıcısının kalitesini vermedi.

2012 model Philips'in yazılımı sorunlu olduğu için (kanal taşımak zor, silmek yok vb.)basit, sade, görüntü kalitesi iyi ve kanal geçişleri hızlı bir cihaz önerebilir misiniz.

Enigma 2 vb. özelliklerini kullanmayacağım.Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: mch26

İyi forumlar arkadaşlar.Evdeki Philips TV için görüntü kalitesi iyi kanal geçişleri hızlı uydu alıcısı almak istiyorum.

Teknoloji marketlerdeki uyduruk cihazlardan bir kaç tane aldım ama hiç birisi TV deki dahili uydu alıcısının kalitesini vermedi.

2012 model Philips'in yazılımı sorunlu olduğu için (kanal taşımak zor, silmek yok vb.)basit, sade, görüntü kalitesi iyi ve kanal geçişleri hızlı bir cihaz önerebilir misiniz.

Enigma 2 vb. özelliklerini kullanmayacağım.Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.
    Selamlar 4k uydu cihazı istiyorsan Telesystem ts ultra 4K alman lazım yok HD bana yeter dersen Kathrein UFS 913 Al ve geç sahibindende bir ara görmüştüm bu 2 cihazın üstüne resim kalitesi veren cihaz daha görmedim her iki cihazı kullanmış birisi olarak.

• ekrem.kolu kullanıcısına yanıt
    TV FHD. 4K desteği yok.Ama Kat 913'ü araştıracağım.Bulamazsak alternatif öneriniz varmıdır?Bir yandan da konuyu okuyorum.Genelde Broadcom işlemcili cihazlar üzerinde durulmuş.

• 913 ilk çıktığında evet görüntü kalitesi iyiymiş ama desteği kesildi, dm ve vu lar aldı yürüdü, görüntü kalitesi ve hız istiyorsanız enigma 2 cihazlardan şaşmayın, marka model farketmez bulabildiğiniz en uygun enigma 2 cihaz işinizi görür...

• quote:

913 ilk çıktığında evet görüntü kalitesi iyiymiş ama desteği kesildi, dm ve vu lar aldı yürüdü, görüntü kalitesi ve hız istiyorsanız enigma 2 cihazlardan şaşmayın, marka model farketmez bulabildiğiniz en uygun enigma 2 cihaz işinizi görür...
    Yanlış bilgi vermeyelim Görüntü kalitesi olarak 4K e2 cihazla kıyasladım UFS 913 HD görüntü performansı çok iyi idi...

• ekrem.kolu kullanıcısına yanıt
    http://www.turkey forum.com/satforum/showthread.php?t=708611

Siz iyi diyebilirsiniz ama cihazın incelemesini yapan kişi öyle demiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulusalonur -- 18 Kasım 2018; 22:56:14 >
  • quote:

913 ilk çıktığında evet görüntü kalitesi iyiymiş ama desteği kesildi, dm ve vu lar aldı yürüdü, görüntü kalitesi ve hız istiyorsanız enigma 2 cihazlardan şaşmayın, marka model farketmez bulabildiğiniz en uygun enigma 2 cihaz işinizi görür...
    Hız tamamda görüntü kalitesi olarak enigma2 cihazı nasıl tavsiye ediyorsunuz anlamadım katherin ufs913 görüntü kalitesi olarak çok iyi bir cihazdır kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    Cevabı bir üstteki mesajımda var.

• 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.