Şimdi Ara

YÜKSEK GÖRÜNTÜ KALİTESİNE sahip uydu alıcısı tavsiyesi? (132. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3.992
Cevap
95
Favori
432.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kala17

Cihaz öneriniz var mı peki?
    100 - 150 TL fiyat seviyesinden önerim yoktur.
  • ataseven1972 A kullanıcısına yanıt
    Bu ürün İP TV için önerilen bir uydu alıcısı izlenimi oldu bende. Ben İP TV özelliğini kullanmayacağım.
  • serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Bu beklentiler doğrultusunda önerebileceğiniz en ekonomik cihaz nedir peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kala17

Bu beklentiler doğrultusunda önerebileceğiniz en ekonomik cihaz nedir peki?
    Broadcom BCM7362 işlemcili cihazların, kanal geçiş hızı iyidir. 1 saniye civarı. Ayrıca görüntü kalitesi de iyidir.

Ancak bu işlemcili cihazlar yurtdışından getirtilebilir ancak... Aliexpress filan gibi yerlerden 70 dolar civarı alınabilir.
  • Arkadaşlar yarın bir uydu alıcı alacağım aklımda redline 7000 ile Korax IP Plus+ Maxx Hd var. Astra uydusunu izlemek istiyorum ama kayseride en az 150cm lik canak gerekiyor 350 tl fiyati var bu yuzden vazgectim. Yarin eve fiber baglatip bu iki cihazdan birini satin alacagim. Sizce hangisini tercih etmeliyim nedeniyle soyleyebilecek arkadaslara simdiden tesekkur ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kruegerfred

En son sürüm openpli orjinal 6.1 imajıda Meoboot'da çalıştırdım pkt vede . openatv kadar en az 12 imaj denedim .
    Putty ile baksam veya kendi infoları aynı hocam .
    Çinliler bi dolap çevirmişler dicem geliyo .

10inch 32gb rom 4gb ramli dual sim bi tablet almıştım . 8gb rom 2gb ram çıktıydı . Orjinal hale sokana kadar bir ay uğraşmıştım .
    Bide 120gb 2.5 inch hddyi 4TB diye sokmaya kalktılardı

Neyse 7401 veya değil ok gibi çalışıyor .
    orjinal dream 800hd için tune failed hatası olmayan imaj söyleyene uzun süre hayıır dua edilir disecq yok neyin tune failed i anlamadım bundan derdime vu zero alacam artık

• kala17 K kullanıcısına yanıt
    Ekonomik cihaz olarak filbox humax var bcm7359 islemci kullaniyor hepsiburada da 230 tlye 12 ay filbox hediyesi ile. 189 tlye de humax hd nano free var ve sunplus işlemci kullaniyor. İkisininde görüntü kalitesi güzeldir.

• quote:

Orijinalden alıntı: semihmurat

orjinal dream 800hd için tune failed hatası olmayan imaj söyleyene uzun süre hayıır dua edilir disecq yok neyin tune failed i anlamadım bundan derdime vu zero alacam artık

Alıntıları Göster
    hd800dm candır kullanmasını bilececen. ssl84d boot ile işe başla.

Alsana multiboot sistem meoboot ile yüklenmiş 8 imaj. istediğin zaman istediğini kullan.
    Tamamı sorunsuz.

Ana makinada BlackHole 2.1.7 ssl84d olacak. meoboot yükler devam edersin.
    Tüm imajların ssl84d olmalı.

• Merhaba;

https://tr.aliexpress.com/item/2017-Newest-DM525HD-2000DMIPS-processor-with-S2-C-T2-Triple-Tuner-Linux-Tv-512MB-RAM-512MB/32828242958.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.feFMqp

Linkteki cihazı almıştım dün geldi akşam çalıştırdım , yalnız dili Türkçe değil sadece Almanca ve İngilizce dil seçeneği var satıcıya mail attım , aşağıdaki dosyayı yüklememi söyledi. Bu konularda yeni olduğum için yanlış bir şey yapmak istemediğim için bilenlerden yardım bekliyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: o.eryılmaz

Merhaba;

https://tr.aliexpress.com/item/2017-Newest-DM525HD-2000DMIPS-processor-with-S2-C-T2-Triple-Tuner-Linux-Tv-512MB-RAM-512MB/32828242958.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.feFMqp

Linkteki cihazı almıştım dün geldi akşam çalıştırdım , yalnız dili Türkçe değil sadece Almanca ve İngilizce dil seçeneği var satıcıya mail attım , aşağıdaki dosyayı yüklememi söyledi. Bu konularda yeni olduğum için yanlış bir şey yapmak istemediğim için bilenlerden yardım bekliyorum..

Cihazın üzerinde gelen image; OpenATV image olup, satıcının size gönderdiği OpenPLI image göre kullanımı daha kolaydır.

Ayrıca, cihaza image yüklemeden önce sürücü( driver ) yükseltmek gerekmektedir. Gerçi driver'lar bazı image'ların içinde bulunmakta olup, image'la birlikte yüklenmektedir. Ancak hangi image'ın içinde güncel driver'ı da var, bunu bilemeyiz. Yüklerseniz, cihaz kuvvetle muhtemel kırmızı ışıkta kalacaktır. Yani hiç riske girmeyin, bana göre...

OpenATV image'a dil dosyası yüklemek için;

Kumandadan mavi tuşa basın, OpenATV'nin kendi paneline ulaşıp dil dosyasını cihaza indirip kurabilirsiniz. yada manuel de kurmak mümkündür.

Manuel kurmak için;

Önce buradan flashFXP'yi indirin ;
    _https://mega.nz/#!KBIE2AIC!ye19CmXBgdhSMso5qvnoeyXLMnQnvaBY3ZtyFWkWXW4

* Rar'dan çıkardıktan sonra, FlashFXP klasörünü C:\ altına atınız.

* FlashFXP klasörü içindeki; FlashFXP.exe dosyasını masaüstüne kısayol yaparak çalıştırabilirsiniz.

* Yada FlashFXP.exe dosyasından da direkt çalıştırabilirsiniz.

Crack 'lenmiş hazır dosyadır. Direkt çalışmaktadır.

=================================

Buradan Türkçe dil dosyasını indirin;
    _https://mega.nz/#!jd5kgA6J!-HsdXjY-KQ4BOwB6_YQ6MjEQTEKRV7xl9Z2NRWRwyrQ

FlashFXP ile /usr/share/enigma2/po dizini içerisine atıp, chmod 775 yapın ve cihazı restart ettikten sonra, kumandadan dil seçebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 21 Mart 2019; 14:7:17 >

• Üstadım cevaplarınız için teşekkür ederim. Birkaç sorum daha olacak malum ilk defa böyle bir cihaz kullanmaya başladım..

"OpenATV image'a dil dosyası yüklemek için;

Kumandadan mavi tuşa basın, OpenATV'nin kendi paneline ulaşıp dil dosyasını cihaza indirip kurabilirsiniz. yada manuel de kurmak mümkündür."

Kumanda ile OpenATV'nin paneline ulaştığımızda dil dosyası nasıl buluruz , Cihaz İnternete bağlı olmalımı ?

Birde Manuel yüklemede sanırım cihazı pc ye bağlayarak dil dosyası yükleniyor değilmi..
  • quote:

Üstadım cevaplarınız için teşekkür ederim. Birkaç sorum daha olacak malum ilk defa böyle bir cihaz kullanmaya başladım..

"OpenATV image'a dil dosyası yüklemek için;

Kumandadan mavi tuşa basın, OpenATV'nin kendi paneline ulaşıp dil dosyasını cihaza indirip kurabilirsiniz. yada manuel de kurmak mümkündür."

Kumanda ile OpenATV'nin paneline ulaştığımızda dil dosyası nasıl buluruz , Cihaz İnternete bağlı olmalımı ?

Birde Manuel yüklemede sanırım cihazı pc ye bağlayarak dil dosyası yükleniyor değilmi..
    1. Kumanda ile OpenATV'nin paneline ulaştığımızda dil dosyası nasıl buluruz , Cihaz İnternete bağlı olmalı mı ?

2. Birde Manuel yüklemede sanırım cihazı pc ye bağlayarak dil dosyası yükleniyor değil mi ?

===============================

1. Evet, Net'e bağlı olmalı. OpenATV addon paneli var. Kurcalarsan bulursun. Ben experimental image kullandığım için, OpenATV'de addon yolunu tam yazamıyorum.

2. Tabi ki PC'ye bağlı olmalı. İlk mesajımda C:\ nin altına atacağınızı belirtmiştim zaten...

• o.eryılmaz kullanıcısına yanıt
    selamlar. ben de clon dm520 kullanıyorum. eğer ilk kez böyle enigma cihaz kullanacaksanız tavsiyem iyice forumları okuyup biraz mantığını kavramanızdır. direk image yüklerseniz Serkan hocamın dediği gibi cihazı kırmızı ışıkta bırakabilirsinz ki bunu ben de yaptım:) gerçi sizin gönderdiğinz resimdeki image adında sim230 yazıyor. klon cihazla için uygun sanırım. yine de araştırın. inşallah memnun kalırsınız:)
  • Arkadaşlar 250 tl ye kadar uydu alıcısı tavsiye edebilirmisiniz. Kanal geçişi hızlı görüntü kalitesi iti bir cihaz bu fiyatlarda çok zorlarsak 300 de olur teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

1. Kumanda ile OpenATV'nin paneline ulaştığımızda dil dosyası nasıl buluruz , Cihaz İnternete bağlı olmalı mı ?

2. Birde Manuel yüklemede sanırım cihazı pc ye bağlayarak dil dosyası yükleniyor değil mi ?

===============================

1. Evet, Net'e bağlı olmalı. OpenATV addon paneli var. Kurcalarsan bulursun. Ben experimental image kullandığım için, OpenATV'de addon yolunu tam yazamıyorum.

2. Tabi ki PC'ye bağlı olmalı. İlk mesajımda C:\ nin altına atacağınızı belirtmiştim zaten...

Alıntıları Göster
    Serkan bey merhaba

Cihazı bir türlü PC ye bağlayamadım saatlerdir forumları okumaktan kafam bayağı karıştı, sizin yukarıda belirtiğiniz programı ve dil paketini indirdim fakat ne yaptıysam pc ile cihaz birbirini görmüyor sizden ricam sıra ile hangi işlemleri yapmam gerekiyor bağlantı için .

• quote:

Serkan bey merhaba

Cihazı bir türlü PC ye bağlayamadım saatlerdir forumları okumaktan kafam bayağı karıştı, sizin yukarıda belirtiğiniz programı ve dil paketini indirdim fakat ne yaptıysam pc ile cihaz birbirini görmüyor sizden ricam sıra ile hangi işlemleri yapmam gerekiyor bağlantı için .

Alıntıları Göster
    Dreambox'un aldığı IP'yi flashFXP'ye yazıyorsun. Cihazın aldığı IP'yi uzaktan kumanda ile girip görürsün zaten.

sonrası;

user; root
    password; dreambox

yazınca girmen lazım.

Ha birde iyi ki, dreambox almışsın. Bir de yanlışlıkla android cihaz alsaydın, halini düşünemiyorum.

Yani Linux cihazları PC'ye bağlamak son derece kolaydır.

Hasılı; senin eksikliğin, dreambox cihazı bağlayamamak değil, yeterli PC'ye bilgisine sahip olmamaktır.

Acele etme... Dreambox'u nasıl olsa PC'ye bağlarsın. Önce PC ve FTP kullanımındaki eksikliğini tamamlamaya çalış.

https://www.youtube.com/watch?v=0yKfnIoCGdQ
    https://www.youtube.com/watch?v=DntZp8Dl95A
    https://www.youtube.com/watch?v=6XXQgeRWWRw

• quote:

Dreambox'un aldığı IP'yi flashFXP'ye yazıyorsun. Cihazın aldığı IP'yi uzaktan kumanda ile girip görürsün zaten.

sonrası;

user; root
    password; dreambox

yazınca girmen lazım.

Ha birde iyi ki, dreambox almışsın. Bir de yanlışlıkla android cihaz alsaydın, halini düşünemiyorum.

Hasılı; senin eksikliğin, dreambox cihazı bağlayamamak değil, yeterli PC'ye bilgisine sahip olmamaktır.

Acele etme... Dreambox'u nasıl olsa PC'ye bağlarsın. Önce PC ve FTP kullanımındaki eksikliğini tamamlamaya çalış.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler serkan hocam. Çok yararlı bilgi.

• gustin kullanıcısına yanıt
    Next machina alabilirsin kanal gecis hizli ve goruntusu iyidir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

sonrası;

user; root
    password; dreambox

yazınca girmen lazım.

Alıntıları Göster
    Merhaba Serkan Bey,

PC ile Dreambox'a FlashXP ile bağlantı kuramadım. PC nin tarayıcısına dreamboxun ip sini yazdığımda cihaza bağlanıyor, nerede hata yapıyorum bir türlü bulamadım . OpenATV Türkçe dil dosyasını resimdeki menülerde aradım bulamadım dil dosya yolunu nasıl bulabilirim..

• quote:

Merhaba Serkan Bey,

PC ile Dreambox'a FlashXP ile bağlantı kuramadım. PC nin tarayıcısına dreamboxun ip sini yazdığımda cihaza bağlanıyor, nerede hata yapıyorum bir türlü bulamadım . OpenATV Türkçe dil dosyasını resimdeki menülerde aradım bulamadım dil dosya yolunu nasıl bulabilirim..

Alıntıları Göster
    İşte o sonu ...12 ile biten IP adresini, flashFXP'ye de giriyorsun. başka bir şeye ihtiyaç yok.

====================

OpenATV'nin mavi tuş la ulaşılan addon paneli değişikmiş... Plugins içine girip menülerde dolaş bakalım. Belki oradadır.

Yada image'da dil seçimlerinin olduğu yere gel. Orada alta renkli tuş seçimleri varsa, Türkçe dil dosyasını oradan da indirebilirsin.

Ben OpenATV image daha hiç kullanmadığım için ancak bu kadar yardımcı olabiliyorum.

• 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.