Şimdi Ara

YÜKSEK GÖRÜNTÜ KALİTESİNE sahip uydu alıcısı tavsiyesi? (131. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.991
Cevap
95
Favori
432.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kumanda her açıdan alıyormu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quatrros kullanıcısına yanıt
    Sixede sorayım kumanda her açıdan alıyormu

• alperen_69 kullanıcısına yanıt
    çekiyorda biraz fazla kırmızımtırak görüntüsü yazılım desteğinin 0 olması açısından işlemci boroadcom ama o yazılımla yazık olmuş....bence başka birşey al...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Mart 2018; 12:48:16 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Ne tavsiye edersin , ek özellik istemiyorum senin gibi sade tv kanalları izlenecek ekranda bozulma olmasın kumanda iyi çeksin vs , humax nano hd var ama bilgi çok az

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

Ne tavsiye edersin , ek özellik istemiyorum senin gibi sade tv kanalları izlenecek ekranda bozulma olmasın kumanda iyi çeksin vs , humax nano hd var ama bilgi çok az

humax nanonunda işlemcisi çöp netanın gözünü seviyim tamir ettirdim oh dedim....gözüm gönlüm tekrar açıldı...sti chipsetli cihaz bak bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

humax nanonunda işlemcisi çöp netanın gözünü seviyim tamir ettirdim oh dedim....gözüm gönlüm tekrar açıldı...sti chipsetli cihaz bak bence..

netayı zamanındada baya araştırmıştım ama o kumandası yokmu :) , sti işlemcili goldmaster 3030 var işte ondada donma sorunları vs var

• Yakın zamanda HUMAX UHD 4 TUNE+ 4K sahibi oldum. Aradığım öncelikler görüntü kalitesi , kanal geçişleri ve arayüz tasarımıydı. Kullandığım süre zarfında memnunum. Tek yaşadığım sıkıntı AMfi ile adaptasyonunu sağlamak. İlk başlarda uydu alıcıyı açtığımda amfi açılmıyordu tv açılıyordu sadece. Bu konu hakkında bilgi sahibi olana pek rastlamadım. Yardımcı olabilien olursa sevinirim.

Elimde Apple tv'de mevcut. tüm cihazlar kapalı iken apple tv'yi açtığımda amfi ve TV beraber açılıyor kapattığım zamanda beraber kapanıyor. Bu durumu uydu alıcı ile tam olarak başaramadım. Tüm cihazlar kapalı iken uydu alıcıyı açtığımda ilk önce tv sonra amfi açılıyor. Kapattığım zaman sadece tv kapanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles
    Görüntüler muazzam. Hocam biraz konu dışı olacak ama başımızdan geçen hikayeyi anlatayım. Pazartesi günü Philips 32PHS4132/12 HD Ready televizyon aldık. Kendinden uyduluydu. Televizyonu açtık kanalları ayarladık. Görüntü tam bir hayal kırıklığıydı. Netlik yoktu. Hemen geri verdik ve Samsung LT32E310MZ model 50 Hz FHD televizyon aldık hocam. Kendisinde uydu alıcısı yoktu evdeki Next YE-5000 HD CX alıcıya bağladık. 1080i 50 Hz'ye ayarladık ve çok memnun kaldık. Yine de az da olsa netlik sorunu var. Araştırdım ve alıcıda 667 MHz SUNPLUS SPHE1506C işlemci varmış. Çok da iyi değilmiş bunlar. Öğrendiğim kadarıyla STi işlemciler bu konuda çok daha iyiymiş. Araştırma yaptım ve Neta 6400 HD, Sunplus 14100-14200 modellerini buldum lakin bu modeller çok eski imiş ve de satılmıyorlar. n11'den Goldmaster HD-1040 PVR öneriliyor. 1080p'ye kadar destek var. Sizce bu alıcı nasıldır?

_https://urun.n11.com/uydu-alicisi/goldmaster-hd-1040-pvr-dijital-uydu-alicisi-P243535189

Bir de başka bir sitede bunları buldum ama dolandırıcı olabilirler mi?

_http://www.hepsidijital.com/sunny-14200-hd-multimedya-uydu-alicisi

_http://www.hepsidijital.com/neta-hd-6400-full-hd

Link'lerini verdiğiniz cihazları unutun. Çünkü STi işlemciler SD yayını ölçeklemede başarılıdır. Günümüzde yayınlar ağırlıklı olarak HD'ye geçti.

Sanırım uygun fiyatlı kaliteli görüntü veren bir cihaz alma niyetindesiniz. Broadcom serisi işlemciler, HD yayında daha başarılıdır. Broadcom'un en hesaplı işlemcisi, Broadcom BCM7358 nolu işllemcidir. Google'a Broadcom BCM7358 işlemcili cihazlar diye yazarsanız, yurtiçinde birkaç marka/model çıkacaktır.

• Arkadaşlar bizde digiturk hd ve dsmart hd mevcut, digiturkun görüntü kalitesinden memnun değiliz, 3 yıl önce digiturk aldığımızda bizi bu uydu kutusunu vermişlerdi, problemin bunda olduğunu düşünüyorum. Digiturk bayisine gitsem bu eski uyduyu bedavaya değiştirirer mi? Yeni cihazın 4K olması zorunda değil, yeterki yeni bunun yerine yeni makine versinler.

DT 9103 HD
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Orijinalden alıntı: metmax

zorabox 525HD için bugün kararımı vereceğim hocam. Bir de kabloTv mödül ile izleyebileceğim DVB-C tneri olan bir cihaz önerisinde bulunabilirmisin hocam. ya da her iki tunere de sahip bir cihaz da olur o daha da mantıklı olur. Dilediğim zaman KabloTv mödülü takarım, dilediğim zaman da dmart tivibu vs.

Önerdiğim link'teki cihazın yazılımını Maijar firması Linux "enigma2" diye belirtmiş.

Malum enigma2 olunca, cihaz yazılım tabanı OE2.0 sürümlü olmaktadır.

Oysaki, DMM firması, yazılım adını "DreamOS" olarak belirledi ve yazılım tabanını OE2.5 sürümüne çıkardı.

Yani alacağınız cihaz, DreamOS OE2.5 yazılımı ile gelmeli...

Bu bilgiler ışığında Maijar firmasına mail atıp, "DreamOS OE2.5" yazılımı ile gönderecek misiniz diye sormakta yarar var.

Gerçi cihaza sonradan DreamOS OE2.5 tabanlı yazılımı yükleyebilirsiniz. Ancak cihazın driver( loader sürümü )'ı düşük ise, yazılım yükledikten sonra, cihaz kırmızı ışıkta kalabilir. Kırmızı ışıkta kalsa bile cihaz yine canlandırılabilir. Ancak bir sürü uğraş olur.

================================

Şuradaki satıcı, cihazı "DreamOS" yazılımı ile satıyor. Sipariş verirken burayı da değerlendirmeye alınız ;
    https://tr.aliexpress.com/item/2017-DM525-HD-S2-C-T2-l-Tuner-Linux-TV-Uydu-Al-c-s-DVB-Media/32840133143.html?spm=a2g10.10010108.1000013.6.439fbfec0MiNy8&traffic_analysisId=recommend_2088_3_90158_iswistore&scm=1007.13339.90158.0&pvid=4b8e6fcf-fe75-4f8c-9cd1-fcefe88050d3&tpp=1
    Serkan bey , Merhaba tavsiye ettiğiniz cihaz ile linkteki cihazlar aynımı acaba birde aynı fiyat civarı alternatifler varmı ilginize şimdiden teşekkürler,,

https://tr.aliexpress.com/item/2017-Newest-DM525HD-2000DMIPS-processor-with-S2-C-T2-Triple-Tuner-Linux-Tv-512MB-RAM-512MB/32828242958.html

• quote:

Orijinalden alıntı: o.eryılmaz

Serkan bey , Merhaba tavsiye ettiğiniz cihaz ile linkteki cihazlar aynımı acaba birde aynı fiyat civarı alternatifler varmı ilginize şimdiden teşekkürler,,

https://tr.aliexpress.com/item/2017-Newest-DM525HD-2000DMIPS-processor-with-S2-C-T2-Triple-Tuner-Linux-Tv-512MB-RAM-512MB/32828242958.html

Alıntıları Göster
    Evet, aynı cihaz.

Aynı işlemcili alternatif cihazları ikinci planda düşünmek gerekir.

Çünkü DreamOS işletim sistemi, enigma2 işletim sisteminden daha yeni bir işletim sistemidir. Şimdilerde yazılıma ait bütün yenilikler DreamOS'a gelmektedir. Bu nedenle Dreambox almak avantajlıdır.

Diğer marka cihazlarda ise, enigma2 yazılım vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Evet, aynı cihaz.

Aynı işlemcili alternatif cihazları ikinci planda düşünmek gerekir.

Çünkü DreamOS işletim sistemi, enigma2 işletim sisteminden daha yeni bir işletim sistemidir. Şimdilerde yazılıma ait bütün yenilikler DreamOS'a gelmektedir. Bu nedenle Dreambox almak avantajlıdır.

Diğer marka cihazlarda ise, enigma2 yazılım vardır.

Alıntıları Göster
    Cevap içim teşekkür ederim , cihaz alırken işletim sisteminin DreamOS olmasına dikkat etmek gerekiyor anladım kadarıyla o zaman altaki cihaz alınabilir

https://tr.aliexpress.com/item/2017-Newest-DM525HD-2000DMIPS-processor-with-S2-C-T2-Triple-Tuner-Linux-Tv-512MB-RAM-512MB/32828242958.html?

• quote:

Orijinalden alıntı: o.eryılmaz

Cevap içim teşekkür ederim , cihaz alırken işletim sisteminin DreamOS olmasına dikkat etmek gerekiyor anladım kadarıyla o zaman altaki cihaz alınabilir

https://tr.aliexpress.com/item/2017-Newest-DM525HD-2000DMIPS-processor-with-S2-C-T2-Triple-Tuner-Linux-Tv-512MB-RAM-512MB/32828242958.html?

Alıntıları Göster
    Evet. Bunu satan firma aynı zamanda üretici firmadır.

• https://www.hm-sat-shop.de/hdtv-receiver-sat/dreambox/3319/dreambox-dm525-hd-combo-1x-dvb-s2-/-1x-dvb-c/t2-tuner-pvr-ready-full-hd-1080p-h.265-linux-receiver?c=36
    buradaki de orjinal olanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekiner57 -- 9 Nisan 2018; 13:37:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekiner57

https://www.hm-sat-shop.de/hdtv-receiver-sat/dreambox/3319/dreambox-dm525-hd-combo-1x-dvb-s2-/-1x-dvb-c/t2-tuner-pvr-ready-full-hd-1080p-h.265-linux-receiver?c=36
    buradaki de orjinal olanı
    Orijinal 525hd cihaz ile klon 525 cihaz arasında, sim kart farkı var.

Yani orijinal cihaz ile klon cihaz bire bir aynı donanıma sahip ve Çin'de fason üretim tesislerinde üretilmiş cihazlardır.

Sim karta gelince;

Orijinal cihazın sim kartı, DMM tarafından ruhsatlandırıldığı için, DreamOS image'lar direkt yüklenebilir.

Klon cihazın sim kartı, ruhsatsız olduğu için, DreamOS image'ların boot header bilgileri düzenlendikten sonra yüklenebilmektedir.

Sık sık image yükleyecek kullanıcıların orijinal cihaz almasında yarar var.

• Arkadaşlar kardeşimin Samsung TV'sinin dahili uydu alıcısıdan memnun olmadığımız için arayüzü kaliteli olan, görüntü kalitesi çok önemli olmayan bir uydu alıcı arıyorum boyutu farketmez fiyatı 120 lirayı geçmemeli. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Merhaba. Bebeğimiz yeni yürümeye başladı ve ışıkları dikkatini çektiği için sürekli receiver a gidip duruyor. Bu yüzden tv arkasına koyabileceğim mini bir uydu alıcısı almak istiyorum.
    Samsung PS51E450A1W model plazma TV kullanıyorum. Çok teknolojik bir tv değil. Alacağım uydu alıcıdan beklentim öncelikle görüntü kalitesinin iyi olması, kanal geçişlerinin hızlı olması, usb den film oynatması ve donma yapmaması. Evde internet kullanmıyorum.
    Bu şartlarda araştırdım; Next Black 2, Next 2000 FTA ve Goldmaster Platin arasında kaldım. Bu ürünler yaklaşık 100-150 TL aralığında. Fakat yorumlarda birinin iyi dediğine diğeri kötü diyor ve karar veremedim. Konuya vakıf arkadaşlarımın yardımını rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kala17

Arkadaşlar Merhaba. Bebeğimiz yeni yürümeye başladı ve ışıkları dikkatini çektiği için sürekli receiver a gidip duruyor. Bu yüzden tv arkasına koyabileceğim mini bir uydu alıcısı almak istiyorum.
    Samsung PS51E450A1W model plazma TV kullanıyorum. Çok teknolojik bir tv değil. Alacağım uydu alıcıdan beklentim öncelikle görüntü kalitesinin iyi olması, kanal geçişlerinin hızlı olması, usb den film oynatması ve donma yapmaması. Evde internet kullanmıyorum.
    Bu şartlarda araştırdım; Next Black 2, Next 2000 FTA ve Goldmaster Platin arasında kaldım. Bu ürünler yaklaşık 100-150 TL aralığında. Fakat yorumlarda birinin iyi dediğine diğeri kötü diyor ve karar veremedim. Konuya vakıf arkadaşlarımın yardımını rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
    Kötü diyenler haklı. Çünkü uydu cihazının hızlı çalışması için, cihazdaki işlemcinin de hızlı işlem yapan bir işlemci olması lazım gelir. Ayrıca kaliteli görüntüyü, kaliteli ölçekleme yapan işlemciler üretir.

100 - 150 TL aralığında, hızlı işlem yapan ve kaliteli görüntü üreten cihaz bulamazsınız.

• Cihaz öneriniz var mı peki?
  • next machine mini
  • 
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.