Şimdi Ara

YSK Neden 18.000.000 Fazla Oy Pusulası Bastı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar biliyorsunuz ki seçimler istenildiği gibi yapılamıyor.Hile hurda karışma olasılığı çok yüksek.Çoğu kişi de bu durumdan şikayetçi.

Böyle bir durumda 18.000.000 fazla pusula basılması nasıl açıklanabilir?

Edit:Lütfen kesinlikle art niye aramayın.Sadece asıl nedenini öğrenmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PadisahınSolTwixi -- 7 Ağustos 2014; 15:46:15 >

• 18.000.000
  • 18 milyon fazla pusula basılmasının izahı olamaz.
  • hadi diyelim yedek bastın ulan 18 milyon tane yedek mi basılır sanki oy kullanacakların yarısı geri zekalı
  • ysk açıkladı
    her sandığa 720 pusula basmışlar
    ama her sandıkta 720 seçmen olmuyor bazılarında 50-60 seçmen olabiliyor
    bu yüzden artmış
    yersen
  • Neommy atasözünü doğrulamak için basmışlar;
    " Bu ülkede her türlü yolsuzluk-hırsızlık kanunlar çerçevesinde yapılır, bu yüzden ABD'de olduğu gibi elinde silahla bankaya girip edebiyle banka soyanlara pek rastlanmaz ".
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektro_gadget

18.000.000

aynen hocam yanlış yazmışım.18000000 olacaktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: PadisahınSolTwixi

quote:

18.000.000

dostum kabahat senin değil ki

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak[Alper]

quote:

Orijinalden alıntı: PadisahınSolTwixi

quote:

18.000.000

dostum kabahat senin değil ki

belki bu haberi gördüysem bilinç altımda kalmış olabilir

• Hile yapılacak hile. Seçimde şaibe var.
  • Mesela diyelim 50.000 sandık var.Bir sandık max 400 kişi oy kullanacak diyelim.Bunlar max oy sayısına göre pusula paketlerı olusturuyorlar.Max 400 ise 450 tane oy pusulası bulunan paketler yapıyorlar.

Simdi gelelim asıl mevzuya.Bilmem nerdeki bir koyde 40 kisi oy kullansın bır sandıkta.Oraya da 450 oy pusulası olan paket gidiyor.400 oy kullanılacak sandıga da 450 oy pusulası olan paket gidiyor.

Bu nedenle oy pusulası sayısı fazla.Her sandıkta oy kullanılacak sayıya gore ayırmak zor olur,yapsalar bosa boyle laflar donmez ama cokta dusunmeye gerek yok.

Cunku oylar daha acılmadan sandık basında tum partı gorevlileri varken bos zarf sayısı sayılır.Oylar ondan sonra acılır,burda birseyler donmesı cok cok zor.Hle bu secımde chp-mhp birlikte,yanı her sandık basında Ihsanoglu'nun 2 tane oylarını koruyan kişi olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nfsworld -- 9 Ağustos 2014; 16:28:07 >
  • Ülkenin seçmen sayısı belli arkadaş illerde ilçelerdeki de belli devletin herşeyi ilerledi de ne hikmetse seçmen adedince pusula basıp dagitmak için yeterli kabiliyet yok "bakın çok enteresan"

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nfsworld

Mesela diyelim 50.000 sandık var.Bir sandık max 400 kişi oy kullanacak diyelim.Bunlar max oy sayısına göre pusula paketlerı olusturuyorlar.Max 400 ise 450 tane oy pusulası bulunan paketler yapıyorlar.

Simdi gelelim asıl mevzuya.Bilmem nerdeki bir koyde 40 kisi oy kullansın bır sandıkta.Oraya da 450 oy pusulası olan paket gidiyor.400 oy kullanılacak sandıga da 450 oy pusulası olan paket gidiyor.

Bu nedenle oy pusulası sayısı fazla.Her sandıkta oy kullanılacak sayıya gore ayırmak zor olur,yapsalar bosa boyle laflar donmez ama cokta dusunmeye gerek yok.

Cunku oylar daha acılmadan sandık basında tum partı gorevlileri varken bos zarf sayısı sayılır.Oylar ondan sonra acılır,burda birseyler donmesı cok cok zor.Hle bu secımde chp-mhp birlikte,yanı her sandık basında Ihsanoglu'nun 2 tane oylarını koruyan kişi olacak.

Hocam dediklerinizde sonuna kadar haklısınız fakat 18 milyon nedir ya?

• quote:

Orijinalden alıntı: Harley Quinn

Ülkenin seçmen sayısı belli arkadaş illerde ilçelerdeki de belli devletin herşeyi ilerledi de ne hikmetse seçmen adedince pusula basıp dagitmak için yeterli kabiliyet yok "bakın çok enteresan"

Aynen, çok ilginç bu olay!
    Normalde devletle bir işim olmaz, zaten işimin olmaması için özellikle dikkat ederim, eski Devlet ile ilişkilerimin kötü anılarından kaynaklanıyor bu tutumum, Hoşlanmıyorum bu devletten ve ona hakkımda bilgi vermemek için özel gayret sarfediyorum! Yasadışı birşey yaptığımdan değil, ama her işe burnunu sokan onda da hep yanlışıyla karşılaştığım bu devlet ve memurları hoşuma gitmiyor işte!
    Sağlık ocağına gidiyorum Devlet doktorumu söylüyor bilgisayar aracılığıyla, doktor önceki yıllardaki hastalıklarıma, ilaçlarıma anında ulaşıyor. E-devlet kullanıyorum arasıra, nerdeyse hiçbir resmi kuruma vermediğim halde ( ve devletin bana bunu yapma hakkını sağlıyan o yasaları yapanlar elime geçmesinler! ) cep telefonunuzun numarası şu, onaylıyormusunuz diye mesaj çıktı birkaç defa! Saçma sapan bir hastanede de avuç içi izim alındı 1 defa, sanki yeterince fişlenmemişiz gibi!
    Az çok bilgisayarlaşmış bir ülkeyiz. Kalkıp her sandıktaki seçmen sayısına uygun seçmen kartı basmak, bunu hesaplamak düpedüz bir aptalın bile düzenleyebileceği kadar kolay!
    18 milyon fazlalık bu ülke seçmenine seçimde yolsuzluk olarak dönecektir, bir aptal bile anlar bunu!

• neommy kullanıcısına yanıt
    Sınavlarda bile adına düzenlenmiş formları özel olarak basılmış kitapçıkları sınav salonunda sıranda hazır buluyorsun. Bunlarda güvenlik önlemleri ile okullara kadar taşınıp yine sınav sonu tutanakla kapatılıp güvenlik önlemiyle toplanıyorlar. Yani seçim işlemine benzer işlemler. Durum böyleyken sen seçmen sayısına göre pusula hazırlamak yerine sabit bir sayı baz alarak 20 seçmenlik köydeki sandığa bile 400 oy pusulası gönderiyorsan bu eleştiriye açık bir durumdur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.