Şimdi Ara

YOUTUBER DÜNYASI İLEYENİ TANIŞAN CENK(30): ''Ben mi yaşlanıyorum yoksa bunlar düz gerizekalı mı?''

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
2.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • YOUTUBER DÜNYASI İLEYENİ  TANIŞAN CENK(30):  ''Ben mi yaşlanıyorum yoksa bunlar düz gerizekalı mı?''

Youtube'da 1.5 milyon kere izlendiğini fark ettiği bir videoya merak edip tıkladıktan sonra bu akşam saatlerinde ilk kez Türk Youtuber camiasıyla tanışan Cenk Oycan(30), henüz şoku atlatabilmiş değil. Videonun kendisinde ve altındaki yorumlarda karşılaştığı gerizekalılığın boyutları karşısında dehşete düşen Oycan, "30 yaşında olduğum için mi böyle hissediyorum yoksa bu gördüğüm yaştan bağımsız bir gerzeklik mi?" sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor.

Her scroll'da dehşet büyüdü

18 dakikalık videonun tahammül edebildiği 3 dakikasından anladığı kadarıyla camianın önde gelen isimleri arasında bir kavga olduğunu ve meselenin henüz Türkçeyi tam konuşamayan 17-18 yaşlarındaki iki gerizekalı arasında geçen "kimin videosunda daha çok araba göründü?" mücadelesinden kaynaklandığını belirten makine mühendisi, "Ortada feno, trend, kitle, tepki gibi laflar dolanıyordu. O dünyaya uzak olduğum için konuyu anlamadım ama heralde komiklik yapmaya çalışıyorlar diye izlemeye devam ettim" derken, iki gerizekalının ciddi olduğunu fark etmesinin 1 dakika kadar sürdüğünü de açık yüreklilikle dile getirdi.

Video altındaki yorumlara baktığında yaşadığı şokun daha da büyüdüğünü ifade eden Oycan, laptop'un kapağını hızla kapatmadan önce geçen 2 dakikada yaşananları ise şöyle aktardı:

"İnternette ilk defa saçmalayan birilerinin videosunu izlemiyorum tabii. Ne bileyim Ajdar falan vardı en basitinden mesela ama o videoların altına yorum yapanlar genelde ya videodakiyle dalga geçerler ya da ne kadar eğlendiklerini falan anlatırlar. Bunun altındaki yorumlarda ise tam bir ciddiyet ve savaş hali hakim. Resmen bu iki gerizekalının taraftarları var ve bunlar için birbirlerine girmişler. O da yetmemiş başka gerizekalıların taraftarları da gelip 'Ediz dünkü bebe. Siz esas Berke'nin Cem'e kol gibi soktuğu videoyu izleyin' diye kavgaya karışmış. Sayfayı aşağı doğru indirdikçe her scroll'da gerizekalılığın boyutları da katlanarak büyüdü. Bi noktadan sonra videodaki çocuk normal bir insan gibi görünmeye başladı bile diyebilirim..."

"Ben de mi böyle olacaktım?"

Oycan, Türk Youtuber camiasıyla kısa süren temasından beri bir yandan "Yaşlandık mı lan acaba? Ondan mı bu kadar saçma geldi bana?" sorusuna yanıt aradığını belirtirken, diğer yandan 10-15 sene önce kendisinin de bu kadar gerizekalı olup olmadığını hatırlamaya çalıştığını da sözlerine ekledi.

"Yani tabii ergenlik biraz da mallık demek, hormonlar, daha oturmamış bir kişilik, sınav stresi falan hepimiz geçtik o yollardan ama bu derece mi maldım gerçekten? 16-17 yaşında olsam ben de böyle videolar mı çekmeye çalışacaktım? Daha beteri bunlardan birinin fan'ı mı olacaktım? Tek şansım o zaman sosyal medyanın olmayışı mıydı?" diyen Olcan, haber yayına hazırlandığı sırada annesiyle Facebook'tan konuşarak nasıl bir ergen olduğuna dair fikir edinmeye çalışırken, talihsiz makine mühendisine bu gerizekalıların daha da gerzekçe videolar çekmeleri için markalardan çuvalla para aldığı ise henüz söylenebilmiş değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C6E8D1DD4 -- 24 Ekim 2017; 10:5:20 >

• Bahsettiğiniz kişi siz misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yok hocam zaytung
  • Cenk'e kolay gelsin.
  • İLEYENİ nasıl bir şeydir hocam kelime sandım Allah aşkına düzelt şunu

• ss miğfer S kullanıcısına yanıt
    Boşluk bırakacak karakter kalmadı hocam

• Çok iyi olmuş gerçekten.İzleyince 50 iq düşüyor.Bunlarla şöyle 1 hafta geçirsem düşünme yeteneğimi kaybederim.Yeni nesilleri bu youtube rezilliğinden koruyalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cerade -- 24 Ekim 2017; 5:14:38 >
  • Cidden koruyalım hocam youtube geleceğin tv dünyası ve popülerliği artıkça da kendince değişime giriyor. İnsan bilincini salaklaştıran videoları trende taşıyorlar bu tarz videolara da daha çok reklam vermeye başladılar böylelikle youtuberleri böyle videolar yapmaya itiyorlar. Iq düşürücü videolar trendlerde yerini kaybetmezse...
  • Çok haklı bir konu birde Enes batur denen bir özürlü var yeğenim bile izliyor yahu bunu izleyen nesilden bir hayır gelmez resmen geri zekalılık. Bizim zamanımızda izlediğimiz çizgi filimler hep anlamlıydı.

• youtube'da böyle düzgün faydalı ideo yapmaya çalışanlar para kazanamıyor:

ama "youtuber" dedikleri, her gün boş boş video yayınlayanları (evet arkadaşlar yeni uyandım birazdan kahvaltı yapıp arkadaşlarla salona gidecez xDe - arka plan müziği taylor swift) milyonlar izliyor ve bu çocuklar para basıyolar.

• Türkiye'de son zamanlarda yaşanan gerilemenin boyutunu da gösteriyor sadece sanat, spor, hak, adalet, eğitim değil toplumun her alanında bu gerilemeyi görebilirsiniz.

Ne kadar boş insansan o kadar insan seni takip ediyor hiçbir manası olmayan öğretici eğitici bilgi verici boş beleş kanallar varsa hepsi popüler.

Zamanın gençleri diyeceğim ama çok hafif kaçacak maalesef hepsi böyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

youtube'da böyle düzgün faydalı ideo yapmaya çalışanlar para kazanamıyor:

ama "youtuber" dedikleri, her gün boş boş video yayınlayanları (evet arkadaşlar yeni uyandım birazdan kahvaltı yapıp arkadaşlarla salona gidecez xDe - arka plan müziği taylor swift) milyonlar izliyor ve bu çocuklar para basıyolar.

Yerli malı videosu ben de şimşek etkisi yaptı resmen. Farkında olmadan ülkemizin gelişmesini engelliyormuşuz.Bundan sonra mümkün olan her şeyi yerli malı alacam.Helal olsun bu adamlara.Spastik gibi videolar çekmek yerine insanları bilinçlendiriyorlar.

• Katılarak okuduğum yazı boyunca aklımda kalan tek soru.
    Kim bu Cenk Oycan? :D

Bilmediğim için acaba ironi mi yapıyor diyerekten konu sahibi mi diye sorasım geldi değilmiş.
  • Helal Cenk'e, oysa ki youtube'da Cenk'in yaşıtları 15-16 yaş kitlesi için şaklabanlık yapıyor :/. Yok yani sokakta görse bu yaş topluluğunu, muhatap olmaz küfür ederek uzaklaştırırlar.
  • quote:

bu solcu izmirli arkadaş değil mi

solcualr olarak toplanın para kazandırın hadi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• neytullah1 kullanıcısına yanıt
    Öyle birisi yok hocam ben 18 yaşındayım
    Sadece geleceğin tv dünyası, büyüyen tehlikeye karşı yazılmış bir yazı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C6E8D1DD4 -- 25 Ekim 2017; 10:20:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerkanHur

quote:

bu solcu izmirli arkadaş değil mi

solcualr olarak toplanın para kazandırın hadi

kendisinlyle tanışmıyorum ama sağcı birisi. milliyetçi birisi. bununla ilgili çok vidyosu var. hatta baya koyu sağcıdır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.