Şimdi Ara

Youtube un Adil kullanım kotasını doldurması nasıl önlenir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar konuyu yanlış yerde açtıysam özür dilerim.

Sıkıntımı kısaca izah edeyim.
    16mb sınırsız internet kullanıyorum.
    3 yaşında kızım var youtube den birşeyler izliyor açık bırakıyor gün boyu sürekli youtube açık kalıyor
    izlediği çoğu video yüksek kalite adil kullanım kotasını 15 gün içerisinde dolduruyor .
    ve eziyet başlıyor.

bunun için kendimce denediğim çözümler. youtube sayfasından görüntü kalitesini düşürmek. ve otomatik oynatmayı kapatmak. lakin sayfayı açıp kapayınca ayarlar bozuluyor tekrar yüksek kalite tekrar otomatik oynatma aktif hale geliyor.

bu durumu kontrol altına alabilmem için herhangi program vs bilen arkadaş var mı?

• Pc kullanıyorsanız, Magic Actions for YouTube™ uzantısı var chrome için. Arka planı koyulaştırıp, her açılışta video çözünürlüğünü düşürmek gibi bir çok ayar mevcut. sorununuza çare olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exodusium

Pc kullanıyorsanız, Magic Actions for YouTube™ uzantısı var chrome için. Arka planı koyulaştırıp, her açılışta video çözünürlüğünü düşürmek gibi bir çok ayar mevcut. sorununuza çare olacaktır.

teşekkür ederim
  • O bilgisayara netlimiter programını kurarak bağlantıyı ciddi oranda yavaşlatırsanız Youtube çözünürlüğü mümkün olan en düşük şekilde ayarlayacak ve kota kullanımı ciddi oranda düşecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardasarp

Arkadaşlar konuyu yanlış yerde açtıysam özür dilerim.

Sıkıntımı kısaca izah edeyim.
    16mb sınırsız internet kullanıyorum.
    3 yaşında kızım var youtube den birşeyler izliyor açık bırakıyor gün boyu sürekli youtube açık kalıyor
    izlediği çoğu video yüksek kalite adil kullanım kotasını 15 gün içerisinde dolduruyor .
    ve eziyet başlıyor.

bunun için kendimce denediğim çözümler. youtube sayfasından görüntü kalitesini düşürmek. ve otomatik oynatmayı kapatmak. lakin sayfayı açıp kapayınca ayarlar bozuluyor tekrar yüksek kalite tekrar otomatik oynatma aktif hale geliyor.

bu durumu kontrol altına alabilmem için herhangi program vs bilen arkadaş var mı?

Zamanında benimde çok araştırma yaptığım bir konu.Şu iki eklentiyi chrome mağzasından indirin kurun.videonun üstüne gelince tıklayınca çalışıyor.
    Disable Youtube™ HTML5 Player
    Flash block.
    Benim için en az chrome gibi bir tarayıcı niteliğinde faydalı bir eklenti.

• quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

O bilgisayara netlimiter programını kurarak bağlantıyı ciddi oranda yavaşlatırsanız Youtube çözünürlüğü mümkün olan en düşük şekilde ayarlayacak ve kota kullanımı ciddi oranda düşecektir.

Bu arkadaşın dediği daha mantıklı gibi. Dediğine katılıyorum. Hız düştüğü için zaten Tarayıcı en düşük çözünürlüğe otomatik olarak ayarlayacak. Zaten amaç en az kotanın gitmesi değilmi?
  • Diğer cevapları okuduğumda aklıma şu soru geldi? Film verisiin Flash formatında izlenmesi yada HTML5 formatta izlenmesi için Aynı çözünürlükte aynı kalitede izlendiğinde kullanılan veri miktarı değişiyormu?
  • Yanlış soruya cevap veryorum ama içimde kalmasın 3 yaşındaki çocuğun eline pc telefon tablet akıllı saat akıllı kalem akıllı tv vs verileMEZ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çocuk büyütüyormusunuz bilmiyorum ama bu tür şeyler ile çocuğun ev içinde rahat durmasını ancak başarabiliyoruz. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

Çocuk büyütüyormusunuz bilmiyorum ama bu tür şeyler ile çocuğun ev içinde rahat durmasını ancak başarabiliyoruz. :)

Bunu anlayabiliyorum ama bu durum sürekli olursa çocuğun annesi ve babası ekran olmuş oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Best Seller

Yanlış soruya cevap veryorum ama içimde kalmasın 3 yaşındaki çocuğun eline pc telefon tablet akıllı saat akıllı kalem akıllı tv vs verileMEZ

teknolojiden çocukları uzak tutmak pek mümkün değil.
    Çocuklar her şeyi izleyerek çok çabuk öğreniyor. ilk olarak anne babayı izliyor.
    Anne baba pc telefon vs kullanıyorsa çocuk onu heves edip kullanmak istiyor.
    buna engel olmaya çalışmak kadar acımasız birşey yok bence.
    ilk başlarda uzun süreli kullanıyorlar. biz de bu durumdan tedirgin olmuştuk ama zamanla hevesinin azaldığını gördüm.
    Şimdi 15-20 dk izleyip gidiyor benim sıkıntımda orada başlıyor kapatmıyor youtube tv gibi çalışıp duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardasarp

quote:

Orijinalden alıntı: Best Seller

Yanlış soruya cevap veryorum ama içimde kalmasın 3 yaşındaki çocuğun eline pc telefon tablet akıllı saat akıllı kalem akıllı tv vs verileMEZ

teknolojiden çocukları uzak tutmak pek mümkün değil.
    Çocuklar her şeyi izleyerek çok çabuk öğreniyor. ilk olarak anne babayı izliyor.
    Anne baba pc telefon vs kullanıyorsa çocuk onu heves edip kullanmak istiyor.
    buna engel olmaya çalışmak kadar acımasız birşey yok bence.
    ilk başlarda uzun süreli kullanıyorlar. biz de bu durumdan tedirgin olmuştuk ama zamanla hevesinin azaldığını gördüm.
    Şimdi 15-20 dk izleyip gidiyor benim sıkıntımda orada başlıyor kapatmıyor youtube tv gibi çalışıp duruyor.

Haklısınız tabi yani benim çocuğum vs yok nedir nasıldır bilmem sadece duyduğum kadarını iletmek istedim :)

• Youtube'a üye ol , ya da Gmail ile oturum aç. Oturum açtıktan sonra ayarlar kısmına gel orada istediğin kaliteyi seç ve otomatik oynatmayı kapat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karasoy

Youtube'a üye ol , ya da Gmail ile oturum aç. Oturum açtıktan sonra ayarlar kısmına gel orada istediğin kaliteyi seç ve otomatik oynatmayı kapat.

ok teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: karasoy

Youtube'a üye ol , ya da Gmail ile oturum aç. Oturum açtıktan sonra ayarlar kısmına gel orada istediğin kaliteyi seç ve otomatik oynatmayı kapat.

bence en ideal çözüm bu karasoy teşekkürler
  • Rica ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.