Şimdi Ara

YouTube, akışında şimdiye kadarki en ilginç özelliği test ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • YouTube, akışında şimdiye kadarki en ilginç özelliği test ediyor
    YouTube, akış bölümünde şimdiye kadarki en ilginç özelliği test ediyor. YouTube, renge dayalı video öneri özelliği sunmayı planlıyor. Platform, videonun ufak görseline ayarlanacak üç renk seçeneği sunacak; kırmızı, yeşil ve mavi yani RGB.

Ayrıca Bkz.YouTube Premium abone sayısı 100 milyon barajını aştı

Renge göre video önerisi

YouTube, akışında şimdiye kadarki en ilginç özelliği test ediyor
    YouTube’da kullanıcı ana ekranda videolara bakarken veya bir videoyu açtığında “Yeni bir şeyler mi istiyorsunuz?” sorusuyla karşılaşacak. Sorunun altında “Renge dayalı video akışı oluşturun ve gezinmenin keyfini çıkarın” yazan bir mesajla birlikte üç renk çıkacak. Kullanıcının seçtiği renkle uyuşan videolar öneri olarak sunulacak. YouTube, baskın tonu belirlemek için ufak resme mi bakıyor yoksa videonun tamamını inceliyor mu belli değil. Ancak,  kırmızı, mavi ve yeşil olmak üzere aralarından seçim yapılabilecek üç renk olacak.

YouTube’un renge göre video öneri özelliği çoğu kişiye tuhaf gelecektir ancak ana ekranlarını uygulama simgesi rengine göre düzenleyen kişilerin muhtemelen beğeneceği bir özellik olacak. Yeni özelliğin ne zaman yayınlanacağı belli değil.

Kaynak:https://9to5google.com/2024/02/04/youtube-color-feeds/

• EQ IQ gibi birçok içeriğe göre de renklendirme olmalı ... Niteliksizlik genelde niceliksel hedefler içindir ... Her çok izlenen size birşey katmaz farkındalık yaratmaz sorgulatmaz yerinizde saydırmaz bence hatta geriletir aptallaştırır ...

• bir yıldır kullanıyorum heralde, daha bir işimi görmüşlüğü yok

• Sen önce bir videoya girdiğimde aynı kanalın yüzlerce videosunu "öneri" olarak sunmayı bırak da ondan sonra bu gereksizliğe ihtiyaç duy

Kanal basmış parayı reklama veya youtube'a güzel para kazandıran bir kanal; o kanalın bir videosuna denk geldiysen zıctın. Öneri videolar dolup taşıyor o kanal ile, izlediğim videoların tarzı ille zerre alakası olmadığı halde

Bunu bile beceremiyorsun sen daha

Ne kadar poh olursa olsun Tiktok ve İnstagram bu konuda çok çok iyi

İçerik alışkanlığımı doğru analiz ediyor, yetmiyor üstüne de arada karşıt alakasız içeriklerden 1-2 tane de atıyor "bak böyle de bişey var" diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doruhüso -- 5 Şubat 2024; 13:8:49 >
  • Saçma. Önemli olan içerik ve kalitesidir. Sırf belirli bir rengi daha fazla kullanıyor diye o videoyu neden izleyeyim. Bu nasıl bir işsizliktir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DaRK_KniGHT_ kullanıcısına yanıt

Merhaba

• doruhüso D kullanıcısına yanıt

hocam kuzenin 2,5 yaşında ki otizmli olma ihtimali olan çocuğu var. annem hiç bir arama yapmamasına (yapmayı bilmemesine) rağmen, instagram ona otizm çocuk-otizm farkındalık vs etiketlerine sahip videoları karşısına çıkarmaya başlamış. çok emin olmamakla beraber, karşımıza çıkan reklamlarda uyguladıkları sistemi, instragram reels kısmında da uyguluyor olabileceklerini düşünüyorum

• DaRK_KniGHT_ kullanıcısına yanıt

Hocam Çin'in neresinden?

• Önce bizi dinleme özelliğini bırakın. Bir salon işletmecisiyim girişte büyük bir ekranımız var ve sabit olarak youtube açıktır ben varsam ben yoksam çalışanlarımız kullanıyor ama salonda insanlar arasında geçen her muhabbet önümüze düşüyor reklama düşüyor.

Boş vaktim çok diye sıf bunun eğlencesine ben karşısına kuruluyorum.

İnsanların ne konuştuğunu anlayabilecek ve anlatabilecek kadar dinliyor.
    Bazen öyle şeyler geliyor ki İnsanların ne dertleri varmış diyorum
    Kiminin derdi çok ufak oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EvMüdüresiii -- 8 Şubat 2024; 7:9:36 >
  • smart1978 kullanıcısına yanıt

İnternet insanların boş vakitlerini daha boş şeylerle doldurup kendine çekmek için var olduğu sürece bu ayrım yapılmaz.

şunu deneyimleyerek fark ettim ne kadar boş şeyler açıp izlersen sana bir tık daha boşunu önermeye başlıyor. Tamamen senin vaktini aklını gasp ediyor. Sosyal medya bağımlılığı dediğimiz şey bu yüzden var olsa gerek.

• Bana da geldi ama 2003 lü ismet İnönü ne alaka?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.