Şimdi Ara

YouTube'a ilk video yüklenmesinin üzerinden 12 yıl geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YouTube'a ilk video yüklenmesinin üzerinden 12 yıl geçti

Hayatımız öyle bir noktaya geldi ki artık YouTube'un olmadığı bir dünya hayal etmek oldukça zor. Bugün 24 Nisan, yani YouTube'a yüklenen ilk videonun üzerinden tam 12 yıl geçmiş durumda. Popüler platformdaki ilk video 24 Nisan 2005 tarihinde Türkiye saatine göre sabah 06:27'de Amerika'nın batı yakasında yüklendi.

İlk video "Hayvanat Bahçesindeyim" başlıklı 18 saniyelik bir klipti ve YouTube'un kurucularından biri olan Jawed Karim imzası taşıyordu. Karim, fillerin uzun hortumlara sahip olmasından bahsediyor gibi görünse de arkadaşı Yakov Lapitsky tarafından çekilen klip bugüne kadar 38 milyon kez izlenme başarısı göstermiş durumda.

Ayrıca Bkz.Hamamböcekleri neden PS4'ü seviyor?
    Dünyanın en büyük sitelerinden bir haline gelen YouTube, 2006 yılında Google tarafından 1.65 milyar dolar değerinde bir anlaşma ile satın alındı. Popüler video platformuna şu anda her dakika 300 saatlik video yükleniyor. Site yakın zamanda 4K ve 360 derecelik sanal gerçeklik (VR) dostu video akışları sunmaya başladı.

• ama Türkiye'ye sunucularını taşımıyor. Dibimizde Bulgaristan'da google sunucuları varken Türkiye'de yok

ondan sonra yurt dışı çıkış hızları pert

tabi bunun da nedeni Bulgaristan bundan 4-5 yıl önce köylere fiber internet getirirken bizim şu an büyükşehirlerde bile 8 mbps hızı destekleyemen yerler olması olabilir.

ibb nin zorla fiber kabloları söktürmesi de bir etken

16 milyonluk hollanda da 7 milyon sabit internet abonesi varken 75 milyonluk Türkiye'de 10 milyon sabit internet abonenin olması da bir etken.
  • İlk kez 2009 da girmiştim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrı bi dünya oldu hakkaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendi dandik klibi Türkiye'nin en çok izlenen videosu olsun diye Balıkesir'in çılgın eşşeklerini sildiren İrem Derici geldi aklıma... Gerçi ha eşşek ha maymun...

• quote:

Orijinalden alıntı: Cosster

Kendi dandik klibi Türkiye'nin en çok izlenen videosu olsun diye Balıkesir'in çılgın eşşeklerini sildiren İrem Derici geldi aklıma... Gerçi ha eşşek ha maymun...

zaten o kadını sevmezdim o olaydan sonra tümden soğudum...
  • Benim için Youtube, Çikita Muz klibi ile başlar. 2006 yılının nadide eserlerinden olan bu parçanın klibi, Youtube üzerinde 2009 yılı sonunda 20 milyon izlenmeye ulaşarak Türkiye'nin en çok izlenen ve yorum yapılan videosu olmuştur. Hiperstarımız sayesinde Youtube büyük bir katma değer kazanıp bugün 12 yılı devirmiştir. İlgili video silinip, ülkemizi temsil görevini balıkesir yöresine ait bir video ve sonrasında da farklı videolar devralmış olsa da öncü olarak Ajdar bence bir teşekkür plaketi haketmiştir.

• Ve halen en fazla Upload hızı 4

• Akıllı TV ve izlesene falan da vardı şu an akıllı tv kapalı sanırım .

Youtube büyük kolaylık çoğu programın basitçe anlatımı mevcut, sorunların çözümleri mevcut süper kolaylık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cosster

Kendi dandik klibi Türkiye'nin en çok izlenen videosu olsun diye Balıkesir'in çılgın eşşeklerini sildiren İrem Derici geldi aklıma... Gerçi ha eşşek ha maymun...

Bu olay gerçek mi?

• Youtube cidden çok güzel bir şey

• Zoo is gay yazmışlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

ama Türkiye'ye sunucularını taşımıyor. Dibimizde Bulgaristan'da google sunucuları varken Türkiye'de yok

tabi bunun da nedeni Bulgaristan bundan 4-5 yıl önce köylere fiber internet getirirken bizim şu an büyükşehirlerde bile 8 mbps hızı destekleyemen yerler olması olabilir.

16 milyonluk hollanda da 7 milyon sabit internet abonesi varken 75 milyonluk Türkiye'de 10 milyon sabit internet abonenin olması da bir etken.

Dikkatinizi çekerim bu ülkeye internet 2004 yılında geldi. Aynı yıl avrupada "DSL in tarihi" şeklinde yazılar çıkıyordu. 1995 yılında tüm dünyada milyonlarca geniş bant abonesi varken. Gram yatırım yapmayıp kiralık hatlar ile bizi çevirmeli bağlantıya mahkum bırakanlara sormak lazım bunu aslında.

Ayrıca mübarek şimdi herkeste bir cep telefonu var. Ki bizde masa üstü sistem de yaygın değil. Evlere internet almıyor insanlar. Zaten tek yaptıkları Facebook instagram youtube. Yani eve inteternet almıyor çoğu kişi. Her yerde taşıyabileceği internet varken eve mahkum kalmak onun açısından mantıksız tabi.

Oysa bizim gibiler de var. Her haltı yiyenler yani.

Bana göre suç halkta. Adamın cebinde İphone. Ama interneti yok, dakikası yok, kontörü yok. Yok da yok. Bak diğer illeri bilmem. Ama istanbulda kalabalık bir sokakta 3 kişiyi rastgele seç biri muhakkak böyle çıkar.

En çok o tiplere kızıyorum. Gelmiş bana asgari ücreti yakınıyor. E tamam ben de istiyorum asgari ücret artsın benim maaşım da artsın. Ama bunu senin söylemeye hakkın yok arkadaş. Asgari ücret az diyen adamın cebinde 3500TL lik telefon var ise tokatı yapıştırırım o ağza.

Ya şimdi sana sorarım. Kiracın var 3 aydır kira ödemiyor. Ya işte durumum yok falan diyor acıyorsun. Sonra bir bakıyorsun adam her gece alemlerde. Sen evde tavuk yemiyorsun o her akşam sucuklar mangallar. Senin bir taraflarından kan gelmiş. Aç yatmışsın eşşek gibi tuğlasını çimentosunu taşımışsın o evin. Adam kuförlere gidiyor. Bu bizzat ta başımıza geldi bastık sonunda tekmeyi defol dedik. ( Aynı numarayı başkasına çekmeye çalışmışlar da adamlar bunları bir dövmüş bir dövmüş. Ağız burun ayrı yere gitmiş. )

Böyle herifler asgari ücret az diyince küfredesim geliyor. O ücret ile ev geçindiren var terbiyesiz. Sen 3 aylık maaşı telefona yatırırsan yetmez tabi.

Ve hollanda ile bulgaristan kıyaslamasına gelince.

Hollanda Yüz Ölçümü : 41.543 km²
    Bulgaristan Yüz Ölçümü : 110.994 km²
    Türkiye Yüz Ölçümü : 783.562 km²

Bunu da dikkate almak gerek. Ama dediğim gibi asıl sebep en başta ülkemize interneti getirmeyen 90 lı yıllardaki %39000 enflasyonla bizi tanıştıran yetkililerdir. Tüm avrupadan 15 yıl geride başlayınca toparlaması zor oluyor doğal olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 25 Nisan 2017; 12:2:43 >

• Vay be!
  • En çok kullandığım Sosyal ağlardan biridir Youtube.

• 90 lara suc atiyorsun 80 lerdeki hayali ihracata laf yok . 70 te ambargolar yemisiz

50 - 60 arasi Nato ya yaranicaz diye kara yollarina gom parayi , oy alicam diye sacma yerlere sacma fabrikalar

90 lardaki adamlar ne yapsin ? 1938 den sonra bu ulke gram ilerlemedi

• quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

ama Türkiye'ye sunucularını taşımıyor. Dibimizde Bulgaristan'da google sunucuları varken Türkiye'de yok

Benim Bulgaristan vatandasligim var giderim her sene genelde. Dedigin gibi koyde akrabalar var ordaki internet bile bizim sehirdekilere on basar. Amerika, Avrupa diyorum ayri bir dunya tamamda.. Bulgaristan, Romanya, Polonya gibi bizim duzeyimizdeki ulkelerden bile geriyiz.

• nostalji kokan bir video 4:3 çekilmiş o yılda neyle çektilerse
  • Lütfen ama ya biz Dünya ülkesiyiz. Uzaya gönderdiğimiz uydu ların haddi hesabı yok.İlk astronot kınasını biz yaktık.Betonarme köprülerin geçiş ücretlerini garantileyen ilk ülke biziz.İnanılmaz bir yap işlet devret sistemi icat ettik s.ktiret sistemini biz bulduk.Eyyyy america kimsin sen söle bana kimsin.

• aycibin A kullanıcısına yanıt
    Kameralı küçük telefonlar vardı, onlarla çekilmişe benziyor. Onların ekranları da 4:3 olur. Tuşlar ekrandan daha büyük zaten

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.