Şimdi Ara

YORGUNLUĞA ÇARE NEDİR ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
1.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben aşırı derece yorgunlık çekiyorum. Akşamları 23:30 ile 00:30 arasında yatıyorum sabah 08:00 kalkıyorum ve sürekli masa başında çalışıyorum. Sabah kalktığımda sanki dayak yemişcesine yorgun ve her tarafım ağrıyarak kalkıyorum. Gün içerinde omuz.boyun hatta bazen bel ağrısı çekiyorum. şirket doktoruna bu durumu bahsettim bana sebze ve meyve yememi önerdi ancak bir iyileşme göremedim. Bu durum hakkında bilgisi olan ve tavsiye vermek istiyenlerden mesaj bekliyorum. Şimdiden Allah razı olsun.

• Merhaba.

Muhtemelen güneşten sonra uyanıyorsun. Güneş doğmadan önce kalk, namazını kıl, 2-3 tane İncir ve 7-8 tane Hurma ve 8-10 tane Çiğ Bâdem ye. Allah'ın izniyle 10 güne bu sorunun kalkar ve sabah güneş doğduktan sonra işe gidene kadarki zamanda uyumasan bile daha az uyku ile bile dinç olursun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuducuk -- 16 Ağustos 2012; 3:07:37 >
  • SPor spor spor. Dengeli beslenme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuducuk

Merhaba.

Muhtemelen güneşten sonra uyanıyorsun. Güneş doğmadan önce kalk, namazını kıl, 2-3 tane İncir ve 7-8 tane Hurma ve 8-10 tane Çiğ Bâdem ye. Allah'ın izniyle 10 güne bu sorunun kalkar ve sabah güneş doğduktan sonra işe gidene kadarki zamanda uyumasan bile daha az uyku ile bile dinç olursun...

Teşekkür ederim Allah razı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLADE66

SPor spor spor. Dengeli beslenme.

evet onu sürekli yapıyorum. günde 3-4 km koşuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SRKNKBSKL

Merhaba

Ben aşırı derece yorgunlık çekiyorum. Akşamları 23:30 ile 00:30 arasında yatıyorum sabah 08:00 kalkıyorum ve sürekli masa başında çalışıyorum. Sabah kalktığımda sanki dayak yemişcesine yorgun ve her tarafım ağrıyarak kalkıyorum. Gün içerinde omuz.boyun hatta bazen bel ağrısı çekiyorum. şirket doktoruna bu durumu bahsettim bana sebze ve meyve yememi önerdi ancak bir iyileşme göremedim. Bu durum hakkında bilgisi olan ve tavsiye vermek istiyenlerden mesaj bekliyorum. Şimdiden Allah razı olsun.

Bir arkadaş namaz kıl falan demiş, kıl yani iyidir namaz kılıp kötülük gören olmamıştır...

İşin sağlık kısmına gelince kendini silkelen ve kendini dinle eğer bir şeyler seni uyuşuklaştırıyorsa onlardan kurtul olmadı doktora git.

Ayrıca çağımızın rahatsızlığına da yakalanmışsın diyebiliriz, monotonluk şehir hayatı ve yeteri kadar oksijen alamamak, mümkünse gece geç saatlerde uyuyacağın zaman hazır yaz aylarındayken camdan kafayı uzat derin bir kaç nefes al kendini dinlendir, aldığımız oksijenin kalitesi çok düşük olduğu için ne kadar çok çekersen arada gelen oksijen seviyesi de yükselecek ve ciğerlerin dışında beynine gidecektir.

Vücutta magnezyum 300 den fazla yararlı tepkimeye yol açmaktadır, yemeklerden önce maden suyu iç yemeği azalt yaz aylarında hele yağlı yiyeceklerden uzak dur. İşe giderken bir günde farklı bir yol kullan ve her gün çıktığından saatte değil de yarım saat erken çık, yaşadığın yeri bilmiyorum ama git deniz kenarı tabi varsa otur iki dk soluklar kuşlara simit at. Şaka yapmıyorum farklı bir şeyler yap ve yürü bolca...

Yeni insanlarla tanışmaya çalış, bolca konuş çenen düşsün, beyinsel aktiviteler artacaktır. Bir kaç akşam eve girdiğinde PC açma.

Yaşadığın rahatsızlık: ATALET

Saygılar...

• Teşekkür evet yaşadığım yer denize 500 metre uzaklıkta. Arada bir çıkıyorum sağolsun belediyemiz çokta güzel bir park ve yaşam alanı yaptı ama dediğin doğru bunu değerlendiremiyorum hiç. İyice monotonlaştırdı iş hayatı bizi. Ben evde pc kullanmıyorum iş hayatında yeterince yoruyor diye. Ama televizyon var tabi ben televizyon izlemeyide azalyıyım. Tavsiyeler için teşekkürler
  • karaciğerinizde problem olabilir
    alt ve ast değerlerinize baktırın
  • hocam aslında sen yorgun değilsin halsizsin
    önceden bende bütün gün pc başındaydım sabah kalkınca sanki sabaha kadar tekme tokat dalmış birirleri bana o derece iğrençti yani
    sonra hem kilo verme vesilesi ile hemde can sıkıntısına koşuya çıktım yatmadan önce
    ilk hafta mahvoluyordum ölüyordum neredeyse ama üstünden bir ay geçti ara ara dinlendiğim zamanlarda oldu ama genelde hergün koştum.
    önceleri parktaki yolun yarısında kalan ben şimdi banamısın demeden git gel yapıyorum hem yoruluyorum hemde kolay uyuyorum. sabahları ağrı sızı kalmadı artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.