Şimdi Ara

YÖNETİCİNİN KEYFİ KALORİFER YAKMAMASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Evlendiğimizden Bu yana Oturduğumuz Evde hep Isınma sorunu yaşadık eski evimiz çok soguk kuzey cephe alt üst yanmıyordu

En sonunda bebeğimiz oldu ve hastalıklarımız eksik olmadığı için o evden taşındık şimdiki evime gecen sene 

Bu evim ara kat güney cephe, merkezi sistem bir ev. geçen sene çok güzel ısındık eski evimizde kat kat giyinir kombi yanardı+ ufo yanar hala tık demezdi.

bu evimizde geçen sene kısa kollu ile duruyordum kışın ilk defa.. 

ailecek rahat bir nefes aldık sıcak ev gibisi yok gerçekten ve üstelik eski evimizden daha az faturalar ödedik hemde bütün kışı sıcacık gecirdik 

Şimdi gel gelelim bu seneye merkezi sistem de havalar - derecelere düşenene kadar gündüz yanar öglen kapanır akşam yanar gece kapanır

Havalar eksiye düşünce gece asla kapanmaz ılık ayarda yanardı hep. öğlende öyle 

1 haftadır bulunduğum şehirde havalar geceleri - düştü yarın kar yağışı bekleniyor ve bugün hava şu an 3 derece gece -5 derece. 

Fakat kaloriferler ilk yandığı zaman ki gibi yanıyor. gündüz 7 de yanıp 10 da sönüyor

Akşam 5 de yanıyor 10 da sönüyor.. toplamda 7 8 saat yanıyor bu havada 

ev ısınmıyor, geceleri eksi dereceye düştüğü için ev sabaha kadar 4 5 derece soğuyor ve sonra ısınması çok zor oluyor..

Tam ısındı derken yine söndürüyorlar bir de güneş yok ise vay halimize... 

Geçen seneye göre evim şu an 5 6 derece düştü 

Geceleri soguk olduğu için oğlumuz hastlandı malesef

Önce kapıyıca ilettik durumu benlik bir şey yok dedi eşim daha sonra biraz üsteleyince apartman eksideymiş . kalorifer sürekli yanınca elektirik çok geliyormuş ek masraflar çıkmış bu yıl vs vs bir şeyler demiş 

yönetici şu an yanması gerektiği halde keyfi yakmıyor.. bana üşüyorsanız ufo yakacaksınız dedi ters ters konuştu üşümeyi geçtim ev buz gibi oldu.. 

Bugün hava ilk defa bu kadar düştü ve kar atıştırıyor halen aynı kaloriferler ve evimiz buz gibi oldu

bir kaç kişi daha bu durumu ilettiği halde oralı olmuyor geçiştiriyor daha nasıl soğuyacak bu havalar bulunduğm memlekette bilemiyorum

Tam sıcağa kavuştuk derken yöneticinin keyfi ve apartman eksi de olduğu için yaktırmaması bizi mağdur etti napabiliriz bilmiyorum.. sıcacık evimden eser yok şimdi. :( 

• Havalar 15 derecenin altina dustugunde kazan yanmasi gerekir. Kazaniniz eger cok eski bir kazan degilse muhakkak otomasyon sistemiyle kontrol ediliyordur. Orda konfor sicaklik ayari 21 in altinda olmamasi gerekir. Yonetici bilerek kazani off konumuna aliyorsa zabitayi arayip sikayette bulunun hemen ilgilenirler. Yasal olarak yakmasi gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.