Şimdi Ara

[YÖNERGE & VIDEO] Samsung Galaxy S4 [i9500] | Root | Recovery | Kernel | ROM | ROM Cleaner (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
651
Cevap
17
Favori
57.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: smart1978

Ingilizcen varsa xda gibi bircok sitede anlatilmaktadir veya destek bulabilirsin...

Kendim custom rom larda ureten degil somuren kesimdeyim.

:) saolasin... ama bulabildigim anlatilanlari denedim... olmadi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SuSeL

Acemi bir Android kullanıcısı olarak bir kaç farklı yöntemle cihazımı rootlamaya çalışıp başarısız olmuştum. @Xphoid'in ikinci mesajda anlattığı yöntemle kolayca hallettin. Teşekkürler.

cok tesekkur ederim.... (keske bu forumda da tesekkur butonu olsa )
  • Rom root kernel falan bunlarin farki ne abi ? Ben simdi yapmak istiyorum ama cok yeniyim ilk android cihazim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayirli olsun ;)
    Katkimiz olursa ne ala

• ozellikle deneyimlerinizle sizden konuya katkilar gelirse cok sevinirim...

Samsung dunyasina girerken sitenizden cok faydalandim... tesekkurler...
  • Hocam bu JIG aparatına nereden ulaşabiliriz ?

Yardımcı olabilir misiniz ?
  • Hocam konu süper olmuş. Ellerinize sağlık diyorum. Bizim de destek olabileceğimiz bir husus olursa her daim destekçiniziz. Kolay gelsin ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xphoid

ozellikle deneyimlerinizle sizden konuya katkilar gelirse cok sevinirim...

Memnuniyetle hocam :)

Benim odin ve cwm kullanma videolarimi koyabilirsin hocam
    Her ne kadar s2 uzerinde yapilmis olsa da tus kombinasyonları ayni oldugu icin her türlü samsunga oluyor

• Yeni kullanicilara pek yardimci olunmuyo sanirim :))

• walla hakkimi yediniz... sirf sizin sorunuz icin SSS konusunu guncellemekle ugrasiyordum... sanirim tum cevap orda :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: noyancelebi

quote:

ozellikle deneyimlerinizle sizden konuya katkilar gelirse cok sevinirim...

Memnuniyetle hocam :)

Benim odin ve cwm kullanma videolarimi koyabilirsin hocam
    Her ne kadar s2 uzerinde yapilmis olsa da tus kombinasyonları ayni oldugu icin her türlü samsunga oluyor

tesekkur ederim, memnuniyetle koyacagim... bende ilk onu izlemistim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: emperor1907

Hocam bu JIG aparatına nereden ulaşabiliriz ?

Yardımcı olabilir misiniz ?

Kendin de yapabilirsin.

http://galaxys2root.com/galaxy-s2-hacks/how-to-make-a-usb-jig-for-your-galaxy-s2/
  • Hayırlı olsun .çok güzel bi konu olacak gibi . Note 2 nin konusu gibi olursa mukemmel ollur bi ara takip ediyodum super konuydu adamlar pdf hazirlamis telefonla ilgili kac sayfalik :) buradada olur ins
  • quote:

walla hakkimi yediniz... sirf sizin sorunuz icin SSS konusunu guncellemekle ugrasiyordum... sanirim tum cevap orda :)

şaka yapıyorum hocam :D çok sağolun valla emeğinize :D
  • Müthiş bir başlık olacak gibi..

Xphoid çalışmalarında başarılar..
  • Teşekkür ederim...

Ayrıca, konuya video'lar eklenip bazı güncellemeler ve eklemeler yapılmıştır...
  • quote:

CUSTOM RECOVERY YÜKLEME

@noyancelebi'ye videoları ile sunmuş olduğu büyük katkı için çok teşekkür ederim...

Custom Recovery cihazımızda;

• Rom, Kernel, Recovery içeren ZIP dosyalarını flashlama,

• Nandroid Backup alma (tüm sistemin olduğu gibi yedeklenmesi, yanlış giden birşey olduğunda yedekleme anına geri dönülmesi için kullanılır... Cankurtarandır!)

Not: Video'daki cihaz S2 olmasına rağmen, genel prensipler itibarı ile CWM kullanımı aynıdır. Tek fark yönerge'de kurulumunu anlattığım CWM versiyonunda dokunmatik (touch) özelliği aktive edilmiştir. Ses açma/kapama tuşu ile menüler arası dolaşıma ek olarak ekran üstünden de parmağınızı kaydırarak menülerde gezebilir, ekranın en alt sağında ki tuş (enter tuşu) ile seçimleri yapabilirsiniz.

• Her türlü temizleme (wipe) & formatlama işlerinde kullanılır.

Wipe&Format Kullanımları

Yeni bir custom ROM flashlarken veya varolan custom ROM'u güncellerken aşağıda şuanlık mevcut recovery olan CWM'den iki çeşit temizlik işlemi yapılabilinir...

1) Full Wipe; Temiz Rom Kurulumları için Cache ve Dalvik Cache’in temizlenmesi, System ve Data’nın formatlanması.
    Herhangi başka bir sıkıntı olmadığı sürece; ya bir Custom ROM’dan tamamen başka bir Custom ROM’a geçildiğinde yapılması gerekir, yada bizim örneğimizde Samsung yazılım için güncelleme yayınladıysa (ör: XXUAMDE ->XXUAMDK) ve kullanmakta olduğumuz Custom ROM yeni yazılım baz alınarak güncellendiyse yapılması sağlıklı olur.

2) Dirty Flash için kısmi temizlik; Cihazı tamamen sıfırlamadan güncelleme yapmak istediğimizde sadece Cahce, Dalvik Cache’in temizlenmesi (wipe) ve System’in formatlanması.
    Datalara dokunmadığımız için cihazı başlattığınızda ana ekranda ki ikonlarınız, widgetlarınız, vs. hepsi kalır.

XDA forumlarında RECOVERY ile ilgili birkaç başlık görebilirsiniz, fakat ben burda;

@Chenglu tarafından dokunmatik özellikleri (touch) aktive edilmiş ve şuan için exFAT extSdCard'ı TEK destekleyen CWM Bazlı Recovery 6.0.3.2-2 [15.05.2013] Recovery'i öneriyorum.

Fakat dilerseniz XDA'den diğer Recovery dosyalarını da indirip, aşağıda ki yöntemle ODIN'den yükleyebilirsiniz.

RECOVERY KURULUM YÖNERGESİ:

1) Aşağıdaki linkten kurulum dosyasını direkt indirin (dosya Zip’li ise çıkartın; dosya ismi “tar” veya “tar.md5” uzantılı olmalı)

CWM Bazlı Recovery 6.0.3.2-2

2) İndirmiş olduğunuz RECOVERY dosyasını, Odin Klasörü içine kopyalayın.

3) Telefonunuz USB ile bağlıysa bilgisayara; bağlantıyı kesin.

4) Odin’i çalıştırın (KIES’in arka planda çalışmadığından emin olun... birbirlerini pek sevmedikleri söyleniyor)

5) Odin’de solda bulunan menülerde SADECE ve SADECE “Auto Reboot” ve “F. Reset Time” kutularının işaretli olmasına DİKKAT edin... “Re-Partition” kutusunun işaretli OLMADIĞINI tekrar KONTROL EDİN!

6) Odin’de sağda bulunan menülerden PDA düğmesine basın.

7) Açılan pencerede Odin klasörüne kopyaladığınız RECOVERY dosyasını seçin.

8) Telefonunuzu kapatın.

9) Download Mod’a getirin telefonu (3 tuşa aynı anda basıp (Güç+Home+Ses Kısma) telefon açıldıktan sonra gelen uyarı ekranında “Ses Açma” tuşuna basıyoruz.)

10) Telefonunuzu, USB Kablosu ile bilgisayara bağlayın.

11) Odin’de bağlandığınızı ID:COM altındaki kutucuğun maviye dönerek “xx:[COMxx]” yazmasından kontrol edebilirsiniz.

12) Herşey hazırsa “START” düğmesine basıp arkanıza yaslanın...=) Yukarda yeşil kutucuk içinde “PASS” yazısını gördüğünüzde zaten telefonunuz reboot etmeye başlamış olacak ve Custom RECOVERY yükleme işlemi bitmiş olacak.

Not: Gerektiğinde Custom Recovery’e yukarıda bahsedilenden farklı bir kombinasyonda 3 tuşa aynı anda basarak girebilirsiniz... (Güç+Home+Ses AÇMA tuşları)

Yukarda anlattığım yönerge de her ne kadar cihazımıza sadece Recovery kurmuş olsak da, geliştiriciler tarafından tek dosya (xxx.tar veya xxx.tar.md5) olarak sunulan: Recovery, Kernel ve ROM'ların hepsi aynı yöntemle kurulabilinir.

Samsung cihazlara Odin ile tek dosya nasıl atılır'ı gene @noyancelebi'nin anlatımı ile aşağıda izleyebilirsiniz

Arkadaşım Mrb.
    Yukarda yazdıklarını aynen yaptım.Ve rootlamak için CWM e girdiğim zaman,Yeni CWM nin gelmediği,sadece 3-4 secenek bulunan Standart CMW oldugunu gördüm.
    Yani Yukardaki Odinle Yüklemede anlattıkların işe yaramadı.
    Ne tavsiye edersin.
    Acaba Direk Odinle ROOT dosyasını yüklesem olurmuki?
    tşk

• Güzel çalışma elinize sağlık,
    yakın zamanda inş. katılacağım..
  • dostum, bazen karşılaşılan bir problem...

DÜZELTME: Sıralamayı yanlış vermişim (17.05.2013)

Mevcut Custom Recovery'e gir, Wipe Cache yap -> Odin'le Recovery flashla ama "Auto-Reboot" opsiyonunu kapat iş bitince telefonu kapat... pili çıkar... tak ve direk CWM'ye gir...

Bu arada CWM yüklemden direk ODIN'den kernel yükleyip rootlayabilirsin ama eninde sonunda CWM gerekecek...

EDIT: Dostum, yukarda dediğimi yap ama aşağıda ki linkte ki yeni CWM dosyasını indir ve Odinden flashla... Konuda ki dosyayı da bununla değiştiricem...

http://d-h.st/Abl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xphoid -- 17 Mayıs 2013; 10:42:21 >
  • Kullanılan recovery ilgili başlık altında daha gelişmiş ve stabil olan PhilZ Touch [Gelişmiş CWM Versiyonu] ile güncellenmiştir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.