Şimdi Ara

Yol Veren Sürücüye Nasıl Teşekkkür Edeceğini Bilen Yayalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
2.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/227872/yol-veren-surucuye-nasil-tesekkkur-edecegini-bilen-yayalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T.GhostNetwork -- 1 Kasım 2014; 15:13:11 >

• Video görünmüyor hocam, ayrıca geçenlerde facebook ta izlemiştim sanırım Rusya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bumerang35

Video görünmüyor hocam, ayrıca geçenlerde facebook ta izlemiştim sanırım Rusya.

Ekleyemedim bir türlü olmadı ancak link verdim tekrar deneyin evet Rusya.
  • Darısı YURDUM SÜRÜCÜSÜNE ve YAYALARINA!!!

Bi Rusya kadar olamıyorsak yazıklar olsun!!!

Bir yayaya yol vermenin ve Karşılığında teşekkür edilmesi son derece normal bir durumken bizde maalesef ütopik bir hadiseye dönüşüyor..

Bir gün biz de böyle oluruz dilerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hassey -- 1 Kasım 2014; 17:03:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hassey

Darısı YURDUM SÜRÜCÜSÜNE ve YAYALARINA!!!

Bir yayaya yol vermenin ve Karşılığında teşekkür edilmesi son derece normal bir durumken bizde maalesef ütopik bir hadiseye dönüşüyor..

Bizim burada yol verince arkadaki dövücek gibi kornaya basıyor .Saygı olsa ülkemde kaza oranı yarılara kadar düşer.Ben kendime düşeni yapmaya çalışıyorum herkes gösterir inş. o çabayı
  • quote:

8 yıllık ehliyetim var yayalarda çoğunda yol verildiğinde mimiklerle, elle falan bir şekilde teşekkür edildiğini görüyorum da, daha geçen gün ilk defa hatalı önüme kıran bir sürücünün dörtlülerini yakıp özür dilediğine rastladım.
  • Geçen yaz Alanyada yaya geçidinde durdum. Karşıya geçen bütün turistler elleriyle teşekkür ettiler.
  • quote:

türkiyede sıkıyosa yaya'ya yol ver valla arkadan toslayı verirler
  • Bi de kendisine yol verilince havalara giren, normalden yavaş hareket eden yayalar var
  • Bizde öküz çok olduğu icin bu gibi insanlık lar bize çok uzak. Önüne çıkacak arabaya rahat gecsin diye yol veriyorsun. Suratına bakmadan dònüyor ayılar. Elin rusyasında da flasòrle bile teşekkür ediyorlar. Birgün bizde de olur umarım.
  • Tamamen empati olayı aslında. Yayayken bana yol verenlere mutlaka selam verir teşekkür ederim. Ve araç kullandığımda da çoğunlukla araç ve yayalara yol veririm, onun huzuru bile yeter.

Ama güzel ülkemde insanların 3 saniye kaybedip insanlara yardım etmek, iyilik yapmak gibi bir fırsatta gözleri yok. Kornalar kornalar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: thesnakesabo

Tamamen empati olayı aslında. Yayayken bana yol verenlere mutlaka selam verir teşekkür ederim. Ve araç kullandığımda da çoğunlukla araç ve yayalara yol veririm, onun huzuru bile yeter.

Ama güzel ülkemde insanların 3 saniye kaybedip insanlara yardım etmek, iyilik yapmak gibi bir fırsatta gözleri yok. Kornalar kornalar...
    Atomu parçalamak kadar zor değildir bir teşekkür..
  • Aksine bizde yol kenarındaki suyla milletin üzerini ıslatıp eğlenen pustlar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dinocan Gökçek

Aksine bizde yol kenarındaki suyla milletin üzerini ıslatıp eğlenen pustlar var.
    geçen bir yaya hiç bakmadan yola atladı yaya geçidinde panik fren sıfır zor durdum. Burası yaya geçidi diyor bir de kadın. Nerede yaşadığının farkında değil galiba bende burası türkiye diyecektim de arkadakiler kornaya asılmaya başladı çoktan bastım gittim. Neyseki frenleri sağlam arabaya biniyorum benim yerimde eski freni tutmayan bir araç olsaydı hanımefendi bacağını falan kırardı herhalde. İşin kötü yanı yaya geçidi olunca suçta bana(ya da sürücüye) kalırdı.
    İnsanın bir yaya geçidinde bekleyip gelen mercedes-bmw'nin önüne atlayası geliyor böyle düşününce

Not: Normalde yol vermeyen birisi değilim ama akan trafikte hiç sağına soluna bakmadan yola atlayan yayaya da alışık değilim.

• Yol vereceksem genelde yaklaşırken elimle buyrun anlamında işaret yapıyorum malum yurdum insanı olarak yol verilmesine çok alışık olmadığımız için tereddüte düşüyoruz yaya iken. Karşılığında da çoğu kez yine işaret diliyle teşekkür ediliyor. Ancak memleketin trafiği gereği öyle yerler var ki yol vermeniz vermemenizden daha büyük tehlikeye atar hem araçları hem trafiği. Sürekli yol verene de hiç yol vermeyene de sinir oluyorum bu yüzden. Memleketimde her mevzuda olduğu gibi bu işte de nabza göre şerbet vereceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rubelhizb

Yol vereceksem genelde yaklaşırken elimle buyrun anlamında işaret yapıyorum malum yurdum insanı olarak yol verilmesine çok alışık olmadığımız için tereddüte düşüyoruz yaya iken. Karşılığında da çoğu kez yine işaret diliyle teşekkür ediliyor. Ancak memleketin trafiği gereği öyle yerler var ki yol vermeniz vermemenizden daha büyük tehlikeye atar hem araçları hem trafiği. Sürekli yol verene de hiç yol vermeyene de sinir oluyorum bu yüzden. Memleketimde her mevzuda olduğu gibi bu işte de nabza göre şerbet vereceksin.
    Yaya olduğum zaman yol veren araçlara her zaman teşekkür ederim hiç bir şekilde vermemezlik yapmam.

Aracımla olduğum zaman yola giriceksem ve arkamdaki bana yol verdi ise her zaman 4 lülerimi yakar teşekkür ederim. Arkamdaki aracın şöförüde her zaman selektör atarak karşılık verir.

kendi aracımla yaya yolu olsun olmasın eğer yaya geçmekte zorlanıyor ise yol veririm .

Hatta dün başıma gelmiş bir olay var. 70-80 yaşında bir teyze bursa altıparmağın en rezil trafiğinde yolun tam ortasında kalmış . Ben hemen durdum ama yanımdaki şerit durmadı ve teyzem de hala geçemiyor . Boşluğu buldum ve hemen aracımı iki şeridide kaplıyacak şekilde kırdım direksiyonu sağ şerittekiler hemen kornalara abanmaya başladı . Ama umrumda değil o teyzenin allah senden razı olsun evladım dediğini duydum ya isterse arkamdakiler bütün sülaleme küfür etsinler umrumda değil . Bu vatandaşlık görevidir. İnsalık görevidir.

• Biz burdaki gibi hareketler yapsak, ne hareket yapıyon birader küfür mü ediyon mevzusu çıkar.

Bu arada çalan parça ne?
  • Yol yayanın hakkı zaten ama kimse yol vermediğinden verenlere insanlar teßekkür etmek istiyor
  • Forumda birisi konu açmıştı , bi bayana yol vermiş . Yaya da sen bana mi asıliyorsun pis sapık diye , demedigini birakmamis
  • quote:

Orijinalden alıntı: Disconnectus_Erectus

Forumda birisi konu açmıştı , bi bayana yol vermiş . Yaya da sen bana mi asıliyorsun pis sapık diye , demedigini birakmamis
    01:40 ta eski kasa ladadan çıkan kesin türk

saygı keşke bizim ülkemizede gelse
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.