Şimdi Ara

Yol Bisikleti Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
7.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar hali hazirda kullandigim mtb bisikletimi satip yola gecmeye karar verdim.
    Butcem 2000lira civari.
    Aklimda 2 model var fakat karar veremedim alternatif cikarmi onuda bilemiyorum.
    2.ele fazla bulasmak istemiyorum sifir olmali.

specialized allez
    sedona 611

kafamdaki modeller allezin aktif pedaldan ozelliklerine baktim karbon masa yazmiyor sedonada karbon masa var
    sedonada sora sanirim komple aktarici vs.
    allezde 2300 model.

farkli alternatifler cikarmi bu butceye yoksa sedonami almaliyim

• AsosyalBilgisayar kullanıcısına yanıt
    Focus Variado 3.0

Kadro : Focus Road Sport Alloy double butted
    Maşa : Focus Carbon
    Vites Kolları : Concept EX
    Fren Kolları : Shimano Tiagra
    Fren : Shimano Tiagra
    Jantlar : Concept SL
    Lastikler : Continental Ultra Sport, 23-622
    Sele Borusu : Concept EX
    Sele : Concept EX
    Gidon : Shimano Tiagra

Aktarıcıları yazmamış ama aktarıcılar tiagra. F/P olarak gayet başarılı.

http://www.bikeandoutdoor.com/?2012%20FOCUS%20VARIADO%203.0%20YOL%20B%DDS%DDKLET%DD&Kat_ID=22&Sub_KATID=248&Tur_ID=814&part=urun_detay&Urun_ID=10644

• neden 2.ele yanaşmak istemiyorsunuz anlamadım bütçenize uygun çok daha iyi kompenanta sahip bisikletler varken sora veya 2300 almak mantıklı mı?
  • salcano'nun apex 030 xrs modeli var;

http://www.salcano.com/en/Urunler.aspx?idurun=1061 ben kullanıyorum, gayet hafif 8,5 kilo. ön maşa karbon. kadro ise 3 kez incetilmiş alimünyum. bisikleti alalı yaklaşık 3000 km küsür yol yaptım, bir sorun yok Allah'a şükür.

apex versiyonu tiagra versiyonuna oranla biraz pahalı. ama peşin parayla 2100'e satıyorlar. iyi bir alternatif olabilir sizin için. çünkü tam bir performans bisikleti.
  • bisikletin ne sartlarda nasil kullanildigini bilmedigimden belkide yanasmak istemiyorum.
    ha cikarda birisi 3 gunluk acil para lazim derse alinir fakat boyle bir takintim var diyelim yada korkum.
    cogu bisiklette sehir disindan satilik oldugu icin kendi sehrimde 2.el fazla hosuma giden de yok il disindan 2.el almaya yanasmak daha riskli.
    gidip gormek gerek tabi ki
  • AsosyalBilgisayar kullanıcısına yanıt
    Ben daha önce 2.el aldım tavsiye de ederim.Ama sizin bütçenize uygun olarak

bu var
    2000 lira bütçeyle sakın tereddüt etmeyin eğer 1.el almayı düşünüyorsanız...
  • Trek FX 7.2 veya 7.3 araştırın yarış bisikletini napcan
  • flat gidon ve duz bisiklet artik cekici gelmiyor
    yol bisikletinin durus ve surus pozisyonu olsun daha cekici geliyor.
    hiz odakli binecegim icin daha uygun benim icin.

trek 1.2 buldum bakalim bayram sonunu bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robert Knepper

Trek FX 7.2 veya 7.3 araştırın yarış bisikletini napcan

Yarış bisikletini napıcan derken? Bende düşünüyorum ama şöyle net bir anlatım bulamadım.Yarış bisikleti sürenler vazgeçemiyor şehir bisikleti kullananlarında hep aklında kalıyor.:-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3259 3 kullanıcısına yanıt
    Trek FX 7.2 ye aşık oldum resmen. Bisiklet çok kaliteli tabi fiyatı da tuzlu. Uzun yola çıkılır hem.
    Yarış bisikleti oturuş pozisyonu sürekli eğiliyorsunuz belde sıkıntı olabilir rahatsız edici olabilir uzun yolda.

Şehir için adı üstünde şehir bisikleti.
    Yarış için yarış bisikleti.
    Dağ için dağ bisikleti.
    v.s..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robert Knepper

Trek FX 7.2 ye aşık oldum resmen. Bisiklet çok kaliteli tabi fiyatı da tuzlu. Uzun yola çıkılır hem.
    Yarış bisikleti oturuş pozisyonu sürekli eğiliyorsunuz belde sıkıntı olabilir rahatsız edici olabilir uzun yolda.

Dağ için dağ bisikleti.
    v.s..

Dağ için dağ bisikleti.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=62753

Bırakın artık şu kafayı.

• Hangi kafayı? Ben istiyorum ki aldığım bisikletle şehir içinde asfaltta kalsamda gezebileyim.Oturuş pozisyonu ve frenleme anormal şekilde tehlikeye neden olmuyorsa sorun yok.Ama şehirler arasıda gidebilsin.Öyle yük taşımak istemem zaten.Bisikletim ve ben olayım.Sonuçta dağda çadır kurmam pansiyonda kalırım.Ama yarış bisikleti alırımda dayanıksız olduğu için böyleyse olmaz tabi.Yok asfalt pürüzlü jant yamulursa yok cam kırıpı vardı lasrik patladı yok karbondu titreşim yedi işi bitti ömrü kısaldı yok günde 200 km den fazla yaparsan işi biter vs..böyleyse alınmaz tabi.Anlıyorum elbette faeklılıkları olacak.İlla hız yapmak istediğim için almıyorum mesela ben ktm sreada 4000 i...Onunla yaşamak istiyorum.Yoksa bu kadar kısıtlı ise ve tehlikeli ise iki tekerlekli özgürlük olmaz olaa olsa iki tekerlekli kafes olur yol bisikleti ki zaten öyleyse en iyisi şehir bisikletidir.Ama bi sirrus elite veya giant escape vs ince lastik zaten.Sadece gidon düz olduğu içinmi şehir bisikleti bu.Elbette vites sayısı falan...Ama bunları yol ilede yapabilmeli insan...

• 3259 3 kullanıcısına yanıt
    Size yazmadım hocam mesajı, benim bir üstümde atılan mesaja cevap olarak yazdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chromela

Size yazmadım hocam mesajı, benim bir üstümde atılan mesaja cevap olarak yazdım.

Kusura bakmayın yanlış oldu msj...Hayırlısıyla şu stokta problem olmazsa pazartesi alırım bisikleti...Yol bisikletleri hızlı sürmeyecel bile olsam daha bir çekiyor beni...Diyorum şehir alsam...içime sinmiyor aklım hep yolda kalıyor

• Ben de şehir bisikleti aldım ama aklım yol bisikletinde açıkcası. Baştan alacaktım aslında ama aldım mı iyi bi model almak istediğimden 2000 lirayı gözden çıkarmam lazımdı, o yüzden şehir aldım. Ama Bikaç sene içinde yola geçiş yaparım.

'Her bisiklet kullanıcısı bi gün mutlaka yol bislkletlne geçiş yapacaktır, bisiklet dünyasının zirvesi orası' tarzında bi söz vardı, gayet haklılar bence :-)

• quote:

Orijinalden alıntı: zdbrg

Ben de şehir bisikleti aldım ama aklım yol bisikletinde açıkcası. Baştan alacaktım aslında ama aldım mı iyi bi model almak istediğimden 2000 lirayı gözden çıkarmam lazımdı, o yüzden şehir aldım. Ama Bikaç sene içinde yola geçiş yaparım.

'Her bisiklet kullanıcısı bi gün mutlaka yol bislkletlne geçiş yapacaktır, bisiklet dünyasının zirvesi orası' tarzında bi söz vardı, gayet haklılar bence :-)

Bugün bisiklet protestosunda pek yarış yoktu.Hatta baya bir mtb gördüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: 3259

quote:

Orijinalden alıntı: zdbrg

Ben de şehir bisikleti aldım ama aklım yol bisikletinde açıkcası. Baştan alacaktım aslında ama aldım mı iyi bi model almak istediğimden 2000 lirayı gözden çıkarmam lazımdı, o yüzden şehir aldım. Ama Bikaç sene içinde yola geçiş yaparım.

Bugün bisiklet protestosunda pek yarış yoktu.Hatta baya bir mtb gördüm.

Hocam yok bisikleti bence herkesin hayali ama fiyatları mtb'lerin çok üzerinde. Foruma konu açan arkadaslardan da görürsün, alacaların bütçesi 500-600 en fazla 1000 liradır ki o fiyatlara ancak mtb alınabiliyor. Eli yüzü düzgün bi yol bisikleti 2000 liradan başladığı için çoğu kişi için ulaşılamaz. Bisiklete büyük gönül verenler dışındakiler için 2000 lira çok büyük para bence. Bu tip kişilerin de, yani ara sıra binen fazla iddialı olmayan kişilerin bu parayı vereceğini sanmıyorum.

• Ülkemizde MTB en çok tercih edilen bisiklet türü sanırım. Bence bunun nedeni hem tip olarak o agresif görüntüleri çekici geliyor hem de diğer türlere göre en uygun fiyatlı olanı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Ege -- 19 Ağustos 2013; 13:48:58 >
  • mtb alirken kafamda hic yol bisikleti yoktu.
    fakat mtb ile asfalttada gidince uzun sureli dusundum neden 12kusur kiloluk disli lastiklerle asfaltta can cekisiyorum.
    turkiye yollari ozellikle sehir ici cok kotu bazi yerlerde mtb cidden guzel bir icat bu konuda.

bu arada;
    trek 1.1 veya 1.2 dusunuyorum son karar olarak.
    2sinden birini alacagimsanirim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.