Şimdi Ara

Yol bisikleti tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yol bisikleti alıcam 0 veya 2. el bakıyorum. bütcem 1000 tl civarı ilk yol bisikletim olucak v fren mi disc fren mi onu bile karar veremedim şunu kullan pişman olmayacaksınız dediğiniz bir bisiklet var mıdır?

• Yol bisikletinde ne v fren ne de disk fren olur. Once yol bisikletinin ne oldugunu ogren gel, sonra sana tavsiyede bulunalim...

1000 liraya Cyclocross tipi bir sey bulursan bir tane de benden sana hediye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Victor Branco -- 8 Aralık 2016; 0:52:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sedona 640 d aldım dün ilk 20 km akşam karanlığında ve tatmin ediyor. Disk fren mtb kullandığım için pek fark yok ve kesinlikle tavsiye ederim. Biraz tuzlu olur ama kafan rahat olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Victor Branco

Yol bisikletinde ne v fren ne de disk fren olur. Once yol bisikletinin ne oldugunu ogren gel, sonra sana tavsiyede bulunalim...

Yol bisikletlerinde nasıl fren olurmuş peki? Kampana mı? Arkadaş belli ki yeni, pek bilgisi yok yol hakkında. Böyle bir cevap beni üzdü açıkçası. Burada birbirimize yardımcı olalım arkadaşlar.

• Yol bisikletlerinde ki frene kaliper fren diyorlar.V-frene benziyor çok bir fark yok.Cyclocross hibrit bisiklet tarzı bir şey bulabilirsen ben bu tarz bir bisiklet tavsiye ederim ama Türkiye'de bu tarz bisiklet zor bulursun onu da söyliyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aazam

quote:

Yol bisikletinde ne v fren ne de disk fren olur. Once yol bisikletinin ne oldugunu ogren gel, sonra sana tavsiyede bulunalim...

Yol bisikletlerinde nasıl fren olurmuş peki? Kampana mı? Arkadaş belli ki yeni, pek bilgisi yok yol hakkında. Böyle bir cevap beni üzdü açıkçası. Burada birbirimize yardımcı olalım arkadaşlar.

+1 katılıyorum. ego tatminini başka yerde yapın lütfen.

soruya gelirsek. yol bisikletlerinde hem ihtiyaç olmadığı hemde gereksiz ağırlık yaptığı için disk fren olmaz tek tip fren olur. alırken frenine göre ayrım yapmana gerek yok.
    bu arada yol bisikleti istediğine emin misin. googleden mtb ve yol bisikleti diye arat görsellerden bak istersen.
    ben 1100 liraya carraro cr032 modelinde yol bisikleti aldım 3-4 hafta önce. bu seviyede giriş bisikleti bir bisiklet bulabilirsin. salcano xrs040 var alabiliyorsan ve bulabilirsen 2016 model yeni kadro olanından al fiyatı 1300-1500 arasında oynuyor ikinci el sıfırıda 1700 bulunabiliyor. btwin modelleri var 1000 liraya yakın ama pek tavsiye etmem hemen satış daha iyisini almaya çalışacaksın büyük ihtimal.www.bisikletforum.com bu siteyi incele işine yarayacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: TaLeBee

quote:

Orijinalden alıntı: Aazam

quote:

+1 katılıyorum. ego tatminini başka yerde yapın lütfen.

soruya gelirsek. yol bisikletlerinde hem ihtiyaç olmadığı hemde gereksiz ağırlık yaptığı için disk fren olmaz tek tip fren olur. alırken frenine göre ayrım yapmana gerek yok.
    bu arada yol bisikleti istediğine emin misin. googleden mtb ve yol bisikleti diye arat görsellerden bak istersen.
    ben 1100 liraya carraro cr032 modelinde yol bisikleti aldım 3-4 hafta önce. bu seviyede giriş bisikleti bir bisiklet bulabilirsin. salcano xrs040 var alabiliyorsan ve bulabilirsen 2016 model yeni kadro olanından al fiyatı 1300-1500 arasında oynuyor ikinci el sıfırıda 1700 bulunabiliyor. btwin modelleri var 1000 liraya yakın ama pek tavsiye etmem hemen satış daha iyisini almaya çalışacaksın büyük ihtimal.www.bisikletforum.com bu siteyi incele işine yarayacaktır.

Ego tatmini falan yaptigim yok. Araba alirken ben hatchback model istiyorum demek gibi bir sey bu. Aramadan, arastirmadan, hangi komponentler kullanildigini bilmeden tavsiye versen kac yazar ? Adam bahsettigi paraya disk fren istiyor. Elbette yol bisikletlerinde disk fren var. Bu bisikletler de CycloCross olarak adlandiriliyor. Piyasada yeni yeni uretilmeye baslandi. Cannondale markasi bu bisikletlerle yarisa bile katildi. CycloCross bisikletlerin ikinci elleri bile 2500-3000 TL arasinda tabii o da bulabilirsen. Daha ne istedigini, ne alacagina karar veremeyen bir insana verecegin her tavsiye zarar olur. Adam gibi su fiyata, su ozellige sahip, su markalarda bir sey bakiyorum deseydi buraya en az 6-7 farkli model paylasabilirdim...

Haydi selametle.

• Kedi Adam kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ikinci el olarak xrs040 sora ve carraronun giriş seviye mavi yol bisikletine göz atabilirsin(adı aklıma gelmedi). Ayrıca decathlondan triban 500 de alabilirsin. Bu bisikletlerin hiçbiri seni üzmez ama yarış performansı da tabi ki vermez

• Yol bisikletlerinde V-fren'de bulunur,disk fren de bulunur.Günümüzde her bisiklette her tip fren bulunmaktadır. Yol bisikletlerinde V-fren olmaz diye bir şey yok. Cantilever denilen sistem de bir V-fren'nin alt kategorisidir.

Soruna gelecek olursak.1000 Tl'ye malesef düzgün yol bisikleti bulamazsın.Ne yazık ki yol bisikletlerinde öyle bir durum var pahalılar.En az 2000-3000 civarına dayaman lazım ki çöp bir bisiklet almayasın. Yukarıdaki arkadaşların verdiği sitelerden fiyatı 3000 liraya kadar olanlardan bak ona göre bütçeni yoksa dediğim gibi 1000 liraya biraz zor.
  • ikinci el triban 500 iyi kovalarsan 520 AL düşüncek cok bise yok
  • konu hala güncelmi?
  • Ilk yol bisikletin ise 1000 tl gibi bi rakam tabii ki yeterli olur . Almadiysan al lâkın ikinci bisikletin tiagra setten aşşağı ve mümkünse carraro bianchi salcano gibi markalardan olmasın :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.