Şimdi Ara

Yokuşu en rahat çıkmak için ve düz yol için hangi bisiklet?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evim merkeze biraz uzak.Evden merkeze giderken ilk başta 500 metre %10 eğim yokuş aşağı.Sonra uzun bir düz yol (2km) ardıdan tekrar yokuş aşağı 450-500 metre %10-%15 eğim merkeze gidiyor.(Zemin tüm yollarda asfalt)

Yani merkezden eve dönerken 2 kere yokuş yukarı çıkacağım.Durum böyle arkadaşlar.

Boy: 1.83
    Kilo: 79

Bütçe max: 1500 ₺

Sizce B'Twin Triban 500 iyi bir seçim midir?

https://www.decathlon.com.tr/triban-500-yol-bisikleti-id_8331913.html

yoksa Salcano Astro 29V daha mı iyidir?

http://www.salcano.com/index.php?route=product/product&product_id=57

Benim için en uygun hangi tür ve model bisiklettir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeneralGranger -- 6 Mart 2017; 18:56:18 >

• Tur bisikleti daha uygun. Btwin marka yol bisikleti ve Türkiye yollarında düz maşalı bir bisiklet kullanmak hamallık. Salcano ise dağ bisikleti. Daha ağır ve lastikleri kalın olduğu için özellikle yokuş çıkarken yorar. Kilitlenebilir maşalı tur bisikleti bakın.
  • Victor Branco V kullanıcısına yanıt
    hocam tur bisikleti dediğiniz hibrit bisiklet(şehir bisikleti) mi oluyor?

Salcano City Sport 10 veya Carraro Sportive 225 iyi midir?

Bu modellerde gidonu ne kadar yükseltebilirim?

ve son olarak 1.83 boya hangi kadro boyu uygundur?
    http://www.bisikletforum.com/konu/bisiklet-alirken-boy-secimini-dogru-yapmak.63567/ sitesinde kadro boyu 58-61cm diyor ancak Sportive 225 modelinde böyle bir kadro boyu yok.En fazla 56cm :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeneralGranger -- 6 Mart 2017; 18:1:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemdik

hocam tur bisikleti dediğiniz hibrit bisiklet(şehir bisikleti) mi oluyor?

Salcano City Sport 10 veya Carraro Sportive 225 iyi midir?

Bu modellerde gidonu ne kadar yükseltebilirim?

ve son olarak 1.83 boya hangi kadro boyu uygundur?
    http://www.bisikletforum.com/konu/bisiklet-alirken-boy-secimini-dogru-yapmak.63567/ sitesinde kadro boyu 58-61cm diyor ancak Sportive 225 modelinde böyle bir kadro boyu yok.En fazla 56cm :)

Carraro Sportive 225 kullandim. 600 KM'den fazla yol yapip, yol bisikleti almak icin sattim. Kullandigim surec icerisinde hicbir problem yaratmadi bana. Zaten Carraro Sportive 224 ve 225 f/p bisiklet olarak geciyor. Tek farki ise 225 modelinde hidrolik disk fren var. Sizin o baktiginiz dag bisikleti kadro olculeri. Tur bisikletlerinin kadro olcusu daha farkli. Benim boyum 1,80 ve L boy kadro aldim. Yani 52 cm. Carraro alacaksaniz jel sele kilifi veya jel sele alin. Cok rahatsiz ediyor. Bir de uzerinde CST marka lastik var. Zirhli degil. Kolay patliyor. Ben Michelin Protek almistim.

hocam ilginiz için sağolun.Carraro Sportive 225 şuan 1500-1600 arası.Sizce bu paraya değer mi? yoksa bu paraya daha iyi modeller var mıdır?

Bir sorum daha olacak.Boyum 1.83 ve bacak içi boyum 87cm.Bana hangi kadro boyunu önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeneralGranger -- 6 Mart 2017; 18:57:5 >
  • quote:

hocam ilginiz için sağolun.Carraro Sportive 225 şuan 1500-1600 arası.Sizce bu paraya değer mi? yoksa bu paraya daha iyi modeller var mıdır?

Bir sorum daha olacak.Boyum 1.83 ve bacak içi boyum 87cm.Bana hangi kadro boyunu önerirsiniz?

Dolar ve Euro arttigi icin bisikletlerin fiyatlari da yukseldi. Alinabilir bir fiyat suan. Sadece Carraro olmasin derseniz Merida Crossway 40 D modeli var. Carraro ile hemen hemen ayni komponentler var. Carraro'nun kalitesi gayet iyi. Italyan markasi ve burada Accell Bisiklet tarafindan uretiliyor. L boy kadro uygun olur size.
    L boy kadro dediğiniz 56cm mi oluyor? çünkü bazı sitelerde cm ile satılıyor.

şöyle bir tablo buldum.Bu tablo doğru mudur?
    http://www.cyclingtr.com/wp-content/uploads/2011/10/5F01_ehir_2D00_tur_2D00_bisikleti_2D00_kadro_2D00_boyu1.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeneralGranger -- 6 Mart 2017; 22:34:54 >
  • dağ bisikleti sakın alma . nasıl olsa dümdüz asfalt yol. yol bisikleti al yada tur bisikleti. kilitlenebilir maşalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartasal1973

dağ bisikleti sakın alma . nasıl olsa dümdüz asfalt yol. yol bisikleti al yada tur bisikleti. kilitlenebilir maşalı.

Evet su aralar merida crossway 40d dusunuyorum
    40v modelini bulamadim bulsam onu alacaktim cunku hem daha ucuz hem daha hafif.
    Ama 40d nin bile ağırlığı sportive serisinden hafif.
    40d nin fiyati 1600-1700 arasi.Fiyatinin düşmesini bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeneralGranger -- 9 Mart 2017; 1:16:55 >
  • Carraro Sportive 225'i baz alırsak ciddi fark yok sayılır. Merida almayıp Carraro alsanız da kaybınız olmaz.
  • carraro sportive 225 almanıda tavsiye ederim.
  • merhabalar
    183 cm boyunda city sport 10 kullanıcısıyım. kullanım alanınız bu ise yol bisikleti almanızı öneririm. benim bisikletim 20' kadroya sahip. hibrid bir bisiklet tercih ederseniz 20' (52 cm) bir bisiklet işinizi görecektir.
  • yokuşu rahat çıkayım istiyorsan 1x11 veya 12. veya 2x11 veya 12 sisteme geç
  • yaasink kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Salcano city sport 10 nasıldır? memnun musunuz? ağırlığı ortalama kg dır?
    Sportive 225 24 vites.Ben şuan Salcano city sport 10 HD ile Merida crossway 40d arasında kaldım.Salcanonun ağırlığını bulamadım
  • quote:

Sportive 225 24 vites.Ben şuan Salcano city sport 10 HD ile Merida crossway 40d arasında kaldım.Salcanonun ağırlığını bulamadım

Kaba olacak ama at ile esegi kiyasliyorsunuz suan.

Merida, her turlu Salcano'dan ustun. Kadrolari ithal. Unlu bir Alman markasi. Merida ile Salcano'yu kiyaslamak biraz komik geliyor...
  • Ben de Carraro Sportive 225 almayı düşünüyordum ancak ucuza denk getirdiğim için Salcano City Sport 10 aldım. Genel olarak bu seride jant problemleriyle karşılaşanlar olmuş ancak ben böyle bir sorunla karşılaşmadım. Ağırlığı aksesuarlarla 15 kg'nin üzerindedir. Aksesuarsız 14-15 arasında gelir diye düşünüyorum. Herhangi bir sorun yaşadım mı, hayır. Ancak şimdiki aklım olsa yol bisikleti alırdım.

Sırf 24 vites diye Carraro'dan vazgeçmeyin. Bence hidrolik disk fren gereksiz. Hem fiyatı hem de ağırlığı arttırıyor. Güncel fiyatlarını bilmiyorum ancak bu 3 bisiklet arasında Merida Crossway 40-D'yi alırdım.
    Tamam hocam sakin olun.Bugüne kadar salcano yu bu kadar kötüleyen birisiyle karsilasmamistim 😀
    Zaten salkolar bana küçük geliyormus en fazla 20 inc kadro.
    Tasarimini da begenmedim kadrosu aşağı dogru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeneralGranger -- 25 Mart 2017; 12:35:5 >
  • yaasink kullanıcısına yanıt
    Evet ben de öyle düşünüyorum.Merida yı almayı planlıyorum.

İnternetten almayı düşünüyorum.Kadro boyu konusunda tedirginim.Boyum 1.83 cm, bacak ici boy 88 cm

İnternette arastirdim MTB ler ile Hybrid ler arasinda kadro boyu tablosu cok farkediyor.

46-52-55 sizce hangisi bana uygundur?

Ayrıca ben bisikleti sehir icinde kullanacağım.Arada bir kaldirima cikip ineceğim.Tabi bazen çukurlar da olacak.Hızkes ler felan. Sizce kilitli maşa şart mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeneralGranger -- 27 Mart 2017; 2:22:59 >
  • Up
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.