Şimdi Ara

YOKUŞTA KALKIŞ DESTEĞİ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
106.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: pinkerton

arkadaşım otomatik vites kullanmadığın için ve cevap yazanlarda herhalde bilmiyorlar.otomatik vitesli arabalar rampada geri kaçmaz.çünkü şanzıman ileri viteste olduğu için geri gitmez.bu yüzden yokuşta kalkış desteğine gerek yoktur.
    Ayağını frenden gaza götürene kadar geri kaçabilir, markaya ve rampanın dikliğine göre durum değişir. Yokuş kalkış desteğinde, frenden ayağını çekince markaya göre 2 ila 3 saniye arası araç geri kaçmaz. Yoksa otomatik araçlara yokuş kalkış desteği konmasının bir anlamı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaju waffle -- 9 Temmuz 2020; 18:35:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: king in the north

Konuyu hortlatiyorum ama otomatik yaris 1.33 sky pack almayı düşünüyorum ama yokuş kalkış desteği yok cvt sanzimanlarda gerek yok kaydirmaz diyorlar doğru mu bu,
    Benim araç suzuki swift cvt. Yokuş kalkış desteği var. Kaydırmaz diye bir şey yok hatta düşük eğimde 2-3 derecede yokuş kalkış desteği bile çalışmayabiliyor bazen. Başıma geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Su Samuru

arkadaşlar konu dışı ama düz viteslerde nasıl yapacaz bu olayı arabayı kaydırmamanın tek yolu el freniyle kalkmamıdır araç kullanmayı yeni yeni öğreniyorum ve yokuş kalkışlarında el freniyle kalkmak bayağı bi sardı beni bu bi dezavantaj mıdır çünkü normal frenden ayağı çekip işte debriyajdan ayağı kaldırıp gaza basıp kalkışı yapmaya çalışana kadar araç bayağı bi kayıyor.Ne yapmam lazım ya
    Önce ayağını kavrama noktasına getir orada sabitle daha sonra ayağını frenden kaldırıp zaman kaybetmeden hafifçe gaza dokun, eğer tam kavrama noktasında tuttuysan debriyajı zaten araç kaymaz.

• kaju waffle K kullanıcısına yanıt
    Zaten 10 dereceden başlıyor bildiğim kadarıyla sistem çalışmaya

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.