Şimdi Ara

Yokuş Aşağı Frene Basınca Direksiyon Titremesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi günler, 320i ED 2016 model araç kullanıyorum, yokuş aşağı inerken frene basınca direksiyon titriyordu balata disk değişti, alt takıma bakıldı, rot balans ayarı yapıldı, jantta eğiklik vardı düzeltildi ama sorun tam düzelmedi. Bir tek porya bilyası geldi ama ondan yapar mı emin değilim. Acaba lastikte sorun olabilir mi?

• sfkli S kullanıcısına yanıt

Bakayim umarim çözülür. Teşekkürler hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlgili konulara 4-5 bim tl harcamış birisi olarak söylüyorum, lastikleri mutlaka kontrol ettir. Sol lastik telinden dolayı sola çekme yapıyormuş, boş yere her şeyi değiştirdim.

• Merdomable kullanıcısına yanıt

Hocam lastikçiye baktırdım lastikte bir şey yok dedi aklıma takılan babam sert bir çukura düşürmüş jant yamulmuş lastikte yanak içinden az bir şey çatlamış jantı düzelttirdik rot balans yaptı lastiğe baktı bir şey yok dedi. 2 çift lastik taktırıp denemeyi düşünüyorum.

• Jantınız replika mı ?

• Fren diskleriniz eğrilmiş olabilir. Başımıza gelmişti. Değiştirdik sorun hallolmuştu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyber_warrior

Jantınız replika mı ?

Yok hocam orjinal jant.

• atmosferik 8000rpm A kullanıcısına yanıt

Hocam disk degiseli 1 hafta oluyor balatada yeni.

• quote:

Orijinalden alıntı: xgny58x

Hocam lastikçiye baktırdım lastikte bir şey yok dedi aklıma takılan babam sert bir çukura düşürmüş jant yamulmuş lastikte yanak içinden az bir şey çatlamış jantı düzelttirdik rot balans yaptı lastiğe baktı bir şey yok dedi. 2 çift lastik taktırıp denemeyi düşünüyorum.

Ön takım komple değişti, salıncak, amortisör takoz vs vs aklına ne geliyorsa. Ben de sert bir çukura girmiştim, lastikçi ama nasıl lastikçi? Önemli olan o, lastik teli kırıldığında maalesef deformasyon başlıyor. Ön 2 lastik değiştikten sonra düzeldi.

Eski aracımın arka sol jant kaynaklıydı (bilmeden almıştım) araba serit değiştirirken hafif bir çukura girerse arkası sallanıyordu.

Masraf etmeden önce iyice baktırmanızı tavsiye ederim, ayrıca bilye aşırı uğultu yapmıyorsa bozulduğunu sanmam bozulunca anlarsın zaten.

Edit : değişim sonrası sıcak diske ve balataya su vurmadığınızı varsayıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merdomable -- 16 Aralık 2020; 16:10:37 >

• Merdomable kullanıcısına yanıt

Yok hocam degisim sonrasi iki uc gun arabayi temizleyemedim zamanim yoktu. Baska bir lastikciye baktırayim o zaman.

• xgny58x kullanıcısına yanıt

Disk olarak ne kullandınız ?

• cyber_warrior C kullanıcısına yanıt

Bmw,'nin kendi parcasini hocam.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.