Şimdi Ara

Yok Atlas Verileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yok Atlas Verileri

Sınav döneminde kur artışı ve seçim nedeniyle tıp için gerileme mühendislikler için daha iyi sıralamalar ile kapatacağını düşünüyordum ama 2018- 2017 aranma istatistiklerine göre bu sene ciddi derecede sağlık alanında artış ve bilgisayar mühendisliği beklediğim gibi ciddi şekilde artış gerçekleşmiş.

Burada önemli bir nokta var geçen sene giren kişi sayısı ilşe(Siteye giren) bu sene siteye giren kişi sayısı epey bir artmış bununda etkisi olduğundan DİREK olarak bu bilgilerden sonuca ULAŞILAMAZ. Sadece bakmak için bile girenlerin sayısı ciddi derecede fazla. Bu sene sınav sistemi değişmesi ile daha fazla kişiye YOK ATLAS ulaşmış gibi duruyor. Önceden herkes muadil sitelerden tercihlerine bakarken artık OSYM gerçek verilerinin bulunduğu YOK ATLAS gerçek değerine ulaşıyor.

Bu arada hukukta gerileme olacağını düşünüyoruz ve ciddi derecede bekliyoruz ama belki şaşırabiliriz.

• Geçen sene bu veriler ne zaman açıklandı biliyor musun ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir ekleme yapmak istiyorum yukarıda TEKİL yazıyor. Eğer siteyi ziyaret edenler tercihlerini aranmaya göre yaptılarsa tıpta gerileme zor.

Geçen seneki tekil hit paylaşılmış.

Yok Atlas Verileri

Geçen sene ile 600k fark var bu tıbbı oynatmaya çok rahatlıkla yeter o yüzden üstte yazdığım gerileme olayı çok doğru bir söylem değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fapstronot -- 17 Ağustos 2018; 10:27:15 >
  • Tam olarak bu verilere bakamayiz mesela ben bilgisayar tercih ettim ama bircok kere de tipa baktim. Ama belli analizler yapilabilir yine de faydali konu yukari.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yav anlamadağım bir nokta var. hukuk alanında gerileme var derken 18k ile kapatan yer 20k ile kapatacak demek mi oluyor mesela ?
  • Kardeş tıpta kontenjan belli sanki 13k kontenjan olup 10k mı Alicak gerileme kesin ama ne kadar gerilicek kontenjan artışı var bi kere 49k daki biri tıp yazınca yerleşiyor sanki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnekyılmaz İ kullanıcısına yanıt
    Hukuk alanında gerileme olacak evet ama bu kadar az değil daha fazla olması bekleniyor.

mesela sayısalda 50. olan kişi yüksek matematik neti sayesinde TM sıralamasında hiçbir edebiyat çözmemesine rağmen 2,5k sıralamaya sahip.

Eğer TM den tercih yaptıysan beklemediğin yerlere girme olasılığın yüksek.
  • Disbanacokmu kullanıcısına yanıt
    Eğer bölüme arz talep olmaz ise bu sene barajın geri çekilmesi ile 49k görülebilir ama burada üzerine basmak gerekli arz- talep yukarıda görüldüğü gibi o durumda olması imkansız.

Sadece pek tercih edilmeyen üniversitelerdeki gerilemelerdn bahsediyoruz hitit tıp için olduğu gibi.
  • Disbanacokmu kullanıcısına yanıt
    Haklisiniz önemli olan ilk 20k içinde kaç kişi tıpa kaydı. Bir de bu bölme çarpma muhabbeti ve siralamalar geri gelicek muhabbeti az da olsa etkiledi bu verileri

• Peki bilgisayar mühendisliğinde ilerleme mi olur gerileme mi sizce ?
  • Aşırı derecede gereksiz, hiçbir anlam ifade etmeyen, bomboş veriler.

Kendileri göstermiş geçen sene 1.384.070 kişi kullanırken bu sene 2 milyona yaklaşmış. Dolayısıyla geçen seneye göre artacak tabi. Orda bir oranlama yapılmamış sadece geçen seneki miktar/bu seneki miktar gösterilmiş.

Bir de 100k olan kardeşimiz de tıp inceleyebilir ben mesela merak ettiğim çoğu yere baktım ama hiçbirisini de yazmadım. Kısaca bunlar bizler için hiçbir anlamı olmayan verilerdir sonuç gününü beklemeye devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galeksus4 -- 17 Ağustos 2018; 10:45:04 >
  • İnekyılmaz İ kullanıcısına yanıt
    ilerleme olacağı aşikar.
  • Türkçe öğretmenliği ne olur dostlar sizce

• quote:

Orijinalden alıntı: Fapstronot

ilerleme olacağı aşikar.
    Deme hocam deme öyleeee :(
  • Arkadaşlar bu yıl tercih adayları dışında bir o kadar da eğitim uzmanları rehberlikçiler kullandı bu siteyi..
    Özellikle tercihine tıp yazanlar birden fazla defalarca girip baktılar benim gibi..
    O yüzden bu bir kıstas olamaz..
    Ayrıca mühendislik ve diş yazanlarda önce Tıp verilerine baktı..

• Fapstronot kullanıcısına yanıt
    10 yılda geçse tipda boş kontenjan kalmaz 1 kişi olur 2 kişi olur Hitit vakası gibi başkada bise beklemeyin ilgi hep var tıpa

• Şöyle düşünün diğerlerinde de artış olmuş ama tıp kadar değil sıralamalar çok oynamaz bence tıpta:)

• Benim en ilgimi ceken dis hekimligi oldu.Cogu muhendisligin onune gecmis birden.

• "Eğer bir toplumda doktorlar ve hukukçular değer görüyorsa o toplum yozlaşmıştır, doktorlar değerlidir çünkü toplumda hastalıklar baş göstermiştir, hukukçular değerlidir çünkü toplumda adalet yoktur."

• Galeksus4 kullanıcısına yanıt
    Çok doğru söylüyorsunuz hocam, bana göre bu verilerin hiçbir manası yok

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.