Şimdi Ara

YKS ve askerlik tecili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
3
Favori
7.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Liseden mezun olalı 3 sene oluyor ve daha önce askerliği tecil ettirmiştim fakat liseden mezun olduktan sonra ilk sene işe girip çalıştığım için ders çalışamamıştım. Ardından işten çıkıp üniversite sınavına hazırlanmaya karar verdim fakat zaten lisedeyken de kötü bir öğrenci olduğum için hala istediğim sıralamayı yakalayamıyorum. Bu sene de istediğim bölüm gelmezse (şimdilik imkansız gözüküyor) bir sene daha sınava hazırlanıp ardından olursa üniversiteye olmazsa askere gitmeyi düşünüyorum. Fakat 2022 YKS Haziran ayında olduğu için ve benim de tecil 2022 Mart ayında bittiği için kafam biraz karışık. YKS sayesinde Mart ayında bitecek olan tecili sınavdan sonrasına erteleyebilir miyim? Sınav günü apar topar alınıp askere yollanmayayım sonra :D

EDIT: Dün itibariyle tecilim bitmişti bugün tekrar durum sorgulaması yapayım dedim ve an itibariyle askerliğimin tecil süresi otomatik olarak 31 Aralık 2022 tarihine kadar uzamış. Bu olay sanırım sadece 2000 doğumlular için geçerli. Merak edenler olur diye bilgilendireyim dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 7 Mart 2022; 14:6:55 >

• +

• Kanka karışık bir durum askerlik şubeye git sor en garantisi
  • hocam o mart haziran arasında polise yakalanmazsan bir şey olmaz herhalde ama ceza ödeme ihtimali var galiba şubeye sormak lazım

• şubeye gitsem bu durumda yardımcı olurlar mı? Yoksa illa Mart'ta gideceksin diye tuttururlar mı?

• şimdiden gitmemin bir anlamı var mı? Yoksa 2021 YKS'ye girdikten sonra mı gideyim?

• Bir de 22 yaşından sonra üniversiteye başlanılır mı? Yabancı dilim iyi olduğu için hazırlık okumayacağım oradan +1 yıl kazandım sayılır ama sonuçta yaş 22 olacak ve üniversite 1 sınıfta olmuş olacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkür ediyorum, sağ ol.

• Hocam bir yakınım da sizin gibi düşünüyor. Eğer öğrenirseniz buraya da yazabilir misiniz ?

• Atmaca. kullanıcısına yanıt

Evet yazarım, kim ilk önce öğrenirse o bilgilendirsin :D

• kskdkskwkd üniversiteye giden maceradan askerliğe uzanan yol bana da geçen asker kaçağısınız mesajı geldi korkmadım değil
  • Bana asker kaçağısınız mesajı liseyi bitirdikten (2017 Eylül gibi) hemen sonra geldi, 2019 Eylül ayında üniversiteye yerleştim, üniversite tecil ettirmiyormuş, ben de bunun üzerine ilk seneyi bitirdim ve ikinci senenin ortasında (birkaç ay önce) gidip tecili yaptırdım. Şu an okula gitmiyorum ama okulu bırakmadan önce tecil ettirdim ve 2028'e kadar tecilli görünüyorum. Herhangi bir ceza işlemi falan da olmadı. Şubeye gidip işlemlerinizi oradan halledebilirsiniz.

Ben de bu sene kazanabilirsem 22 yaşında tekrar girmiş olacağım, bunda da pek bir sorun görmüyorum.

• generation z kullanıcısına yanıt
    YKS ve askerlik tecili

sınav günü şu şekilim hahaha

• quote:

Orijinalden alıntı: ultras1943

sınav günü şu şekilim hahaha

adınız asiz mi
  • Yok mu hiç bilgisi olan?

• @Adebowale özel mesaj atmışsınız fakat size geri mesaj atılmıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.