Şimdi Ara

Yivsiz Av Tüfeği Almak için Ebeveyn Çağıran Doktor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

35 yaşında bir bireyim.

Aile hekimim Mart 2024 tarihinde yivsiz av tüfeği için "prensip olarak biz vermiyoruz sana sevk yazacağım dedi" bende tamam hocam dedim ve mücadele o zaman başladı.

1 Nisan 2024 tarihinde Psikiyatri bölümüne randevu aldım ve gittim. Bu süreçte kendimden çok emin olduğum için tüm evraklar ve yapılması gereken ödemeleri yaptım.

Hoca aşırı saçma ve hakaret içerikli (küçümseyerek ve ses tonu yüksek) olarak sorular sormaya başladı. Sorular o kadar saçma, uslüp o kadar değişik ki gerçekten tatsızlık çıkmasın diye cevapları mı saygılı bir şekilde verdim.

Beni yan odasındaki genç mi genç psikolog hanımefendiye yönlendirdi. 300 TL vezne birimine ödeme yaptım ve 566 soruluk MMPI testini aldım. Uzaklaşmadan çözün dedi. 1,5 saat içinde hallettim. Sorular var. Çelişkili neredeyse birbiri ile aynı değişik sorular. Sonra sisteme girme ücreti olan 70 TL yi ödedim. Psikolog hanımefendi ile de biraz söyleşi yaptık. Özel hayatıma kadar.

Akabinde psikiyatri doktorunuzun yanına gittim. Sistemden sonuçlara baktı. Enteresan sorular ve anlamsız diyalog ardından Ocak ayında beyin kanaması geçirmeme azıcık kala yoğun olarak burun kanamam ve hiper tansiyon vesilesi ile tansiyon ilaçlarıma paralel sadece bir kutu da "Lustral" yazdı iç hastalıkları uzmanım. Bunu gördü sayın psikiyatri doktoru. Bu ilacı yazan doktorundan neden yazdığı ile ilgili "doktor görüş raporu" getireceksin dedi.

Randevu aldım bilindik bir özel hastane grubunun bünyesindeki doktordan ve gittim. Durumu anlattım. Güldü ve istenilen raporu hazırladı. Beraber doldurduk ve psikiyatri doktorunun istediği gibi kapalı zarfa koyduk.

4 Nisan 2024 de tekrar doktorumun yanına gittim. Zarfı verdim. Açtı ve okudu. Saçma ve ithamlar ile dolu (muhtemelen deneme yapıyor) söyleşi devam etti.

Aile fertlerinin bu duruma bakış açısını sordu. Cevapladım. Babamı da görüp hususi olarak konuşup nasip ise raporumu vereceğini beyan etti. Babamın oksijen cihazından çok uzaklaşamayacağını beyan ettim. Evli değilsin eşin yok o zaman abinlerden biri gelsin dedi. İş durumlarına göre bakar ve ayarlarım dedim. İkisi arasından bir dönem "uzman jandarma" (muvazzaf) olanı özellikle istedi.

Teşekkür ettim ve çıktım.

Konuşmaların yanlış olmasına rağmen kayıtları mevcut.

Bireysel silahlandırma ile ilgili benim aldığım duyumlar doğrultusunda işleri zorlaştırmışlar.

Bu arada e-nabız sisteminden MMPI sonucumun tanı kısmını inceledim. Sorunsuz geçmişim. Öyle diyor.

Bunuda yüzüne karşı söyledim.

Bakalım şeker bayramı sonrası ağabeyim ile gittiğim de bizi ne bekliyor olacak...

Yemin ediyorum bir hobim olacaktı, ev savunması felan derken resmen bu işten soğudum  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Seni çok fena dolandırmışlar. Yivsiz raporu ya sağlık ocağından yada devlet hastanesinden alınır. Özel muayeneden veya hastaneden alamazsın. Mhrsden heyet raporu randevusu oluştur. Ayrıca kendi ilçende verecek bir aile hekimi bulursan e devletten doktorunu değiştir git ondan al

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • korayreyiz K kullanıcısına yanıt

Muhtemelen dikkatli okuyamadın.

Beni kimse dolandırmadı, dolandıramaz 

Lütfen tekrar oku.

Özel kurumdan alınan şey tansiyon rahatsızlığım için mevcut doktorumdan görüş raporu.

Meslek icabı İstanbul ve yakın illerdeki tüm aile hekimleri bize bağlı. Avrupa - Anadolu yakası bir çok tanıdık doktoru aradım. 2023 Eylül gibi üst yazı gelmiş.

Sorumluluk almayın sevk yazın diye. Bir şekilde ulaştım gördüm. Bireysel silahlanma istenmiyor yani anlayacağın.

O senin dediğin taşra bölgesinde dağ başında köyde yaşayanlarda olabilir tabi.

• coviden C kullanıcısına yanıt
    Devlet hastanesinde mi istediler bunu özelde mi ?

Devlette tabiki.

Özelden alınan tek hekim raporu emniyette geçmiyor.

• coviden C kullanıcısına yanıt
    Başka devlet hastanesine gitmenizi tavsiye ediyorum

Yok hayır ya...

Dediği gibi yapıp ya beraber gideceğiz yada ben yalnız gibip iki çift cümle kurup çıkacağım.

Yetti yani.

Dışarıda bir dünya andaval elinde sustalı, kelebek ile gezerken hamdolsun bizler bu durumda olmamalıyız.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.