Şimdi Ara

Yine yolda kaldım (1 ayda 3. kez) !!! (Çözüldü) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
40
Cevap
1
Favori
4.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: entigin

İstemiyorum kardeşim eğer mal ayıplıysa yenisiyle değiştirilir, hem Tüketici Kanunu hem de Garanti Mevzuatı böyle emrediyor. Daha bir teklif de gelmedi zaten Bayraktar'dan. Onların dönüşüne göre aksiyon alacağım.

Hocam ben sonuna kadar sizi destekliyorum .

Yeni araba versinler isterim tabii ki garantisi bitince tekrar arıza vermeyeceği ne malum ?!

Aynı motor 3008'de vs. de var eğer Puretechlerin genelinde böyle birşey varsa olay büyür .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biliyorum desteklediğini, Allah razı olsun. Dediğin gibi garanti bitince arıza vermeyeceği de bilinmiyor. Puretech'lerin genelinde böyle bir şey olsa çoktan ortaya çıkardı. Bende şans yok, küçükken de Lego almıştım kutudan eksik parça çıkmıştı

• Az önce aradılar enjektör değişmiş bir de yazılım atılmış, aracı teslim alabilirsiniz diyor. Yazılımla iş çözülür mü ki ?

• quote:

Biliyorum desteklediğini, Allah razı olsun. Dediğin gibi garanti bitince arıza vermeyeceği de bilinmiyor. Puretech'lerin genelinde böyle bir şey olsa çoktan ortaya çıkardı. Bende şans yok, küçükken de Lego almıştım kutudan eksik parça çıkmıştı

• quote:

Az önce aradılar enjektör değişmiş bir de yazılım atılmış, aracı teslim alabilirsiniz diyor. Yazılımla iş çözülür mü ki ?

Enjektör epey pahalı bir parça değişmesi iyi olmuş.

• O da çözüm olmamış, motoru sökmüşler hala çözüm arıyorlar. Avukatımla gittim bu kez bayiye. Sulh yolu bulalım yoksa açıyoruz davayı dedik. Olumsuz dönerlerse davayı açacağım.

• quote:

O da çözüm olmamış, motoru sökmüşler hala çözüm arıyorlar. Avukatımla gittim bu kez bayiye. Sulh yolu bulalım yoksa açıyoruz davayı dedik. Olumsuz dönerlerse davayı açacağım.

Hala çözemediler mi hocam ?

İkame araç olarak VW aynı aracı veriyor size de C4'mü verdiler bu arada.

• inşallah çözülür hocam, Allah kolaylık versin
  • Çözemediler kardeşim. İkame araç önce accent vermişlerdi başka şehir plakalı itiraz edince Kia Cerato verdiler dizel otomatik. Kiralama firmasının elinde olduğu için o denk geldi. İkame aracı da rica minnet verdiler bu arada. Benim 2 yaşındaki oğlan operasyon geçirecek deyince verdiler. Operasyon iyi geçti çok şükür.

Hem Citroen Türkiye'ye hem de Fransa'ya yazdım. Fransa'dan ses yok. Citroen Türkiye ise tamirattan başka seçeneğe yanaşmıyor. Kanunun açık hükmü var araç onarılmasına rağmen bir kez daha arızalanırsa tüketici iade ya da değişim talep edebilir ve satıcı bunu kabul etmek zorundadır diye ama buna rağmen aynı şeyi tekrarlayıp duruyorlar. Ayrıca ayıplı mala ilişkin tüketici lehine onlarca Yargıtay kararı var. Araç fazla yakıyor diye dava kazanan bile var hem de Citroene karşı kazanmış.

Ben, son 2 ayda 4 arıza 3 yolda kalma yaşadım aracın motoru indi halen çözüm bulamıyorlar, ben dava açmayayım da kim açsın.

Bayi yetkililerine de durumun ciddiyetini ve kararlılığımı ilettim. Onlardan haber bekliyorum, eğer sulh olmaz ise önce ihtar çekeceğim sonra dava açacağım. Dava açarsam özel bir başlık açıp Mercedes ile davalık olan arkadaş gibi bütün hikayeyi paylaşacağım hem de sadece bu platformda değil tüm diğer platformlarda. Tüketici derneklerini de bilgilendireceğim. Ben yıllardır uluslararası firmalara danışmanlık yapıyorum, onların haklarını savunuyorum. Kendi hakkımı savunamazsam yazıklar olsun bana.

• quote:

Çözemediler kardeşim. İkame araç önce accent vermişlerdi başka şehir plakalı itiraz edince Kia Cerato verdiler dizel otomatik. Kiralama firmasının elinde olduğu için o denk geldi. İkame aracı da rica minnet verdiler bu arada. Benim 2 yaşındaki oğlan operasyon geçirecek deyince verdiler. Operasyon iyi geçti çok şükür.

Hem Citroen Türkiye'ye hem de Fransa'ya yazdım. Fransa'dan ses yok. Citroen Türkiye ise tamirattan başka seçeneğe yanaşmıyor. Kanunun açık hükmü var araç onarılmasına rağmen bir kez daha arızalanırsa tüketici iade ya da değişim talep edebilir ve satıcı bunu kabul etmek zorundadır diye ama buna rağmen aynı şeyi tekrarlayıp duruyorlar. Ayrıca ayıplı mala ilişkin tüketici lehine onlarca Yargıtay kararı var. Araç fazla yakıyor diye dava kazanan bile var hem de Citroene karşı kazanmış.

Ben, son 2 ayda 4 arıza 3 yolda kalma yaşadım aracın motoru indi halen çözüm bulamıyorlar, ben dava açmayayım da kim açsın.

Bayi yetkililerine de durumun ciddiyetini ve kararlılığımı ilettim. Onlardan haber bekliyorum, eğer sulh olmaz ise önce ihtar çekeceğim sonra dava açacağım. Dava açarsam özel bir başlık açıp Mercedes ile davalık olan arkadaş gibi bütün hikayeyi paylaşacağım hem de sadece bu platformda değil tüm diğer platformlarda. Tüketici derneklerini de bilgilendireceğim. Ben yıllardır uluslararası firmalara danışmanlık yapıyorum, onların haklarını savunuyorum. Kendi hakkımı savunamazsam yazıklar olsun bana.

Hâlâ mı çözemediler hocam ?

• sonuç ne durumda arkadaşım?
  • Firma yöneticilerine mail attım, kararlı olduğumu anladılar. Sonuçta arabayı iade verdim, ödediğim parayı aldım. Ne kardayım ne zararda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi entigin -- 2 Haziran 2017; 9:31:46 >
  • quote:

Firma yöneticilerine mail attım, kararlı olduğumu anladılad. Sonuçta arabayı iade verdim, ödediğim parayı aldım. Ne kardayım ne zararda.

geçmiş olsun,en azından kafanız rahat.
  • -ottoman- kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, dediğiniz gibi kafam rahat.

• Hocam geçmiş olsun. Şansızlık olmuş ama kararlılığınızı takdir ettim. İyi netice olmuş

• quote:

Firma yöneticilerine mail attım, kararlı olduğumu anladılar. Sonuçta arabayı iade verdim, ödediğim parayı aldım. Ne kardayım ne zararda.

Tam olarak hangi şahsa veya birime mail attınız hocam? Malum PSA karışık bir idari organizasyona sahip.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Linda Jackson (Citroen CEO) ve Carlos Tavares (PSA Groupe CEO) adlı yetkililere İngilizce mail attım ve o maili forward ederek Citroen Türkiye yetkililerine de aynı emailin Türkçesini gönderdim. Aslında Türkiye'ye mail attıktan sonra iş çözüldü ama Türkiye yetkilileri de kendi Citroen ve PSA tepe yöneticilerine gönderdiğim maili görüp ciddiyetimi anlamış olabilirler.

• Bir de Citroen Pazarlama Direktörü Arnaud Belloni'ye mail atmıştım.

• Masalah kardes dosemişsin heryere
  • 2.sorunun cevabını kesin verebilirim. Yolda kaldığında Citroen'in yol yardım hattı senin aracının ne kadar arıza yaptığına veya parçanın garantiye girip girmediğine bakmaz. Çeşitli assistance firmaları destek sağladığı için senin aracının mekanik garantisi dışında sıfır araç Citroenlerde 2 yıl ücretsiz yol yardım hakkı vardır. Sen adama 2016 model Citroen desen anında "ücretli hizmet verilecek müşteri" portföyü oluşturuyorsun. Onun için yetkili serviste defalarca işlem yapılıp hala sorun yaratıyorsa yedek aracı ya citroen müşteri hizmetlerinden ya da direk servisten talep et.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.